aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja - artykuły

więcej filtrówmniej filtrów
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Znajdź nas na    
Zawód nauczyciela ze względu na dynamiczną zmianę środowiska podlega regularnym zmianom. Nowoczesne technologie, media, inny wzorzec rodziny – to wszystko wpływa na zmiany, jakie zachodzą w środowisku dzieci i młodzieży – mówi mgr Beata Jarosz. Jak radzić sobie z dynamicznym charakterem pracy?
Już po raz trzeci Filmoteka Szkolna będzie obecna na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W programie wydarzeń dla młodzieży, zorganizowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, znajdą się m.​in. warsztaty, debaty oraz wykłady o tematyce filmowej. Kolejny raz laureaci konkursu na recenzję "Skrytykuj!" zasiądą w Jury Młodych i przyznają nagrodę filmowi z Konkursu Głównego Festiwalu.
Dzisiejsza szkoła staje się coraz bardziej cyfrowa. To już nie tylko tradycyjne książki i zeszyty, ale e-podręczniki, interaktywne tablice oraz inne nowinki, które na co dzień wykorzystywane są podczas lekcji. To również stały dostęp do sieci oraz coraz lepiej odnajdujący się w wirtualnej rzeczywistości uczniowie. Wraz z możliwościami jakie niosą nowe technologie, pojawiają się również zagrożenia. Dyrektorzy szkół stają więc przed wyzwaniem dotyczącym nie tylko zapewnienia dostępu do sieci, ale przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa jej użytkownikom.
„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami u młodych ludzi oraz inspiracja do aktywności społecznej. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie projektu społecznego zmieniającego na lepsze lokalne otoczenie. Każdy finalista otrzyma międzynarodowy certyfikat rozpoznawalny i honorowany na całym świecie.
Do 18 września 2015 r. trwają zapisy na bezpłatne programy edukacji ekonomicznej dla dzieci i młodzieży organizowane na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Szkoła to nie tylko lekcje i prace domowe. To także koledzy i koleżanki, wspólne sprawy, pasje i potrzeby. Dlatego dla młodego ucznia niezwykle ważną sprawą jest kieszonkowe. Jeśli trafi na kartę przedpłaconą, dziecko zawsze będzie miało pieniądze pod ręką, a rodzice zyskają wiedzę, ile i gdzie zostało wydane. To nowoczesne i praktyczne narzędzie płatnicze.
Projekt „Warsztaty słowa” to program promocji czytelnictwa w szkołach, organizowany przez Fundację Wisławy Szymborskiej we współpracy z Fundacją PZU, który towarzyszy Nagrodzie im. Wisławy Szymborskiej w 2015 roku.
Mają swoich zwolenników na całym świecie. Dziś trudno wyobrazić sobie bez nich dzieciństwa - mowa o klockach LEGO, które cieszą w każdym wieku. Wodzisławskie Centrum Kultury wychodzi z kolejną ciekawą propozycją. Tym razem zapraszają na zajęcia pn. "Legomianiacy". Nabór odbędzie się 7 oraz 14 września o godzinie 16.00.
Mieszanki wybuchowe to będzie ich specjalność! Od września przy Wodzisławskim Centrum Kultury rusza Klub Młodego Odkrywcy. Eksperymenty, badania i zagadki otaczającego świata będą stanowić przedmiot tych zajęć. "Zrobiłem i zrozumiałem" - to hasło przyświecać będzie młodym adeptom klubu. Pierwsze zajęcia już 7 września o godzinie 18.00.
We wrześniu i październiku firma LEGO® Polska zaprasza wszystkie dzieci na wielkie, otwarte eventy do Strefy LEGO®. Imprezy odbędą się w centrach handlowych w 8 największych miastach w Polsce. Na fanów kreatywnego budowania czeka 5 stref. W sektorze LEGO Star Wars™ po razie pierwszy zostaną pokazane modele inspirowane filmem „Gwiezdne wojny™: Przebudzenie mocy”, a w strefie LEGO Friends zestawy z nowej sub-linii LEGO Friends Pop Star. Stanie także scena muzyczna, na której odbędą się lekcje tańca we współpracy z Egurrola Dance Studio.
Cykle warsztatów „Mały naukowiec" i „Młody odkrywca” oraz Piknik Astronomiczny Piwnicach - to najbliższe wydarzenia, które organizuje Fundacja Aleksandra Jabłońskiego.
Na liście artykułów dopuszczonych przez Ministra Zdrowia do sprzedaży w szkolnych sklepikach i podawania w szkolnych stołówkach, znalazły się soki i musy owocowe oraz soki owocowo-warzywne i warzywne bez dodatku cukru. Decyzja ta jest kolejnym potwierdzeniem faktu, że musy i soki we wszystkich rodzajach opakowań, z dłuższym terminem przydatności do spożycia, są produktami pełnowartościowymi, bogatymi w substancje odżywcze i witaminy oraz, że zgodnie z rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia szklanka soku może stanowić jedną z zalecanych dziennych porcji warzyw lub owoców.
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego nauczyciele otrzymają nowe narzędzie do walki ze ściąganiem w szkołach. Od 1 września Internetowy System Antyplagiatowy Plagiat.pl dostępny będzie w 3 tysiącach szkół średnich i gimnazjów na terenie całego kraju. Z systemu będą mogły korzystać placówki, które wdrożyły platformę Synergia firmy Librus.
Ośrodek Książki Obrazkowej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) Miejskiej Biblioteki Publicznej rusza z projektem „OKO na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” łączącym cykl wystaw i warsztatów artystów dla czytelników.
Większość polskich nauczycieli uważa, że posłanie 6-latków było błędem. Nauczyciele twierdzą również, że pod względem infrastruktury szkoły nie są gotowe na edukację 6-letnich dzieci, jednocześnie 63,1% pedagogów jest zdania, iż jest odpowiednio przygotowana do pracy z 6-latkami. Decyzja MEN o wysłaniu 6-latków do szkół była zbyt pochopna – to jeden z głównych wniosków z badania przeprowadzonego przez Grupę Edukacyjną S.A. wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.
„Kumulacja Aktywności na Służewcu”, które odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia br. w godz. 10.00 – 16.00 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Podczas imprezy nastąpi inauguracja 3. edycji programu sportowego dla gimnazjalistów „Kumulacja Aktywności”, która towarzyszyć będzie pełnemu atrakcji piknikowi rodzinnemu pn. „Dzień Ursynowski na Wyścigach”.
Już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia, podczas pikniku „Torbacze do szkoły” będzie można zapoznać się z Programem Edukacji Finansowej Dzieci „Cha-Ching”. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia, którzy w tym dniu pojawią się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie, będą mieli okazję spotkać bohaterów Cha-Ching i dowiedzieć się jak rozsądnie zarządzać finansami.
Ćwiczenia z widzenia – warsztaty plastyczne Katarzyny A. Jarnuszkiewicz w twórczy i niebanalny sposób przygotowują dzieci do kontaktu ze sztuką. W każdą niedzielę września o 12.00 w Iluzjonie.
5-metrowa mega szkolna kanapka, pokazy mody, warsztaty i prezentacje taneczne, animacje oraz konkursy z licznymi nagrodami to główne atrakcje powitania szkoły w CH Plaza Rzeszów. Dwudniowa impreza odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w atrium Centrum. Do udziału we wszystkich atrakcjach zapraszamy 29 sierpnia w godzinach 10-17 i 30 sierpnia od 10 do 18.
1 września 2015 w blisko 2000 gimnazjów, liceów i uczelni w całej Polsce ruszy II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Planowania Finansowego. W ramach I Edycji Programu, która trwała od 11 maja do 19 czerwca br. zostało wyłonionych 10 Laureatów, spośród uczniów i studentów: gimnazjów, liceów i uczelni wyższych, którzy spełnili zadania konkursowe oraz którzy otrzymali największą liczbę głosów od swoich rówieśników i otrzymali nagrody główne po 750 zł - ralacja z rostrzygnięcia I Edycji.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności