Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020

REKTORSKI DZIEŃ DZIECKA NA UNIWERSYTECIE ROLNICZYM W KRAKOWIE

Logo UR w Krakowie

W sobotę, 4 czerwca na trzech krakowskich uczelniach odbywać się będzie Dzień Rektorski, czyli spotkanie dzieci w wieku od 6 do 11 lat z rektorami. Uniwersytet Rolniczy i Uniwersytet Jagielloński gościć będą dzieci w wieku 6-9 lat, a Politechnika Krakowska w wieku 10-13 lat.

Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie dzieci spotkają się z Prorektorem ds. Organizacji i Rozwoju Uczelni, prof. dr hab. inż. Florianem Gambusiem w gabinecie JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego, mieszczącym się przy al. Mickiewicza 21. Jak co roku, Rektor odpowie na najbardziej dociekliwe pytania dotyczące jego pracy na uczelni, obowiązków służbowych, codziennego życia itp.
Dzieci zostaną podzielone na cztery grupy. Pierwsze spotkanie zaplanowano na godzinę 10.00 (6-7-latki), kolejne na 10.30 (8-9-latki), 11.00 (6-7-latki) i 11.30 (8-9-latki).

Po spotkaniu dzieci udają się na jedne zajęcia warsztatowe (zajęcia wybierane są przy zapisach):

Katedra Chemii Rolnej i Środowiskowej: zajęcia dla dzieci w wieku 8-9 lat

Na warsztatach chemicznych dzieci wyhodują "podwodny ogród", w laboratorium wykonają też doświadczenia, których motywem przewodnim będą kolory.

Zakład Łąkarstwa: zajęcia dla dzieci w wieku 6-7 lat

Podczas warsztatów dzieci wykonają własną kompozycję ze zbóż, sprawdzą działanie cyfrowego mikroskopu i zobaczą nasiona roślin w powiększeniu, poznają maszynę zwaną "Kopciuszkiem".

Po spotkaniu z rektorem dzieci udadzą się na XVI Ogólnopolskie dni Owada, które odbywać się będą na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa przy al. 29 listopada 54. Program: http://ur.krakow.pl/wiadomosci.html/4317

Inicjatywa realizowana jest z okazji Dnia Dziecka przez krakowskie uczelnie wyższe we współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci, który jest pomysłodawcą wydarzenia. Udział w Dniu Rektorskim jest bezpłatny. Wymagany jest zapis dziecka na spotkanie z Rektorem oraz warsztaty.

Zapisy prowadzone przez Uniwersytet Dzieci rozpoczną się dzisiaj od godziny 12:00.

Więcej informacji oraz zapisy:http://www.uniwersytetdzieci.pl/events/show/1223

data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:01:07
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
EF_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności