Terminy:  ferie 2021, ferie 2022

Zbliża się finał III Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie

79 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu weźmie udział w II etapu Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Konkurs organizowany przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą odbędzie się po raz trzeci. 17 kwietnia 2019 r. uczniowie będą musieli rozwiązać test złożony z 30 pytań oraz odpowiedzieć na jedno z trzech pytań dotyczących zagadnień z zakresu bezpieczeństwa i prawa.

Do finału III edycji Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 24 punkty pytania z testu rozwiązywanego podczas I etapu. Taki wyniki uzyskało 79 uczniów. Najwięcej uczestników II etapu – 27. – to uczniowie z Rzeszowa. 11 osób uczy się w Krośnie, a 10 w Przemyślu. Po 6 uczniów na finał przyjedzie z Jarosławia i Jasła. Stalowa Wola, Tyczyn i Gorlice to miasta, w których uczy się po 3 uczestników II etapu Konkursu. Po dwóch uczniów przyjedzie z Dębicy, Kolbuszowej i Strzyżowa. Z kolei Łańcut, Leżajsk, Mielec i Kołaczyce reprezentować będzie po jednym uczniu.

Finał odbędzie się w rzeszowskim kampusie WSPiA w środę 17 kwietnia 2019 r. Podzielony będzie na dwie części. W pierwszej – punktualnie o godzinie 10:00 – wszyscy zakwalifikowani uczniowie rozwiążą test złożony z 30 pytań. Na odpowiedzi będą mieli 30 minut. Do części II zakwalifikuje się 30 uczestników, którzy uzyskają największą liczbę punktów z testu. W tej części Konkursu uczniowie będą udzielać pisemnej odpowiedzi na 1 zagadnienie wybrane z zestawu 3 pytań problemowych. Maksymalnie mogą zdobyć 5 punktów.

Zwycięzców poznamy tydzień później 24 kwietnia 2019 r. Wtedy też dowiemy się, który z podkarpackich uczniów posiada największą wiedzą z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Najlepsi uczniowie otrzymają cenne nagrody ufundowane przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Nagrodami w Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie są m.in.: bezpłatne studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej na studia, bezpłatne miejsce w Zespole Mieszkań Uczelnianych WSPiA przez cały okres studiów oraz nagrody rzeczowe.

Konkurs

Podkarpacki Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą po raz trzeci. Co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Do I etapu III edycji Konkursu zgłosiło się ponad 450 uczniów z 35 gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu. Celem PKWOB jest szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych postaw patriotycznych, popularyzację wiedzy na temat systemu obronności RP i obowiązków instytucji i obywateli w tym zakresie.

Konkurs promuje umiejętności z zakresu zachowania się w sytuacjach kryzysowych, edukację obywatelską oraz wiedzę z zakresu różnych dziedzin prawa związanych z bezpieczeństwem. Tematyka i zagadnienia Konkursu oparte są na programie realizowanym podczas zajęć w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa.

Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowany jest w ramach realizowanego od kilku lat przez WSPiA programu edukacyjno-badawczego „Bezpieczna Przyszłość”. Przedsięwzięcie to jest także jedną z wielu form działalności, istniejącej od 2010 r. Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa prowadzonej przez WSPiA pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, we współpracy z Podkarpackim Kuratorem Oświaty. W zajęciach w ramach Akademii co roku uczestniczy około 1200 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z 9 największych miast województwa podkarpackiego.

Więcej na temat konkursu można znaleźć na stronie www.wspia.eu.

data ostatniej modyfikacji: 2019-04-15 13:21:36
Komentarze
Polityka Prywatności