Znajdź nas na

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy” – twierdził Albert Einstein, powszechnie uważany za największy umysł naszej epoki. Faktycznie, dostęp do informacji i danych jest dziś bardzo łatwy, pomaga nam w tym technologia. Wiedzę można nabyć, bo edukacja jest powszechna. To, czego faktycznie potrzeba do wielkich odkryć, wynalazków i rozwiązania problemów ludzkości, to niebanalny pomysł, świeże spojrzenie, niedająca narzucić sobie barier wyobraźnia.

Już kilkanaście tysięcy dzieci zapoznało się z programem Cha-Ching, a będzie ich więcej. Blisko tysiąc szkół w całej Polsce otrzymało zaproszenie do przeprowadzenia lekcji nauki oszczędzania. W czasie prowadzonych zajęć, dzieci będą oglądały kreskówki i wykonywały różnorodne ćwiczenia, które opracowano w taki sposób, aby edukacja finansowa stała się zabawą.

Poza tańcem, teatrem, muzyką, filmem, sportem czy kołem plastycznym Wodzisławskie Centrum Kultury proponuje zupełnie nowe i oryginalne zajęcia. Od 6 października ruszają zajęcia dla dzieci w wieku 3-10 lat pn. „Igielnia”.

Już od 29 września organizatorzy zapraszają wszystkich młodych widzów na kolejny sezon i zupełnie nową odsłonę młodzieżowego klubu filmowego! Od września do maja zobaczycie w Iluzjonie największe kinowe przeboje, które podbiły serca publiczności na całym świecie i nierzadko zdobyły status dzieła kultowego. Będziecie toczyć burzliwe dyskusje, spotykać się z odnoszącymi sukcesy ludźmi kina młodego pokolenia, a także otrzymacie kilka wskazówek jak dobrze pisać recenzje filmowe.

25 września odbędzie się kolejna odsłona Toruńskiej Nocy Naukowców. Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszy konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Niebo pełne świateł”.

Pracownia Działań Twórczych to nowy cykl warsztatów adresowany do dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Wychodząc od najczęściej w tym wieku słyszanych pytań: „co to?”, „po co?”, „dlaczego?", zapraszamy do poznawania i sprawdzania jak działają wybrane elementy świata.

Już 3 października rozpoczyna się IV edycja zajęć w ramach Rzeszowskiej Akademii Inspiracji. Zostały ostatnie miejsca na sobotnie warsztaty dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Lex Master to tytuł ogólnopolskiego konkursu wiedzy prawniczej, który organizuje Wyższa Szkoła Prawa i Administracji na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości. W konkursie uczestniczyć będą mogli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy nie ukończyli 18 roku życia. W trzech etapach zmierzą się z różnymi dziedzinami prawa. Rekrutacja rusza we wrześniu. Konkurs jest finansowany w ramach programu „Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu” realizowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Z początkiem roku szkolnego rozpoczęła się druga edycja ADAMED SmartUP, programu naukowo-edukacyjnego skierowanego do szczególnie utalentowanej młodzieży. Uczestnicy zawalczą o wyjazd na innowacyjny obóz naukowy, a najzdolniejsi mają również szansę ubiegać się o stypendia naukowe. Drugą edycję rozpoczyna konkurs dla szkół, w którym do wygrania jest wyposażenie szkolnej pracowni naukowej.

Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzi nabór na kolejną edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz po raz pierwszy rekrutuje gimnazjalistów do Akademii Młodego Ekonomisty.

Squla.pl, wiodąca w Europie platforma edukacyjna dla dzieci w wieku szkoły podstawowej podjęła współpracę z Oxford University Press, największym wydawnictwem uniwersyteckim i liderem na rynku nauczania języka angielskiego. Dzięki partnerstwu z Oxford University Press, dzieci już korzystające ze Squli oraz nowi użytkownicy mogą uczyć się języka angielskiego na najwyższym poziomie.

W dniach od 21 do 25 września na Wydziale Technologii Żywności, mieszczącym się przy ul. Balickiej 122 w Krakowie odbędą się warsztaty z zakresu żywności i żywienia pt. ABC ZDROWEGO ŻYWIENIA.

Już w gimnazjum uczniowie będą mogli wcielić się w rolę kierownika projektu, inwestora giełdowego czy negocjatora. Zdobędą wiedzę teoretyczną z zakresu marketingu, zarządzania w kryzysie, analizy przedsiębiorstw czy mierników dobrobytu gospodarczego. W tym roku po raz pierwszy zajęcia będą odbywać się również w Łodzi, na Wydziale Zarządzania UŁ. Do 18 września trwają zapisy do programu Akademia Młodego Ekonomisty – będzie w nim mogło uczestniczyć aż 100 chętnych.

Ruszają zapisy na zajęcia nowej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego we Wrocławiu. Rekrutacja będzie prowadzona w siedmiu miastach: we Wrocławiu oraz w Warszawie, Białymstoku, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie, a także – po raz pierwszy – w Gdańsku/Sopocie. Adresatami przedsięwzięcia są uczennice i uczniowie klas piątych i szóstych szkoły podstawowej. Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Początek roku szkolnego to jednocześnie czas wyboru zajęć dodatkowych. Z ofertą wrocławskich szkół, domów kultury, centrów nauki i innych instytucji organizujących kursy dla młodszych i starszych dzieci, będzie można zapoznać się w najbliższą sobotę 19 września. W Pasażu Grunwaldzkim odbędą się Targi Zajęć Pozalekcyjnych.

Mają swoje własne indeksy, uczestniczą w prawdziwych akademickich wykładach, zdobywają wiedzę podczas ciekawych warsztatów, spotykają się z wybitnymi nauczycielami akademickimi oraz osobistościami ze świata nauki i kultury… Kto? Najmłodsi studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Choć od lat analizuje się zależności pomiędzy najróżniejszymi aspektami funkcjonowania dziecka a jego wynikami w nauce, wciąż nie udało się znaleźć recepty na wychowanie szóstkowego ucznia. Uogólniając wnioski naukowców można jednak wskazać kilka obszarów kluczowych dla edukacyjnego sukcesu.

Indeks uczelni ekonomicznej w tornistrze – rusza kolejna edycja zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty. Zapisy potrwają do 18 września 2015 r.

Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Polsce zapraszają młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „Know America 2016”.

Malowanie tajemnych symboli, wspólne śpiewanie piosenek w języku wolof i bambara i nauka tańca z Afryki Zachodniej – to wszystko czeka na uczestników koncertu „Mądrości afrykańskich griotów”. Rodzinne spotkanie łączące muzykę i ruch będzie jednym z wydarzeń tegorocznego Festiwalu Skrzyżowania Kultur. Stołeczna Estrada zaprasza małych i dużych fanów muzyki świata 27 września o godz. 11 do namiotu przed PKiN.