aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

REKINY BIZNESU JUŻ OD PODSTAWÓWKI

Rusza kolejny semestr zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty. Od 8 września 2014 r. trwają zapisy na zimowy semestr zajęć VIII edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i VII edycji Akademii Młodego Ekonomisty. Pod okiem wykładowców akademickich, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, kształcić się będzie mogło blisko 120 gimnazjalistów i tyle samo uczniów szkół podstawowych. Dostaną oni prawdziwe indeksy.

Przedsięwzięcia prowadzone są wspólnie z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych z siedzibą w Warszawie. Partnerem strategicznym EUD jest Narodowy Bank Polski. Minister Edukacji Narodowej pełni nad projektami patronat honorowy. Zajęcia są nieodpłatne i kierowane do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych (EUD) oraz uczniów wszystkich klas gimnazjalnych (AME). Rozpoczynają się 9 października 2014 r. Ich celem jest promocja postaw przedsiębiorczych i przygotowanie do życia w złożonych realiach gospodarczych i biznesowych.

Każdy semestr to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. Spotkania mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edukacji rozrywkowej. Na wykładach, prowadzonych przez nauczycieli akademickich i praktyków biznesu, młodzież zapozna się z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi mającymi wpływ na codzienne życie. Ułatwią one zrozumienie procesów kluczowych dla działalności firm i polityki gospodarczej państwa, w płaszczyznach odczuwalnych przez każdego obywatela. Każdy z odbywających się wykładów połączony jest z warsztatami, podczas których młodzi studenci odgrywają rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych, czy też twórców kampanii reklamowych.

W zimowym cyklu zajęć uczestnicy EUD będą mogli dowiedzieć się, jak zachowuje się idealny kierownik, jak przekonać innych do swoich racji, czy ma sens jedna waluta w kilku krajach, czy marketing może tchnąć nowe życie w stary produkt, a przede wszystkim czym dokładnie zajmują się ekonomiści.

Uczestniczący w zajęciach AME gimnazjaliści nauczą się, jak w biznesie kieruje się konfliktem, jak naliczane są podatki, i jak liczą finansiści. Wykładowcy zapoznają ich także z tematami z marketingu, zarządzania czasem własnym i polityki walutowej UE. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowych nagród najlepszym studentom obu programów.

W ramach obu programów organizowane są również edukacyjne zajęcia dla rodziców prowadzone przez specjalistów z obszaru pedagogiki, psychologii i ekonomii. Dotyczą one metod wspierania dziecka w nauce i samorozwoju, kreatywnych metod rozwiązywania konfliktów z dzieckiem, nauczania wartości i kształtowania w dziecku postaw proaktywnych.

"Znaczenie wiedzy ekonomicznej we współczesnym świecie zwiększa się, dysponowanie nią urasta do rangi podstawowej kompetencji, dlatego konieczna jest edukacja od najmłodszych lat. Równie ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, a także umiejętności pracy w grupie i rozwiązywania sytuacji problemowych. Są to zadania, których realizację powinniśmy rozpoczynać już wśród uczniów szkół podstawowych. Wraz z naszymi Partnerami, dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego, działamy w tym zakresie już od 6 lat!" - informuje Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Zapisy w trybie online, przez formularz dostępny na stronie http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl (EUD) i http://www.gimversity.pl (AME), potrwają do 17 września 2014 r. Na stronach internetowych zamieszczone są również szczegółowe informacje na temat programu zajęć, harmonogramu i miejsca spotkań. Zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona.


data ostatniej modyfikacji: 2014-09-08 12:54:02
Komentarze
Polityka Prywatności