aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2023, ferie 2024

WSPiA zaprasza uczniów szkół średnich na serię „Wykładów Otwartych”

Wykłady otwarte w WSPiA

14 aktualnych tematów złoży się na cykl „Wykładów Otwartych” przygotowanych przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą głównie dla uczniów z podkarpackich szkół średnich. Podczas spotkań z młodzieżą poruszone zostaną tematy dotyczące m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. Wykłady w formie on-line odbywać się regularnie od 23 marca do 5 kwietnia 2022 r.

Podczas „Wykładów Otwartych WSPiA” uczniowie będą mogli dowiedzieć się czym są fake newsy i jak z nimi walczyć, co w praktyce oznaczają antyterrorystyczne stopnie alarmowe, czy wojna jest legalna oraz co to jest stan wyjątkowy. Wykładowcy WSPiA przybliżą uczniom prawa człowiek i obywatel, opowiedzą, dlaczego nieznajomość prawa szkodzi, jakie mamy prawa w dobie Covid-19, co zrobić, by być lubianym i jak studiować, żeby nie zwariować.  

Uczestnicy spotkań przekonają się, czy własny biznes to dobry pomysł na życie oraz jak zarządzać finansami osobistymi. Podczas wykładów będzie można poznać tajemnice laboratorium kryminalistycznego, dowiedzieć się, czy przestępcą można się urodzić oraz jak w Polsce walczono z mafią.  

Aby wziąć udział w serii „Wykładów Otwartych WSPiA” należy wybrać z pełnej listy wykładów te, które zainteresują uczniów danej szkoły. Następnie nauczyciel musi zapisać klasę na dane spotkanie poprzez formularz dostępny na stronie www.wspia.eu. W dniu wybranego wykładu otwartego nauczyciel otrzyma link do spotkania na platformie MS Teams.  

Do udziału w „Wykładach Otwartych WSPiA” w pierwszej kolejności zaproszeni zostali uczniowie szkół średnich z województwa podkarpackiego. Jednak w spotkaniach mogą uczestniczyć także szkoły z woj. lubelskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego współpracujące na co dzień z WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą.  

Wykłady Otwarte WSPiA – propozycje:  

 1. Stany nadzwyczajne. Po co? Kiedy? Jak? Dlaczego?. Prowadzący: dr hab. Krzysztof Eckhardt, prof. WSPiA, wykładowca WSPiA. 

 2. „Czym są fake newsy? Czy jesteśmy przedmiotem wojny informacyjnej w mediach i Internecie?”. Prowadzący: mgr Grzegorz Ogar, wykładowca WSPiA, były funkcjonariusz ABW i Policji oraz Studenci WSPiA Bartosz Kłoda i Jakub Idzior. 

 3. „ALFA, BRAVO, CHARLIE, DELTA – co dla nas oznacza w praktyce wprowadzenie antyterrorystycznych stopni alarmowych”. Prowadzący: Gen. Józef Gdański, wykładowca WSPiA, b. komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie i Olsztynie. 

 4. „Czy wojna jest legalna?”. Prowadzący: dr Marta Pietras-Eichberger- Prodziekan Kolegium Prawa w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. 

 5. „Poznaj swoje prawa jako człowiek i obywatel”. Prowadzący: dr Małgorzata Babula- Prodziekan Kolegium Administracji w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. 

 6. „Nieznajomość prawa szkodzi, na co musisz zwrócić uwagę, wchodząc w dorosłość”. Prowadzący: mgr Ewa Kojder- Adwokat, wykładowca WSPiA. 

 7. „Biznes mój pomysł na życie”. Prowadzący: dr Mirosław Kurek- Prodziekan ds. studenckich w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. 

 8. „Co zrobić, by zjednać sobie ludzi i być lubianym”. Prowadzący: dr Leszek Gajos- socjolog, wykładowca WSPiA. 

 9. „Świat w dobie Covid-19: czego Ci nie wolno, a co musisz”. Prowadzący: dr Maciej Kobak- Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie, wykładowca WSPiA. 

 10. „Jak studiować, żeby nie zwariować?”. Prowadzący: dr Lech Żukowski – Psycholog, prawnik z wykształcenia, wykładowca WSPiA. 

 11. „Mój portfel – moja sprawa – jak zarządzać finansami osobistymi”. Prowadzący: mgr Daniel Buś – asystent WSPiA. 

 12. „Czy przestępcą można się urodzić? Poznaj tajniki kryminologii”. Prowadzący: dr Anna Świerczewska-Gąsiorowska, Prodziekan Kolegium Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wykładowca WSPiA, b. Prorektor Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. 

 13. „Poznaj tajemnice laboratorium kryminalistycznego”. Prowadzący: mgr Andrzej Bodzioch, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, b. naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie, wykładowca WSPiA. 

 14. „Jak w Polsce walczono z mafią. Czym jest ciemna liczba przestępstw”. Prowadzący: dr Robert Bałdys, b. zastępca Komendanta Stołecznego Policji, wykładowca WSPiA. 


data ostatniej modyfikacji: 2022-03-29 10:59:24
Komentarze
Polityka Prywatności