aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Znajdź nas na    

Edukacja najmłodszych - jak nie popsuć dzieciństwa?

Dział: edukacja

Ile zajęć dodatkowych to za dużo dla naszego malucha? Kiedy niepokoić się jego rozwojem? Jak wspomagać i skutecznie nauczać? Czy warto od najmłodszych lat inwestować w lekcje języka obcego? – odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań usłyszą rodzice, pedagodzy oraz specjaliści biorący udział konferencji "Jak nie zepsuć dzieciństwa? Czyli innowacje w pedagogice przedszkolnej”, organizowanej w sobotę, 10 marca 2012 roku przez Wyższą Szkołę Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu.

Pedagogika przedszkolna rozwija się w niezwykle dynamicznym tempie. Rodzice, nauczyciele, pedagodzy, logopedzi oraz inni specjaliści z nią związani zmagają się z wyzwaniami cywilizacyjnymi, kulturowymi i organizacyjnymi, starając się zapewnić odpowiedni poziom opieki, wychowania oraz bezpieczeństwa małego człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby systematycznie poszerzać swoją wiedzę na ten temat i poznawać nowe założenia oraz odkrycia z dziedziny edukacji.

Dziś nie wystarcza już tylko wyposażyć malucha w podstawowy zasób słów i wiedzy z różnych dziedzin w pierwszych latach jego życia. Musimy pamiętać, że pierwsze lata nauki są bardzo ważne dla dziecka. To właśnie wtedy możemy szczególnie rozwinąć umysł malucha lub też dostrzec jakieś nieprawidłowości. Dlatego tak często niedoceniana edukacja przedszkolna jest wbrew pozorom niezmiernie ważna i ma ogromny wpływ na całe późniejsze życie i naukę dziecka – mówi dr Justyna Leszka, Dziekan Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu, organizator marcowej konferencji "Jak nie zepsuć dzieciństwa? Czyli innowacje w pedagogice przedszkolnej".

Na współczesnej edukacji przedszkolnej spoczywa dziś obowiązek podejmowania wciąż nowych przedsięwzięć i wyzwań. Ważne, by nie tylko nadążały one za modą i aktualnymi społecznymi oczekiwaniami, ale też za zainteresowaniami dziecka. Dlatego organizatorzy konferencji w programie przygotowali szereg warsztatów i wykładów poruszających kwestie: rozwoju dziecka, diagnozy i terapii zaburzeń i odchyleń, metod i form wsparcia przedszkolaków, dysleksji i jej leczenia u kilkulatków, doboru odpowiednich zajęć dodatkowych dla naszego dziecka, problemu nauczania języków obcych w przedszkolu, a także praktycznej realizacji zapisów rozporządzenia z dnia 17 listopada 2010 w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie w przedszkolach, szkołach i oddziałach ogólnodostępnych lub integracyjnych.

Konferencja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska pedagogów związanych z wychowaniem przedszkolnym oraz wzrastającą świadomością społeczną dotyczącą istotności wspierania rozwoju dziecka w tym okresie – mówi dr Justyna Leszka, Dziekan Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu.

Mamy nadzieję, że uczestnicy naszej konferencji uzupełnianą swoją wiedzę pod kątem stale zmieniających się wymagań edukacji najmłodszych – dodaje.

Konferencja odbędzie się w Hotelu Polonez przy al. Niepodległości 36 w Poznaniu. Rozpocznie się o godzinie 9.15 a zakończy 16.00. Więcej informacji na stronie www.wseiii.pl.

ostatnia zmiana: 2012-03-05
Komentarze
Polityka Prywatności