Terminy: ferie 2019   ferie 2020

Warsztaty europejskie dla młodzieży z Lubelszczyzny

Wydział Politologii, Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu organizują warsztaty europejskie dla młodzieży z Lubelszczyzny. Najbliższe warsztaty odbędą się 20 maja br. w II LO w Zamościu oraz 23 maja w Lublinie.

Inicjatywa skierowana jest do młodych ludzi, dla których majowe wybory do Parlamentu Europejskiego są pierwszymi w życiu. Poprzez udział w krótkich wykładach, quizach i zajęciach w grupach nastolatkowie dowiedzą się m. in. jakie są kompetencje głównych instytucji Unii Europejskiej, co oznacza obywatelstwo europejskie oraz jaki jest bilans piętnastu lat członkostwa Polski w tej organizacji. Podczas spotkania prowadzący warsztaty wykładowcy z UMCS postarają się poznać opinie 18-latków o Unii Europejskiej i dowiedzieć, czy zamierzają oni wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Europejskie warsztaty są elementem edukacji obywatelskiej na temat Unii Europejskiej w piętnastą rocznicę akcesji Polski do UE. Projekt wpisuje się jednocześnie w akcję #tymrazemgłosuję, adresowaną do osób, które w 2019 roku w wyborach do Parlamentu Europejskiego mogą zagłosować po raz pierwszy w życiu (tzw. first time voters).

data ostatniej modyfikacji: 2019-05-16 13:18:59
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
EF_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Studenci i kadra
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Joanna Świeciak-Zaparucha
miniatura
Polityka Prywatności