Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020
W sobotę, 4 czerwca na trzech krakowskich uczelniach odbywać się będzie Dzień Rektorski, czyli spotkanie dzieci w wieku od 6 do 11 lat z rektorami. Uniwersytet Rolniczy i Uniwersytet Jagielloński gościć będą dzieci w wieku 6-9 lat, a Politechnika Krakowska w wieku 10-13 lat.
Akademia Ignatianum w Krakowie zaprasza wszystkich zainteresowanych dziennikarstwem, komunikacja społeczną, mediami na warsztaty dziennikarskie, które odbędą się 16 maja 2016 r. w godz. 15.00 - 20.00 na Akademii Ignatianum oraz w Studio Inigo.
Jak „Gwiezdne Wojny" mają się do praw fizyki? Czy można sterować komputerem wyłącznie za pomocą mózgu? Po co fizycy bawią się atomami? W jaki sposób fizyka widzi i leczy? Odpowiedź na te i inne pytania uzyskać będzie można na wykładach popularnonaukowych dla nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z cyklu "Naukowe czwartki".
Już w najbliższą środę tj. 13.04.2016 roku Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych na zajęcia w ramach Dnia Języków Obcych.
III warsztaty medyczne dla uczniów Szkół Średnich organizowane przez Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia odbędą się 24 listopada 2015 roku w siedzibie uczelni przy ul. Krowoderskiej 73 w sali nr 10. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 listopada.
Pracownia Działań Twórczych to nowy cykl warsztatów adresowany do dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Wychodząc od najczęściej w tym wieku słyszanych pytań: „co to?”, „po co?”, „dlaczego?", zapraszamy do poznawania i sprawdzania jak działają wybrane elementy świata.
W dniach od 21 do 25 września na Wydziale Technologii Żywności, mieszczącym się przy ul. Balickiej 122 w Krakowie odbędą się warsztaty z zakresu żywności i żywienia pt. ABC ZDROWEGO ŻYWIENIA.
Akademia Multi Art - AMA FILM SCHOOL organizuje w środę 15 lipca dzień bez wpisowego.
Organizatorzy zapraszają na warsztaty inspirowane serią książek dla dzieci pt.: „Ulysses Moore” Pierdomenico Baccalario. Tematem przewodnim jest podróżowanie, wyprawy nie tylko w przestrzeni, ale też w czasie np. do starożytnego Egiptu i mitycznej Krainy Puntu. Każdemu podróżnikowi przyda się odpowiednie nakrycie głowy, torba podróżna czy ramka na zdjęcie z wyprawy. Uczestnicy przygotują je w trakcie warsztatów.
Małe Centrum Lata to propozycja Krakowskiego Centrum Choreograficznego dla dzieci w wieku 6-12 lat, obejmująca intensywne zajęcia artystyczne oraz zabawy i wypoczynek na świeżym powietrzu.
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do udziału w wakacyjnym cyklu warsztatów – ETNOKONKRETNO 2015. Tematem tegorocznej edycji jest miasto i jego mieszkańcy. Z etnograficzną uważnością przyglądamy się temu, co dookoła i wyprawiamy się na z pozoru dobrze znane tereny krakowskich dzielnic – dawnych wsi.
AMA FILM SCHOOL rozpoczęła rekrutację na nowy rok szkolny 2015/ 2016. Otwiera zupełnie nowe kierunki: Filmowy - roczny - w trybie dziennym, Kierunek Reżyserii Filmowej trwający dwa lata, Podyplomowy Kierunek Reżyserii trwający jeden rok.
Już 11-12 czerwca 2015 r. odbędzie się Wielki Finał Konkursu Diversity 2015, podczas którego rozegra się starcie zaprogramowanych przez licealistów robotów Mini Sumo. Na galę finałową organizatorzy zapraszają 12 czerwca w godz. 10:00 – 13:00, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 6 w Krakowie.
AMA FILM SCHOOL rozpoczęła rekrutację na nowy rok szkolny 2015/2016 i otwiera nowe kierunki: Filmowy - roczny- w trybie dziennym, Kierunek Reżyserii Filmowej trwający dwa lata, Podyplomowy Kierunek Reżyserii trwający jeden rok. Ponadto AMA oferuję znane już kierunki: Operatorski - 2 lata, Postprodukcja Obrazu (Montaż/VFX) - 2 lata, Scenariopisarstwo - 1 rok, Produkcja Filmowa - 1 rok, Podyplomowy Operatorski- 1 semestr oraz jedynie w AMA FILM SCHOOL Aktorstwo Filmowe - 1 rok.
Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie prowadzi zapisy na Uniwersytet Dziecięcy. W związku z tym uczelnia zaprasza na imprezy cykliczne pod nazwą Piknik Rodzinny oraz Targi Śniadaniowe, które będą się odbywać na kampusie Dietla na osiedlu Kościuszkowskim 2A w dniach 9.05 i 30.05.2015, 13.06 i 20.06.2015 w godzinach od 11:00 do 15:00.
Szturm na ogrodzieniecki zamek, nocna przeprawa na linie nad nurtem rzeki, spływ tratwą, którą najpierw trzeba samodzielnie zbudować, udzielenie pierwszej pomocy rannym towarzyszom. To tylko część konkurencji, w których zmierzy się blisko 50 drużyn z całej Polski podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, organizowanego Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Projekt kampanii społecznej – z takim wyzwaniem zmierzyli się licealiści w ramach III Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości. Dziesięć najlepszych konceptów będzie można poznać podczas finału konkursu 13 kwietnia 2015 r. w krakowskim VII LO im. Z. Nałkowskiej. Organizatorami konkursu są Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz VII LO w Krakowie.
Festiwal Literatury dla Dzieci czyli dużo dobrej zabawy i jeszcze więcej świetnej literatury: spotkania z ulubionymi autorami, warsztaty plastyczne z mistrzami ilustracji, pokazy filmowe, wystawy, wieczorne czytanki bajek z całego świata i wiele innych atrakcji.
15 marca 2015 r. (niedziela), godz. 10:00, sala 208 i 211
Rozpoczyna się ogólnopolski konkurs debat dla młodzieży licealnej i studentów - "Drony na horyzoncie - nowe technologie w polskiej armii". Pierwsze eliminacje, połączone z bezpłatnymi warsztatami ze sztuki debatowania odbędą się w Krakowie, 15 marca! Konkurs organizowany jest w ramach kampanii "5 ton nad ziemią" przez Fundację Polska Debatuje we współpracy z Fundacją Inicjatywa na rzecz Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studia w Collegium Civitas
miniatura studenci
Polityka Prywatności