Terminy:  ferie 2021, ferie 2022

Nastolatka z Warszawy przejmuje tytuł najlepszego mówcy na świecie

Logo EF

Natalia Szachna, licealistka z Warszawy, zwyciężyła w międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych EF Challenge, pokonując ponad 1700 rywali z całego świata. Tegoroczny temat przemówienia dotyczył zrównoważonego rozwoju. Krótkie i pomysłowe wideo Natalii zdobyło uznanie jury. Zwyciężczyni w nagrodę pojedzie na sierpniowe EF Youth Leadership Forum, które odbędzie się w Nowym Jorku.

Międzynarodowy konkurs wystąpień publicznych EF Challenge, przeprowadzany corocznie przez Education First - organizatora wyjazdów językowych za granicę, skierowany jest do gimnazjalistów i licealistów. W ubiegłym roku Polskę w gronie zwycięzców reprezentował Mikołaj Niczyj z Wrocławia. Tegorocznym zadaniem w konkursie było nagranie krótkiej i inspirującej przemowy na temat zróżnicowanego rozwoju, który stanowił nie lada wyzwanie dla młodych mówców. Entuzjazm uczniów był zaskakujący, nadesłanych zostało ponad 1700 pasjonujących przemówień od młodzieży z całego świata, wśród nich znalazło się również zgłoszenie Polki - Natalii Szachny.

Zróżnicowany rozwój - co to znaczy?

Głównym motorem EF jest otwieranie świata przez edukację, dlatego też co roku organizatorzy konkursu wybierają trudne tematy, które motywują młodzież do działania. Pytanie konkursowe EF Challenge 2018 brzmiało: "Czym dla Ciebie jest zrównoważony rozwój?". Natalia w swoim wideo wyjaśniła, że dla niej jest to rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości, bez uszczerbku dla możliwości przyszłych pokoleń do zaspokajania własnych potrzeb.

- W dzisiejszym niestabilnym świecie musimy pamiętać o tym, że powinniśmy się trzymać razem, aby tworzyć lepszy świat i zintegrowaną społeczność- tłumaczy wybór tematu Sylwia Rogalska, Country Manager EF Polska. - Nie powinno mieć znaczenia pochodzenie, pod koniec dnia wszyscy jesteśmy obywatelami tego samego świata, powinniśmy szanować naszą planetę i znajdować rozwiązania dla jej zrównoważonego rozwoju.Języki odgrywają ważną rolę w tym kontekście różnorodności i walki o równość.

Kreatywna licealistka

Natalia Szachna jest uczennicą XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. Jej pomysłowe wideo przedstawiające różne punkty widzenia pojęcia zróżnicowanego rozwoju podbiły serca jurorów. Dzięki wygranej może spełnić swoje największe marzenie - wyjazdu do Nowego Jorku, ale również mieć dużo radości z używania obcego języka. Konkurs pozwolił jej pogłębić wiedzę i zaangażować się w globalne tematy - taka szansa była dla niej bardzo ważna, ponieważ chce rozwijać się wszechstronnie.

- Rok temu usłyszałam o Mikołaju i jego sukcesie- dodaje Natalia Szachna.-Bardzo zainteresowałam się tym konkursem i obiecałam sobie, że za rok spróbuję. Wyjazd do Nowego Jorku od dziecka był moim największym marzeniem. Oprócz tego, sądzę, że jest to niepowtarzalna okazja, aby spotkać ludzi z całego świata i różnych kultur, a może nawet zawrzeć przyjaźnie na lata. Poza tym uwielbiam języki obce, w szczególności angielski. EF Challenge dał mi również możliwość wypowiedzenia się w ważnych dla naszego świata tematach.

Natalia razem z 18 zwycięzcami z innych krajów weźmie udział w EF Youth Leadership Forum -zorganizowanym od 13 do 17 sierpnia w EF Language Campus w Nowym Jorku. Będzie to tygodniowe spotkanie w celu omówienia globalnych wyzwań, połączone z odwiedzinami w siedzibie ONZ, poprawą umiejętności komunikacyjnych i pogłębieniem zrozumienia tego, co oznacza zrównoważony rozwój.

Więcej informacji o konkursie EF Challenge znajduje się tutaj.

Wideo zwyciężczyni: https://www.youtube.com/watch?v=hkopx3VSEOA


O Education First:

EF, czyli Education First to w bezpośrednim tłumaczeniu edukacja na pierwszym miejscu. Spółka założona została ponad 50 lat temu przez Bertila Hulta, który jako pierwszy wpadł na pomysł organizowania językowych podróży edukacyjnych. Misją firmy jest otwieranie świata przez edukację, pomagając ludziom każdej narodowości i w różnym wieku zostać jego obywatelami. Education First oferuje szereg programów edukacyjnych, od nauki 9 różnych języków obcych po podróże edukacyjne, wymianę międzykulturową i możliwość uzyskania stopni naukowych. Globalna sieć Education First obejmuje 40 500 pracowników pracujących w 50 własnych szkołach i biurach w większości krajów na świecie, a od 1965 roku z jej usług skorzystało 15 milionów osób. Education First posiada swoje kampusy między innymi w San Diego, Waszyngtonie, Miami, Nowym Jorku, Bostonie, Oxfordzie oraz Maladze.


data ostatniej modyfikacji: 2018-06-07 10:57:06
Komentarze
Polityka Prywatności