aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja - artykuły

Znajdź nas na    
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Warszawie zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do konkursu Euroscola.
Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu po raz kolejny organizuje Konkursy Języka Angielskiego i Niemieckiego w ramach zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty. Tegoroczna edycja jest tym ciekawsza, że uczestnicy będą rozwiązywać zadania konkursowe na nowoczesnej platformie e-learningowej WSF.
Jakie jest uniwersalne rozwiązanie kryzysów finansowych? Trzeba być przedsiębiorczym! Wielkopolscy licealiści będą mogli nabyć tą cenną umiejętność podczas otwartych wykładów w kolejnej edycji Festiwalu Przedsiębiorczości organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu.
Czy eksperymenty ekonomiczne to tylko ciekawostka? Jak zrobić biznes w Internecie? Co jest lepsze – Pepsi czy Coca Cola? Co to jest giełda? Czy opłaca się grać fair? Jak założyć własną firmę na studiach? Czy można uciec przed reklamą?
Jak dobrze wykorzystać czas nauki w gimnazjum i liceum? Jaki kierunek kształcenia zawodowego wybrać? Jakich języków obcych uczyć się?
Wykorzystaj ferie zimowe na podszkolenie języka angielskiego , wyjedź na kurs zagraniczny, ucz się i baw z rówieśnikami z całego świata. JDJ Bachalski ma dla Ciebie świetną propozycję!
Wyjazdy językowe, organizowane przez ESKK Travel, w okresie ferii zimowych to oferta skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 11. do 17. roku życia.
Rozpoczęły się zapisy do III edycji projektu „Kafeteria edukacyjna dla licealistów – Akademia Edukacji Menedżerskiej”, w ramach którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mogą uczyć się ekonomii i zarządzania w środowisku internetowym. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Udział w projekcie jest nieodpłatny.
Około 80 proc. przestępczości nieletnich stanowią: kradzieże, włamania, bójki, pobicia oraz przestępstwa narkotykowe. Przeciętny nastolatek z takimi sytuacjami spotyka się na co dzień i bardzo często nie wie, jak na nie zareagować. Dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci prawa.
Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu uruchomiła konkurs ekonomiczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie dolnośląskim - Olimpiada Młodego Handlowca. Inicjatywa uzyskała poparcie wielu instytucji w tym patronat Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Dyrektor Wydziału Edukacji Miasta Wrocławia oraz Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg.
24 października rusza kolejna edycja, ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Meridian, który powstał z myślą o uczniach uzdolnionych matematycznie. Zmagania będą toczone w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum.
Start People i TEB Edukacja zapraszają na kolejną edycję warsztatów organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
Wczoraj Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego zainaugurował trzecią edycję zajęć w Akademii Ciekawej Chemii. To inicjatywa edukacyjna pracowników wydziału, która ma celu zwiększenie zainteresowania chemią oraz przedmiotami pokrewnymi, takimi jak biologia i fizyka, wśród młodzieży szkół średnich.
Marzysz o pięknym Brochowie? Namaluj go! Centrum Edukacji Społecznej, „Wrocławianie na Polanie” i Spółka Wrocławskie Mieszkania ogłaszają konkurs plastyczny. Prace mieszkańców będą wykorzystane przy zagospodarowaniu terenu przy ul. Koreańskiej 1a.
Wyobraźnia i pomysły dzieci i młodzieży nie od dziś zaskakują dorosłych. W tym roku Organizatorzy konkursu Klasa ze Snów, nawiązując do sukcesu polskich łazików na arenie międzynarodowej oraz roku bogatego w wydarzenia kosmiczne, postanowili zapytać Uczniów właśnie o kosmos. Tematem tegorocznej edycji, objętej patronatem Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall, jest Wyprawa na Marsa.
Statystyczny polski nauczyciel ma 41 lat i jest kobietą. W Polsce pracuje ponad 665 tysięcy nauczycieli - wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Przed młodymi Wielkopolanami okazja, by realnie wpłynąć na rozwój Wielkopolski. Każdy uczeń szkoły ponadgimnazjalnej może bowiem wziąć udział w konkursie Business Cases Competition – Wielkopolska 2012 i zaprezentować swoje przedsiębiorcze pomysły na wizję rozkwitu naszego regionu.
Sprawdź, czy i w Twoim oddziale Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" jeszcze możesz się zapisać, by uczyć się zupełnie za darmo!
Poruszanie się w gąszczu produktów finansowych przestało już być domeną dorosłych. Po wiedzę z zakresu finansów i ekonomii coraz chętniej sięgają uczniowie liceów i techników, którzy chcą lepiej zrozumieć mechanizmy gospodarki. Kto najlepiej zna się rynku finansowym? Odpowiedź na to pytanie da Olimpiada Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji. Szkoły mogą rejestrować się do 10 października.
Uczęszczający do ostatnich klas gimnazjum uczniowie coraz częściej zgłaszają się do lekarzy laryngologów, sugerując kłopoty ze słuchem. Jaki jest tego powód? Egzamin gimnazjalny z języka obcego ma liczyć się przy rekrutacji do szkoły średniej.
Nie w każdej szkole można przeprowadzić sprawdzian dla szóstoklasistów. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała listę wytycznych, które muszą spełniać budynki, by można w nich zorganizować ten egzamin.
W Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" jeszcze trwa rekrutacja! To ostatnia szansa, by zarezerwować miejsce! Pamiętaj, w "ŻAK-u" możesz uczyć się za darmo!
70 tysięcy dzieci w całym kraju zostanie objętych projektem kampanii mającej na celu zwalczanie przestępczości w polskich szkołach.
Większość Polaków nie posiada podstawowej wiedzy prawnej. Nie odróżnia radcy prawnego od adwokata, a prawa cywilnego od karnego. Nie wie, czym jest pozew, a prawników widuje tylko w serialach telewizyjnych.
W swoim programie Radek Brzózka na przykładzie urządzeń codziennego użytku wyjaśnia podstawowe prawa fizyki rządzące zjawiskami w otaczającym nas świecie. Dzięki prostym i widowiskowym eksperymentom okaże się, że nauka jest nie jest wcale taka trudna i niezrozumiała. W programie pokazujemy, jak potrzeba rozwiązania konkretnych problemów doprowadziła naukowców i wynalazców do skonstruowania wielu urządzeń, których używamy na co dzień.
Program A-Level (Advanced Level) to egzamin, który w Wielkiej Brytanii uczniowie zwykle zdają w 18 roku życia. Dyplom A-Level pozwala podjąć studia na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii, jak i w innych krajach. W przypadku takich renomowanych uniwersytetów jak: Oxford, Cambridge, Imperial College, London i London School of Economics jest jedynym egzaminem, który pozwala na ubieganie się o podjęcie studiów.
W ESKK nie musisz kupować kursu w ciemno! Możesz pobrać lekcje próbne i dowiedzieć się, jak będzie wyglądała Twoja nauka z pomocą specjalistów ESKK.
Nawet największy talent, jeśli nie jest rozwijany może zostać zaprzepaszczony. Dlatego marka Perfecta wraz z Fundacją Przyjaciółka ufundowały stypendia dla najzdolniejszych dzieci.
W bieżącym roku szkolnym już po raz dwudziesty piąty młodzież będzie rywalizować w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie jubileuszowej XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej brzmi „W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego”.
W programie m.in: zwiedzanie Instytutu Lotnictwa, hangaru lotniczego, Parku Wozów Bojowych WAT, a także jubileusz Warszawskiej Fabryki Motocykli i parada oraz wyścigi jednośladów. Zainaugurowane w środę Warszawskie Dni Techniki potrwają do niedzieli.
Już po raz dwunasty uczniowie dolnośląskich gimnazjów wezmą udział w konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista. W tym roku do dotychczasowych organizatorów, tj. Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, dołączyła Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu jako realizator Konkursów Języków Obcych.
Mieszkańcy województw zachodniopomorskiego, lubuskiego i pomorskiego uczą się najchętniej – wynika z danych ESKK. Tuż za nimi znajdują się mazowieckie, kujawsko-pomorskie i dolnośląskie. Najmniejsze chęci do powiększania swoich kompetencji mają osoby mieszkające na Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem i Podlasiu.
W Polsce istnieją olimpiady ekonomiczne oraz konkursy,w których uczniowie mają okazję sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną. Co jednak z wykorzystaniem jej w praktyce? Idealnym miejscem by to zrobić jest konkurs Young Manager 2011, który po raz czwarty jest organizowany przez CEMS CLUB Warszawa działający przy Szkole Głównej Handlowej.
Myślisz o podniesieniu swoich kwalifikacji? Chcesz podjąć naukę by zdobyć wykształcenie średnie, które daje szansę rozwoju i możliwość kontynuacji nauki na studiach wyższych?
Przed każdym gimnazjalistą - egzamin! Warto już dziś pomyśleć o solidnym przygotowaniu. To ważne, by uzyskać jak najlepszy wynik. Zaufaj wiedzy doświadczonych lektorów Profi-Lingua, z którymi łatwiej powtórzyć niezbędny materiał z języka obcego. Zapraszamy na kurs przygotowujący do egzaminu gimnazjalnego.
Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w jesiennej rekrutacji. Pamiętaj, liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!
Poznańska Wyższa Szkoła Biznesu organizuje regionalną olimpiadę wiedzy menedżerskiej dla szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą Business Cases Competition - Wielkopolska 2012.
Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu zaprasza na kurs Akademia Małego Informatyka, skierowany do dzieci w wieku od 8 do 12 lat.
Warsztaty w telewizji i radiu, programowanie robotów, wycieczki, kursy szybkiego uczenia się , szybkiego czytania, językowe, gry, konkursy, koncerty! Zapraszamy na studia młodzież w wieku 13-16!
Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. J. Ziętka w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w wykładach tematycznych prowadzonych przez wykładowców ŚWSZ w szkołach lub na Uczelni.
W roku akademickim 2011/2012 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie inauguruje zajęcia Uniwersytetu Dzieci UEK. W ramach zajęć uczniowie poznają teorię i praktykę z zakresu różnych dziedzin gospodarki, problemów życia społecznego, kultury, komunikacji międzykulturowej, zagadnień miejskich, psychologii czy polityki. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat.
Zero nudy, doświadczenia chemiczno-fizyczne, zajęcia w laboratoriach komputerowych, wycieczki do telewizji, huty, kurs szybkiego uczenia się i czytania, warsztaty z programowania robotów, zajęcia w studio radiowym i fotograficznym... czyli coś dla młodzieży ciekawej świata i niebojącej się zadawać trudnych pytań.
Tomek Sawyer, Pan Samochodzik, Indiana Jones - to najsłynniejsi poszukiwacze skarbów, których przygody niecierpliwie śledziło każde dziecko, marząc, by wcielić się w ich rolę. Teraz to możliwe, dzięki nowej formie turystyki dostępnej dla całej rodziny: questingowi.
Oferta 'Wakacji Młodego Konstruktora' spotkała się z dużym zainteresowaniem. W efekcie Uniwersytet Łódzki postanowił uruchomić trzy grupy: dwie dla dzieci starszych (8-13 lat) oraz jedną dla młodszych (6-7). Dzięki temu rozwiązaniu powstało kilka miejsc w obu grupach wiekowych.
Ci uczniowie, którzy prowadzą własne badania naukowe są zaproszeni do 18. edycji Polskich Eliminacji Konkursu Prac Młodych Naukowców UE. Termin zgłoszeń upływa 31 października 2011.
Aż o 20% wzrosło upowszechnienie edukacji przedszkolnej w grupie 3-5 lat od roku szkolnego 2006/2007. Oznacza to, że w obecnym roku szkolnym w przedszkolach różnych typów naukę pobiera już 724 813 dzieci, aż o 250 tysięcy więcej niż cztery lata temu.
Zmiany w szkolnictwie zawodowym, takie jak m.in. odejście od kształcenia w konkretnych zawodach na rzecz zdobywania kwalifikacji do wykonywania danego zawodu, wprowadza uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o systemie oświaty.
Nauka nie wydaje ci się zbyt pasjonującym zajęciem, szczególnie w okresie wakacji? Z TEB Edukacja już od września, masz szansę poczuć miętę do nauki!
W Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego warto zapisać się on-line. Nie czekaj, wejdź na stronę ŻAKa już teraz!
Program JDJ Bachalski "szkoły średnie za granicą" jest programem międzynarodowej wymiany uczniów, który przybliża kulturę i język innych krajów, przyczynia się do wzajemnego poznania i zrozumienia, uczy tolerancji. Przez określony czas - od dwóch miesięcy do roku - będziesz uczyć się w wybranym kraju, w szkole odpowiadającej polskiemu gimnazjum lub liceum.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności