Edukacja - artykuły

Olimpiadę logistyczną czas zacząć

Dział: edukacja

Rozpoczyna się kolejna, dziesiąta już edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W tym roku do udziału w niej zgłosiło się blisko 8700 uczniów z 284 szkół w całej Polsce.

W dziewięciu poprzednich edycjach organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej wzięło udział ponad 52 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Większość tegorocznych uczestników rekrutuje się z techników, ale z każdym rokiem rośnie liczba startujących w niej uczniów liceów ogólnokształcących. W tym roku do konkursu zgłosiło się dziesięć liceów. Kolejna zmiana dotyczy coraz bardziej masowego udziału w Olimpiadzie przedstawicielek płci pięknej.

Pierwszy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 4 października 2017 roku. Jego uczestnicy będą musieli rozwiązać test, na który składać się będzie 25 pytań. Ogłoszenie wyników tego etapu zostało zaplanowane na 27 października br.

Drugi, okręgowy etap olimpiady, odbędzie się 1 grudnia br. Jak przewidują organizatorzy, uczestniczyć w nim będzie około pięciuset uczniów. Tutaj także uczestnicy będą musieli skonfrontować swoją wiedzę ze składającym się z 25 punktów testem, ale jednak znacznie trudniejszym niż w pierwszym etapie, bo składającym się z pytań wielokrotnego wyboru. Zwycięzców tego etapu poznamy 15 grudnia 2017 roku.

Trzeci, finałowy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca przyszłego roku. Wystartuje w nim 50-60 osób wyłonionych w okręgach. Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2018 roku podczas gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższe Szkoły Logistyki w Poznaniu. Natomiast Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Sponsorem Strategicznym i Patronem Merytorycznym X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest GS1 Polska.

Sponsorzy Złoci:

Dachser Intelligent Logistics, DPD, Epal. Polski Komitet Narodowy, Imperial Logistics International, JASFBG, Marathon International Logistics, TimoCom, Still.

Sponsorzy Srebrni:

DHL, Pekaes

Sponsorzy Brązowi:

GLS, L-Systems, Transmeble International, Transics Wabco Company oraz WTB.

Patroni medialni:

Głos Wielkopolski, miesięcznik Logistyka, Student News, Polska Gazeta Transportowa, Pracuj w logistyce, eTransport, Logistyczny.pl,


data ostatniej modyfikacji: 2017-10-02 12:59:06
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Pectus w Klubie Studenckim Zemsta Docenta