aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Asystentka stomatologiczna z elementami implantologii – kształcenie praktyczne w Teb Edukacja

W nowoczesnym świecie medycznym, zawód asystentki stomatologicznej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to profesja, która wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych. Szkoła Policealna Teb Edukacja oferuje kurs kształcący w zawodzie asystentki stomatologicznej z elementami implantologii, który trwa zaledwie dwa semestry.

Czego nauczysz się na kierunku?

Program nauczania na kierunku asystentki stomatologicznej w Teb Edukacja skupia się na praktycznym przygotowaniu uczniów do pracy w gabinecie dentystycznym. Uczniowie uczą się asystowania lekarzowi dentyście podczas różnorodnych zabiegów, w tym zaawansowanych procedur implantologicznych. Kurs obejmuje również naukę przygotowywania niezbędnych leków, materiałów i narzędzi oraz odpowiedniego przygotowania gabinetu przed zabiegami.

Dodatkowo, program zapewnia wiedzę na temat bieżącej konserwacji sprzętu stomatologicznego, co jest kluczowe dla utrzymania wysokich standardów higienicznych i technicznych. Uczniowie uczą się także efektywnej komunikacji z pacjentem oraz prowadzenia dokumentacji medycznej, co jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania każdego gabinetu stomatologicznego.

Gdzie możesz znaleźć pracę?

Absolwenci kierunku asystentka stomatologiczna z elementami implantologii są przygotowani do pracy w różnych środowiskach medycznych. Mogą znaleźć zatrudnienie w prywatnych gabinetach stomatologicznych, poradniach oraz klinikach stomatologicznych. Dzięki zdobytym umiejętnościom i kompetencjom, absolwenci są cennymi członkami zespołów dentystycznych, gdzie ich praca ma bezpośredni wpływ na jakość i efektywność przeprowadzanych zabiegów.

Lista przedmiotów w ramach kursu

Kurs asystentki stomatologicznej w Teb Edukacja obejmuje szeroki zakres przedmiotów, które są kluczowe dla profesjonalnego przygotowania do zawodu:

 • Bezpieczeństwo i higiena pracy,
 • Język angielski zawodowy,
 • Język migowy zawodowy,
 • Anatomia, fizjologia i patofizjologia narządu żucia,
 • Organizacja ochrony i promocji zdrowia,
 • Propedeutyka stomatologiczna,
 • Wstęp do implantologii,
 • Administracja w gabinecie stomatologicznym,
 • Asystowanie lekarzowi dentyście,
 • Technologie informatyczne w gabinecie stomatologicznym,
 • Asystowanie w implantologii.

Te moduły kształcenia zapewniają uczniom kompleksowe i interdyscyplinarne przygotowanie do pracy, łącząc teoretyczne podstawy medycyny z praktycznymi umiejętnościami wymaganymi w codziennej pracy w gabinecie stomatologicznym.

Podsumowanie

Program asystentki stomatologicznej z elementami implantologii w Teb Edukacja to doskonała opcja dla osób pragnących rozwijać swoją karierę w dynamicznie rozwijającym się sektorze usług medycznych. Dzięki praktycznemu podejściu, skoncentrowanemu na realnych umiejętnościach potrzebnych w pracy, kurs ten otwiera drzwi do stabilnej i satysfakcjonującej kariery w branży stomatologicznej.

Artykuł na podstawie strony Teb Edukacja:

https://teb.pl/kierunki/d/asystentka-stomatologiczna-z-elementami-implantologii/


ostatnia zmiana: 2024-05-07
Komentarze
Polityka Prywatności