aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja - artykuły

Znajdź nas na    
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Wodzisławskie Centrum Kultury wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Marcel zapraszają na kolejne odsłony imprez plenerowych dla dzieci pn. "Artystyczne podwórko". Pierwsza z dwóch zaplanowanych odsłon odbędzie się już 14 lipca od godziny 10.00 na boisku osiedlowym dzielnicy Wilchwy.
Organizatorzy zapraszają na warsztaty inspirowane serią książek dla dzieci pt.: „Ulysses Moore” Pierdomenico Baccalario. Tematem przewodnim jest podróżowanie, wyprawy nie tylko w przestrzeni, ale też w czasie np. do starożytnego Egiptu i mitycznej Krainy Puntu. Każdemu podróżnikowi przyda się odpowiednie nakrycie głowy, torba podróżna czy ramka na zdjęcie z wyprawy. Uczestnicy przygotują je w trakcie warsztatów.
Kino zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na specjalne seanse filmowe, które będą miały miejsce w każdy wtorek w lipcu i sierpniu o godzinie 12:00. Przed każdym seansem odbywać się będą gry i zabawy oraz losowania nagród. Co tydzień będą to inne atrakcje, specjalnie przygotowane dla małych klientów. Cena za bilet: 10 zł, cena za zestaw: bilet do kina (9zł) + mały popcorn + cola w puszce (6zł) = 15 zł.
Aktywne kolonie to idealny pomysł na wakacje - takie wyjazdy zyskują na popularności. Dla dzieci najbardziej liczy się dobra zabawa. Dla rodziców – bezpieczeństwo. Jak zadbać o nie na odległość?
Chcecie zobaczyć jak rośnie Inwestycja? Albo poszukać ukrytych Zaskórniaków? Macie odwagę stanąć oko w oko z Debetem? Nie wiecie o co chodzi? Bez obaw – wstąpcie do Ekonomicznego Zoo, a wtedy wszystko stanie się dla Was jasne. Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do Filii nr 37 (ul. Bazylianówka 85) do oglądania wystawy „Ekonomiczne Zoo” powstałej w oparciu o książkę „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury” Grzegorza Kasdepke oraz ilustracje Daniela de Latour. Ekspozycję będzie można oglądać od 2 do 16 lipca 2015 r.
Jeśli chcesz się dowiedzieć jak obraz, który masz w głowie przenieść do rzeczywistości. Jak wyrazić myśl, która nie daje Ci spokoju? Jeśli chcesz poznać nowoczesne technologie graficzne wykorzystywane w tworzeniu animacji i gier. Jeśli rozważasz studiowanie grafiki komputerowej. Jeśli uważasz, że masz pomysł na miarę „Wiedźmina” – te warsztaty są właśnie dla Ciebie.
Możesz nie przyjść. Tylko nie mów, że nie masz czasu (są wakacje) lub pieniędzy (bilety kosztują tylko złotówkę). Przyjdź do Teatru Powszechnego w Łodzi i zobacz, jak jedna Twoja decyzja może zmienić całe życie i Twoją przyszłość. Spektakl "Stopklatka" z brawurowa rolą Jakuba Firewicza mówi o każdym z nas – naszej bezmyślności i jej skutkach.
Już blisko 1000 szkół i przedszkoli z całej Polski przystąpiło do programu Chronimy Dzieci, by lepiej chronić dzieci przed przemocą oraz uzyskać certyfikat potwierdzający podejmowanie działań na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych.
Prawie 700. słuchaczy z 50. szkół ponadgimnazjalnych w 6. miastach Podkarpacia oraz blisko 20 wykładów i spotkań z uczniami – tak najkrócej można podsumować pierwszy semestr działalności Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Akademia to projekt WSPiA mający na celu edukację i profilaktykę w zakresie prawa i bezpieczeństwa. Powstała we współpracy z Podkarpackim Kuratorem Oświaty pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na "LATO W BIBLIOTECE"
Czy uczyć w szkołach filozofii? Jak nauczanie tego przedmiotu wygląda w polskiej szkole? Czy nauczyciele są przygotowani, aby uczyć filozofii na poziomie rozszerzonym? Instytut Badań Edukacyjnych sprawdził, jak ten przedmiot jest nauczany w polskiej szkole

Mimo iż koniec roku szkolnego już blisko, to dla wielu rodziców okres wakacji nie będzie czasem spokojnym i pozbawionym stresu. W zeszłym roku posłowie przyjęli poprawkę znoszącą obowiązek podawania przez szkoły listy podręczników do 15 czerwca. Wynikiem tej niewielkiej - jakby się mogło wydawać - zmiany może być chaos informacyjny. To oznacza więcej nerwów i niepokoju w oczekiwaniu na listę podręczników, którą każda ze szkół może kształtować dowolnie.
Kino Praha specjalnie z myślą o najmłodszych wprowadziło nowe serie bajek! W każdy niedzielny poranek w repertuarze, oprócz najnowszych animowanych premier, znajdą się również odcinki, takich seriali jak: „TREE FU TOM”, „PRZYGODY SŁONICZKI ELLI” oraz „DINOPOCIĄG”. Po projekcjach filmowych zapraszamy do udziału w fascynujących warsztatach w ramach cyklu „PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno – filmowe”.
Małe Centrum Lata to propozycja Krakowskiego Centrum Choreograficznego dla dzieci w wieku 6-12 lat, obejmująca intensywne zajęcia artystyczne oraz zabawy i wypoczynek na świeżym powietrzu.
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do udziału w wakacyjnym cyklu warsztatów – ETNOKONKRETNO 2015. Tematem tegorocznej edycji jest miasto i jego mieszkańcy. Z etnograficzną uważnością przyglądamy się temu, co dookoła i wyprawiamy się na z pozoru dobrze znane tereny krakowskich dzielnic – dawnych wsi.
TEATRALNE KOSMOSY to zainicjowany w poprzednim sezonie i cieszący się ogromnym zainteresowaniem cykl WARSZTATÓW KREACYJNYCH dla dzieci i ich opiekunów. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnych zabaw artystycznych!
Koniec roku szkolnego tuż-tuż! Macie już plany na wakacje? Dla tych, którzy zamierzają spędzić początek lata w Warszawie, otwarta będzie Letnia Akademia Sztuk z Dwiema Siostrami! Przez dwa pierwsze tygodnie wakacji czworo młodych artystów poprowadzi cykl warsztatów plastycznych, które zapoznają dzieci z tajnikami czterech dziedzin sztuki: typografii, grafiki, malarstwa i muralu.
Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim i plastycznym, towarzyszącym prapremierze sztuce "Oczy nieba" oraz cyklowi edukacyjnemu Teatru Powszechnego w Łodzi "Dziecko w sytuacji".
W czwartek 18 czerwca 2015 r. o godz. 15.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się kolejna edycja „Śląskich Asów”.
Prawie 450. uczniów weźmie udział w ostatnich w tym roku szkolnym zajęciach w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Zajęcia odbędą się w dniach od 16 do 18 czerwca w Przemyślu, Krośnie, Jaśle i Dębicy. Tym razem uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli poznać metody wykrywania sprawców przestępstw. Akademia utworzona została przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji we współpracy z Podkarpackim Kuratorem Oświaty pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności