aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Znajdź nas na    
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

INDEKS UCZELNI EKONOMICZNEJ W TORNISTRZE. ZAJĘCIA Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI DLA UCZNIÓW

Indeks uczelni ekonomicznej w tornistrze – rusza kolejna edycja zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i Akademii Młodego Ekonomisty. Zapisy potrwają do 18 września 2015 r.

Udany występ publiczny, pokonanie konkurentów rynkowych, przeprowadzenie kampanii marketingowej w Internecie, wiedza jak działa bank, jak zarządzać firmą w kryzysie, jak kierować państwem, aby było gospodarczym mocarstwem- umiejętności te przestaną być obce dla uczniów, którzy zechcą skorzystać z oferty Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od 8 października 2015 r. rozpoczynają się zajęcia w ramach X edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego i IX edycji Akademii Młodego Ekonomisty. Pod okiem wykładowców akademickich, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, kształcić się będzie mogło blisko 120 gimnazjalistów i tyle samo uczniów szkół podstawowych. Oprócz zjawisk gospodarczych młodzi studenci poznają techniki efektywnego komunikowania się i autoprezentacji oraz spotkają się z praktykiem biznesu. Dostaną indeks, a na koniec zajęć zawalczą o wartościowe nagrody. Każde zajęcia podzielone są na część teoretyczną i praktyczną.

Zajęcia są nieodpłatne i kierowane do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych (EUD) oraz uczniów klas gimnazjalnych (AME). Ich celem jest promocja postaw przedsiębiorczych i przygotowanie do życia w złożonych realiach gospodarczych i biznesowych. Po raz pierwszy zorganizowane zostały w 2011 r.

Zapisy droga elektroniczną potrwają od 18 września 2015 r. przez strony WWW programów.

Zapisy na AME (gimnazjum): http://www.gimversity.pl/

Zapisy na EUD (szkoła podstawowa): http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/

Każdy semestr to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej. Na wykładach, prowadzonych przez nauczycieli akademickich i praktyków biznesu, młodzież zapozna się z podstawami funkcjonowania gospodarki, zarządzania firmą i zjawiskami ekonomicznymi mającymi wpływ na codzienne życie. Ułatwią one zrozumienie procesów kluczowych dla działalności firm i polityki gospodarczej państwa, w strefach odczuwalnych przez każdego obywatela. Każdy z odbywających się wykładów połączony jest z warsztatami, podczas których młodzi studenci odgrywają rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych, czy też twórców kampanii reklamowych. Poczują się jak decydenci gospodarczy: właściciele firm, menedżerowie, ministrowie. Spotkania mają charakter interaktywny, po części wykładowej młodzież pracuje w grupach nad konkretnym projektem, a następnie prezentuje swoje rozwiązania problemu biznesowego publicznie. Uczy to nie tylko rzeczowej wiedzy, ale też pracy w grupie, myślenia zadaniowego, innowacyjnego rozwiązywania problemów i umiejętności prezentacji publicznej wyników swoich prac

W ramach obu programów organizowane są również edukacyjne zajęcia dla rodziców prowadzone przez specjalistów z obszaru pedagogiki, psychologii i ekonomii. Dotyczą one metod wspierania dziecka w nauce oraz rozwoju emocjonalnym i intelektualnym, kreatywnych metod rozwiązywania konfliktów z dzieckiem, radzenia sobie z zagrożeniami cywilizacyjnymi i kształtowania u dziecka postaw proaktywnych.

Przedsięwzięcia prowadzone są wspólnie z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych z siedzibą w Warszawie. Minister Edukacji Narodowej pełni nad projektami patronat honorowy. Partnerem strategicznym EUD jest Narodowy Bank Polski.

"Znaczenie wiedzy ekonomicznej we współczesnym świecie zwiększa się, dysponowanie nią urasta do rangi podstawowej kompetencji. Równie ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, a także umiejętności pracy w grupie i rozwiązywania sytuacji problemowych. Są to zadania, których realizację powinniśmy rozpoczynać już wśród uczniów szkół podstawowych" - informuje Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Na stronie internetowej zamieszczone są również szczegółowe informacje na temat programu zajęć, harmonogramu i miejsca spotkań.

O UE w Poznaniu


opublikowano: 2015-09-09
ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności