Grupa StudentNews.pl Sp. z o.o. i jej partnerzy używają plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji m.in. usług statystycznych i reklamowych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [ZAMKNIJ]
Nowej specjalność na studiach uzupełniających magisterskich na kierunku stosunki międzynarodowe - Intercultural Communications and Human Resources Management zostanie uruchomiona już od roku 2009/10.
Prowadząc w ramach realizowanego projektu rozwojowego uczelni „Kompetentnie ku przyszłości” badania wśród pracodawców i spotkania z firmami działającymi w środowisku międzynarodowym i międzykulturowym, dostrzegliśmy potrzebę kształcenia mocno sprofilowanego pod potrzeby tego obszaru rynku.
Ma ona przygotowywać absolwentów do pracy w międzynarodowych korporacjach.
Stąd z tym większą radością informujemy, że w ostatnich dniach podpisana została umowa z Shell Polska sp. z o.o. o współpracy z uczelnią w obszarze tworzenia i doskonalenia programu nowej specjalności.
Dzięki tej współpracy program specjalności będzie najpełniej odpowiadał potrzebom grupy pracodawców korporacyjnych (choć nie tylko), poprzez dostarczanie absolwentom oczekiwanej przez nich wiedzy, kompetencji i umiejętności.
Pierwszym zadaniem w ramach współpracy będzie powołanie Rady Programowej złożonej ze specjalistów z różnych dziedzin, praktyków –biznesu i przedstawicieli środowiska akademickiego. Rada będzie czuwać nad jakością i aktualnością programu kursów. Drugim, jest dobór formy kształcenia, otóż studenci nowej specjalności ok. 80% kursów realizować będą metodą warsztatową z wykorzystaniem takich narzędzi jak; case, symulacja, praca zespołowa.
Jesteśmy przekonani, że takie właśnie połączenie doświadczeń przedstawicieli pracodawców i najnowszych osiągnięć akademickich uczyni nową specjalność atrakcyjną dla studentów, a także zainteresuje chlebodawców, poszukujących młodych, otwartych, tolerancyjnych, ale przede wszystkim posiadających konkretne, mierzalne umiejętności pracowników.
Program specjalności dostarcza absolwentom wiedzę i umiejętności w trzech obszarach:
komunikacji i negocjacji w środowisku międzykulturowym
zarządzania zasobami ludzkimi
językowym – kursy specjalnościowe prowadzone są w języku angielskim, co daje absolwentom biegłą znajomość języka angielskiego, a dodatkowo realizowane są lektoraty z drugiego języka: niderlandzkiego lub norweskiego, w zakresie pozwalającym na opanowanie go w stopniu dobrym
W ramach bloku przedmiotów specjalnościowych realizowane są m.in. następujące kursy: