Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa organizuje VI Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jest to najstarsza i największa na Podkarpaciu impreza, podczas której równocześnie prezentuje się blisko 30 służb mundurowych i organizacji zajmujących się bezpieczeństwem. Hasłem tegorocznego Święta, które odbędzie się w środę 22 maja 2019 r., jest „Leopold Lis-Kula - młody patriota wzorem do naśladowania dla młodzieży XXI wieku”.
„Leopold Lis-Kula - młody patriota wzorem do naśladowania dla młodzieży XXI wieku” to hasło tegorocznego Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Imprezę, w której uczestniczyć będzie blisko 30 różnych służb mundurowych oraz instytucji i organizacji zajmujących się bezpieczeństwem obywateli po raz szósty organizuje WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Święto z dynamicznymi pokazami sprawności służb, prezentacjami ich sprzętu i wyposażenia, wystawami, konkursami i wykładami odbędzie się w środę 22 maja 2019 r.
Kacper Nowina-Konopka z I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie zwyciężył w zorganizowanej po raz 10 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie. W walce o statuetkę złotej „sowy” i tytuł najlepszego młodego prawnika pokonał ponad 2500 uczniów z całej Polski. Zwycięstwo pozwoli mu na bezpłatne studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz możliwość rozpoczęcia studiów poza postępowaniem kwalifikacyjnym na kilku renomowanych wydziałach Prawa w Polsce.
79 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu weźmie udział w II etapu Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Konkurs organizowany przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą odbędzie się po raz trzeci. 17 kwietnia 2019 r. uczniowie będą musieli rozwiązać test złożony z 30 pytań oraz odpowiedzieć na jedno z trzech pytań dotyczących zagadnień z zakresu bezpieczeństwa i prawa.
Drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie zwyciężyli w Szkolnych Mistrzostwach Menadżerskich. Wielki finał konkursu zorganizowany został w dniach 12 i 13 czerwca 2018 roku, w murach WSPIA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. SMM zorganizowane zostały przez Revas Business Simulation Games, Fundację INUP oraz Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej. Konkurs otrzymał honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.
Prawie 100 uczniów wzięło udział w pokazowej lekcji kryminalistyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie. Lekcje poprowadził wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej mgr Arkadiusz Szajna. Były to zajęcia prezentujące utworzoną przez WSPiA w Łańcucie klasę akademicką o profilu "Kryminalistyka i nauki pokrewne".
Zbliża się kolejna edycja ciekawego spotkania w Rzeszowie, dla osób zainteresowanych rozwinięciem własnej działalności gospodarczej, czyli Startup Mixer.
Pokazy minersko-pirotechniczne, pożarnicze, tłumienie buntu więźniów, symulacja wypadku drogowego oraz ekspozycje wyposażenia służb i instytucji ochrony bezpieczeństwa, konferencje i prelekcje naukowe, a także konkurs o puchar Komendanta Głównego Policji. To tylko wybrane atrakcje przygotowane na IV Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Impreza organizowana przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą odbędzie się już w środę 17 maja 2017 r.
Tomasz Żelezik z Publicznego LO nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu to zwycięzca ósmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie organizowanej przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. W nagrodę otrzymał Indeks WSPiA oraz możliwość podjęcie studiów poza postępowaniem kwalifikacyjnym na kilku renomowanych wydziałach Prawa w Polsce. Zwycięzca Olimpiady w drodze na podium pokonał ponad 3500 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
33 najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski weźmie udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W środę 19 kwietnia 2017 r. punktualnie o godzinie 10:00 zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru. Następnie, dziesiątka najlepszych będzie odpowiadać na pytania problemowe przed komisją złożoną ze specjalistów z różnych dziedzin prawa. Olimpiada organizowana jest już po raz ósmy przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Nagrodą dla zwycięzcy są nieodpłatne studia w WSPiA i zakwaterowanie w mieszkaniu Uczelnianym.
Indeksy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, bezpłatne miejsce w mieszkaniach uczelnianych oraz tablety to nagrody, które można wygrać w I Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie. Konkurs organizowany przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą skierowany jest do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia. Aby wygrać nagrody, wystarczy rozwiązać test przygotowany przez wykładowców WSPiA. Rekrutacja uczestników trwa do czwartku 17 listopada 2016 r. Pierwszy etap odbędzie się pod koniec miesiąca.
Niestandardowe metody edukacyjne, interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę na wypowiedź - to nowa propozycja przekazywania młodzieży wiedzy o Unii Europejskiej, którą Komisja Europejska wraz z ekspertami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy współpracy z Stowarzyszeniem Absolwent, z powodzeniem realizuje pilotażowo na Podkarpaciu.
Prawie 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 8 podkarpackich miast weźmie udział w inauguracji II roku szkolnego Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Akademia działa przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji od 2014 r. Inauguracja połączona z seminarium pt. „Reżim przeciwko społeczeństwu, społeczeństwo przeciwko totalitaryzmowi” odbędzie się w najbliższy czwartek 21 kwietnia 2016 r. o godzinie 10:00.
Rzeszowskie licea podejmą nową inicjatywę Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Urzędu Miasta Rzeszowa. Lektorzy języka chińskiego uczący na kierunku Filologia angielska w WSIiZ rozpoczną od nowego roku szkolnego kształcenie młodzieży w zakresie języka chińskiego.
III Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa odbędzie się w najbliższy czwartek 10 marca 2016 r. o godzinie 10:00 w kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.
Kampania Edukacyjna „Świadomy Swoich Praw” polega na przygotowaniu i przedstawieniu symulacji rozpraw sądowych w postępowaniu karnym przez zespoły uczniów z Liceów Ogólnokształcących mniejszych miast województwa podkarpackiego pod opieką studentów prawa.

Łańcut i Rzeszów to kolejne miasta, w których odbędą się zajęcia w ramach działającej przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Tym razem tematem spotkania z uczniami ze szkół ponadgimnazjalnych będą oględziny miejsca zdarzenia oraz rekonstrukcja miejsca wypadku drogowego z wykorzystaniem fantomów i zestawów pozoracji ran i urazów. Zajęcie odbędą się w poniedziałek i wtorek 11 i 12 stycznia 2016 r.

Organizacja praktycznych zajęć z zakresu prawa, wydanie podręcznika dla klas prawniczych i wsparcie w realizacji innowacyjnych programów to główne założenia tworzonego w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Podkarpackiego Forum Klas Prawniczych. Do udziału w Forum zaproszone zostały szkoły, które prowadzą klasy prawnicze i humanistyczno-prawnicze z całego regionu. Podkarpackie Forum Klas Prawniczych będzie działać przy Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa w WSPiA.
Symulowana rozprawa sądowa przygotowana przez studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz opis przebiegu postępowania sądowego to temat pierwszych po wakacjach zajęć w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa działającej przy WSPiA. Zajęcia odbędą się od 26 do 30 października 2015 r. w Dębicy, Rzeszowie, Krośnie oraz Przemyślu. Akademia to projekt WSPiA mający na celu edukację i profilaktykę w zakresie prawa i bezpieczeństwa.
Już 3 października rozpoczyna się IV edycja zajęć w ramach Rzeszowskiej Akademii Inspiracji. Zostały ostatnie miejsca na sobotnie warsztaty dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
PUM_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studia w Collegium Civitas
miniatura
Polityka Prywatności