aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja

tag
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
W sobotę 8 października o godz. 9.00 w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbędzie się inauguracja VII edycji Uniwersytetu Dziecięcego przy UMK. Indeksy odbierze niemal 350 dzieci, które z tą chwilą staną się studentami UD.
Od 8 lutego ruszają zapisy na nową edycję zajęć dla gimnazjalistów. Tym razem zapraszamy do siedmiu ośrodków akademickich: po raz pierwszy do Wrocławia, a także do Białegostoku, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Warszawy.
Wybuchy, eksplozje, mrożące krew w żyłach (dosłownie!) eksperymenty. Tak młodzi adepci nauki rozpoczęli 8. edycję Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. W sobotę 3 października 2015 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016.
Mają swoje własne indeksy, uczestniczą w prawdziwych akademickich wykładach, zdobywają wiedzę podczas ciekawych warsztatów, spotykają się z wybitnymi nauczycielami akademickimi oraz osobistościami ze świata nauki i kultury… Kto? Najmłodsi studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Uniwersytet Dziecięcy UMCS oraz Biuro Turystyczne „Stanpol” z Łęcznej organizują półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia będą się odbywały w godz. 7.00-16.00 w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16, Lublin).
Trwają zapisy na bezpłatne zajęcia Rzeszowskiej Akademii Inspiracji (RAI). Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów!
2 lutego br. rozpoczęła się rekrutacja na zajęcia letniej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu i Szczecinie. W minionej edycji wzięło udział prawie 800 uczennic i uczniów klas piątych i szóstych z całej Polski. Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad programem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
Rozpoczęły się zapisy na bezpłatne zajęcia do kolejnej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego prowadzonego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania. W poprzednich uczestniczyło ponad 500 uczniów klas 5 i 6.
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to program edukacji ekonomicznej dedykowany uczniom 5. i 6. klas szkół podstawowych oraz ich rodzicom i opiekunom. Projekt ma wymiar ogólnokrajowy. Jego liderem jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Uniwersytet Szczeciński został jednym z partnerów lokalnych tego przedsięwzięcia.

8 września rozpoczynają się zapisy do V edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Bezpłatne zajęcia dla uczniów klas 5 i 6 prowadzi Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Patronat honorowy sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
8 września br. ruszają zapisy na zajęcia zimowej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Rekrutacja będzie prowadzona w siedmiu miastach: w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu a także – po raz pierwszy – w Szczecinie. Adresatami przedsięwzięcia są uczennice i uczniowie klas piątych oraz szóstych szkoły podstawowej. Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęła zajęcia w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Można się jeszcze zapisywać - pozostały ostatnie wolne miejsca!
Od poniedziałku 21 stycznia można zapisywać się na drugi semestr bezpłatnych zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Rzeszowie, organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania. Indeks otrzyma jak poprzednio 120 małych studentów. Zapisy prowadzone będą do 10 lutego.
Celem projektu jest szerzenie wiedzy o Unii Europejskiej wśród dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców z Trójmiasta, przy zastosowaniu nowoczesnych metod edukacyjnych, jak np. Webquest - metoda kształcenia za pomocą Internetu, a także gry planszowe, krzyżówki czy kalambury.
3. edycja Uniwersytetu Dziecięcego wystartuje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w sobotę, 13 października.
Trwają zapisy do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego organizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Trzeba się spieszyć - zapisy tylko do 16 września. Liczba miejsc jest ograniczona!
Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS w Lublinie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na semestr letni. Studiowanie to również wspaniała zabawa dla najmłodszych.
W roku akademickim 2011/2012 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie inauguruje zajęcia Uniwersytetu Dzieci UEK. W ramach zajęć uczniowie poznają teorię i praktykę z zakresu różnych dziedzin gospodarki, problemów życia społecznego, kultury, komunikacji międzykulturowej, zagadnień miejskich, psychologii czy polityki. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat.
Za nami już cztery semestry wspólnego odkrywania tajników nauki, niesamowitych emocji i dobrej zabawy. W każdej edycji Uniwersytetu Dziecięcego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy brało udział ponad 300 małych studentów. Ich zapał do nauki i energia mobilizuje organizatorów do przygotowywania coraz ciekawszych zajęć i wprowadzania dodatkowych atrakcji.
Warsztaty teatralne, dziennikarskie, historyczno-archeologiczne, chemiczne, a nawet z robotyki – to tylko część twórczych zajęć przygotowanych przez Uniwersytet dla Dzieci Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na następny semestr i potrwa do 1 marca.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności