Terminy: ferie 2019   ferie 2020

Święto liczby Pi w AGH

Święto Liczby Pi w AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza dzieci i młodzież na Piątkowy Wieczór Nauk Ścisłych, który odbędzie się 17 marca z okazji obchodów Światowego Dnia Liczby Pi. Początek o godzinie 18:00 w siedzibie Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej przy ul. Reymonta 19 (bud. D-10)

Wydarzenie stanowi kontynuację odbywającej się od sześciu lat Nocy Matematyki. Tym razem jednak z inicjatywy Prodziekana ds. Studenckich Wydziału Matematyki Stosowanej dr. Jerzego Stochela do królowej nauk - matematyki dołączyły chemia i fizyka. Projekt adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w wieku 11-15 lat zainteresowanych naukami ścisłymi.

Spotkanie rozpocznie dr inż. Paweł Janowski (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej) wykładem inauguracyjnym Na zmarszczki rad, czyli słów kilka o promieniotwórczości. Następnie uczestnicy podzieleni na mniejsze grupy wezmą udział w warsztatach, pokazach, eksperymentach oraz grach logicznych przygotowanych przez pracowników i studentów Wydziałów: Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Energetyki i Paliw, Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Matematyki Stosowanej.

Patronat nad wydarzeniem objął Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka. Organizację wspierają Fundacja dla AGH oraz Fundacja im. Profesora Kazimierza Bartla.

Liczba miejsc jest ograniczona. Rekrutację bezpośrednio ze szkołami prowadzą organizatorzy (każda placówka może zgłosić maksymalnie 15 uczniów). Pracownicy AGH mogą zgłaszać dzieci indywidualnie (komunikat Kanclerza w tej sprawie wraz z formularzem rejestracyjnym został rozesłany 6 marca 2017 r.).

Dzień liczby Pi (3,14) obchodzony jest 14 marca. Data nie jest przypadkowa - w zapisie amerykańskim (najpierw miesiąc, potem dzień) 14 marca zapisujemy jako 3.14, co odpowiada wartości liczby Pi. Dzień ten służy przede wszystkim promocji matematyki i nauk ścisłych.


data ostatniej modyfikacji: 2017-03-07 10:17:51
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
EF_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności