Już w najbliższą środę tj. 13.04.2016 roku Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych na zajęcia w ramach Dnia Języków Obcych.
W trakcie wydarzenia uczestnicy przekonają się jak pasjonująca może być nauka języków obcych, a podczas warsztatów będą mogli poznać najnowsze techniki wykorzystywane w uczeniu się języków obcych.
Na wydarzenie obowiązują zapisy pod adresem rekrutacja@wse.krakow.pl
Program
10:00-11:00, aula (A0)
Nowoczesne uczenie się języka obcego, to już nie tylko uczenie się na pamięć listy słówek zadanych przez nauczyciela. Aby przyspieszyć proces przyswajania wiedzy i umiejętności językowych, stosuje się odpowiednie strategie i nowoczesne rozwiązania współczesnej techniki. W czasie wykładu uczniowie zapoznają się z narzędziami do M-learningu, które będą mogli wykorzystać zarówno w klasie jak i poza nią, co z pewnością stanowić będzie interesującą alternatywę dla tradycyjnych form nauki.
11:00-12:30
Wiele osób uważa, że język norweski jest trudny. Nic bardziej mylnego - jest najłatwiejszy spośród języków skandynawskich! Wymowa jest łatwiejsza niż w duńskim, a gramatyka nie tak skomplikowana jak w islandzkim. Dla osób, które znają choćby podstawy angielskiego lub niemieckiego, nauka języka norweskiego może stać się inspirująca przygodą. W trakcie warsztatów uczniowie będą mieli możliwość zaznajomić się z alfabetem, wymową oraz podstawowymi zwrotami, poznają także wiele interesujących faktów dotyczących kultury i życia w Norwegii.
11:00-12:30
W pierwszej części spotkania uczestnicy dowiedzą się, czym charakteryzują się wyrażenia idiomatyczne i dlaczego niejednokrotnie przyjmują one zupełnie inne formy w różnych językach. Poznają też najczęstsze źródła pochodzenia angielskich idiomów, a zatem przy¬kłady wyrażeń zakorzenionych w literaturze, kulturze czy historii. Na koniec Uczniowie będą mieli oka¬zję sprawdzić, jak dobrze znają angielskie idiomy, rozwiązując zestaw specjalnie przygotowanych dla Nich ćwiczeń.
11:00-12:30 sala A2
Warsztat ma za zadanie przybliżyć uczniom możliwość uczenia się języków obcych z wykorzystaniem rozwiązań mobilnych i edukacji w chmurze. Celem warsztatów i pracy w grupach jest przygotowanie uczniów do pracy z technologią chmury obliczeniowej na potrzeby uczenia się języków obcych, wskazanie narzędzi web 2.0 wspierających uczenie się oraz podniesienie poziomu samodzielności ucznia się w doskonaleniu własnego warsztatu językowego.