Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020

Ile zapłacimy za korepetycje w 2018 roku

Strona www: e-korepetycje.net
Dział: edukacja

Rynek zajęć pozalekcyjnych rozrasta się niezwykle dynamicznie. Ceny różnią się jednak w zależności od miasta czy przedmiotu, W Warszawie ceny korepetycji są najwyższe w Polsce. Natomiast najtaniej za godzinę lekcji dodatkowych zapłacimy w Rzeszowie. To niektóre z informacje, jakie przynosi nam kolejna edycja raportu o cenach korepetycji w Polsce.

Zajęcia dodatkowe są popularne wśród uczniów. Pozwalają utrwalić wiedzę, nadrobić zaległości czy zrozumieć rzeczy, których nie udało się przyswoić w szkole. Rodzice często stawiają więc na dodatkowe wsparcie. Warto, aby wiedzieli jednak - ile zapłacą za godzinę takich zajęć?

Z odpowiedzią na to przychodzi ‘Raport z cen korepetycji 2018”. Badanie przeprowadził serwis e-korepetycje.net. Analizie poddano 72861 ofert z 20 przedmiotów oraz z 30 największych miast Polski. Pod uwagę brano tylko ogłoszenia godzinnych zajęć. - Warto analizować te wartości, gdyż to właśnie cena jest nadal jednym z najważniejszych czynników wpływających na wybór korepetytora - tłumaczy Joanna Arłukowicz, specjalistka ds. marketingu e-korepetycje.net. - Ustalenie stawki jest dość problematyczne, gdyż należy mieć na względzie wiele czynników na nią wpływających. Jednym z nich z pewnością jest poziom cen na rynku.

Z raportu wynika więc, że najwyższe stawki korepetytorów są w Warszawie. Cena za godzinę zegarową zajęć jest tam najwyższa, bez względu czy są to lekcja z języka angielskiego, geografii, czy nauczania początkowego. Średnio za spotkania z korepetytorem w Warszawie zapłacimy 51,01 zł. Najmniej za godzinę zapłacimy natomiast w Rzeszowie - około 38,60 zł. Niewiele drożej jest w Toruniu i Białymstoku - 39,50 zł za godzinę lekcji.

Najlepiej opłacani są nauczyciele z matematyki wyższej. Szczególnie w Bielsku-Białej cena za godzinę lekcji tego przedmiotu jest najwyższa. Wyższe kwoty są także w przypadku zajęć z muzyki i informatyki. Najmniej zapłacimy, jeśli chcemy uczyć się geografii w Zielonej Górze. Nisko wyceniają się także korepetytorzy z malarstwa i rysunku w Zielonej Górze oraz Kielcach.

- Cena za lekcje nie zależy bezpośrednio od wielkości miasta. Korepetytorzy Wiedzy o Społeczeństwie w Gorzowie Wielkopolskim mają jedną z najwyższych średnich cen. Nauczyciele geografii zarabiają natomiast najlepiej w Białymstoku, Częstochowie czy Olsztynie - tłumaczy Joanna Arłukowicz. - Raport pozwala wysnuć wniosek, że pomimo iż to Warszawa posiada rekord średniej ceny za korepetycje to jednak cena za jedną godzinę zajęć nie jest bezpośrednio zależna od wielkości miasta. Zależność natomiast widoczna jest przy analizie ceny za korepetycje z tego samego przedmiotu w różnych miastach, większych i mniejszych. Kształtują się one bowiem na dość podobnym poziomie.

Cały raport dotyczący cen korepetycji można znaleźć na blogu e-korepetycje.net.


data ostatniej modyfikacji: 2018-10-19 15:36:38
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif
ef_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni - 4
miniatura Gala absolwenta 2016 - 06
Polityka Prywatności