aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Ruszyły zapisy na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy w Rzeszowie

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy - zapisy na drugi semestr

Od poniedziałku 21 stycznia można zapisywać się na drugi semestr bezpłatnych zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Rzeszowie, organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania. Indeks otrzyma jak poprzednio 120 małych studentów. Zapisy prowadzone będą do 10 lutego.

- Do udziału w zajęciach zachęcamy uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych z woj. podkarpackiego. Uczestnictwo jest nieodpłatne. Semestr obejmuje sześć spotkań po 2 godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Młodzi studenci uczą się poprzez zabawę – zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Na zajęciach młodzi studenci zapoznają się z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi. Podczas warsztatów, odgrywając rozmaite role - kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu - dzieci uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz kształcić umiejętności przekładania wiedzy na praktykę.

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

6 grudnia 2012 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się finał I edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Do testu z wiedzy ekonomicznej przystąpiło 89 studentów. Miano Najlepszego Studenta edycji oraz nagrodę Tablet Samsung Galaxy zdobyła Anna Szyszka. Drugie miejsce zajął Kornel Natoński, a trzecie przypadło Marcinowi Mazurowi. Pozostali studenci otrzymali mikołajkowe upominki.

- Warto się pospieszyć, bo podobnie, jak w poprzedniej edycji, liczba miejsc jest ograniczona. W pierwszym semestrze już podczas kilku pierwszych dni zapisało się ponad 120 osób – informuje Urszula Pasieczna.

Zapisy na zajęcia EUD odbywać się będą na stronie:

http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2

Pierwsze zajęcia już 7 marca 2013 r.

Szczegóły na:

www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Inicjatywie patronuje Narodowy Bank Polski, a Minister Edukacji Narodowej pełni nad przedsięwzięciem patronat honorowy.

ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności