aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2023, ferie 2024

Rusza rekrutacja na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy!

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy działający w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie rozpoczyna nabór na kolejny semestr zajęć, która ruszy już w marcu. Będzie to już V edycja EUD w SGH w Warszawie, a drugi semestr zajęć w Akademii Ekonomicznej w Katowicach, na Uniwersytecie w Białymstoku oraz w Bełchatowie.

Zapisy na zajęcia rozpoczną się 18 stycznia 2010 roku, punkt 9.00.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) to program edukacji ekonomicznej skierowany do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Partnerem strategicznym EUD jest Narodowy Bank Polski. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, współorganizatorami: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Akademia Ekonomiczna w Katowicach,  Uniwersytet w Białymstoku oraz Urząd Miasta Bełchatowa.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) swoją działalność zainaugurował w Warszawie w kwietniu 2008 roku, na arenie ogólnopolskiej działa od września 2009 roku. „Pierwsze edycje zajęć EUD w Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie powtórzyły sukces warszawskiego ośrodka, dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuowanie programu w tych miastach. Dodam, że ośrodek warszawski, działający przy SGH, w marcu zainauguruje już V edycję zajęć.” – mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Uczestnictwo w spotkaniach EUD jest bezpłatne. Do zapisania się na zajęcia Organizatorzy zachęcają uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych, których ciekawią zjawiska ekonomiczne i intryguje świat biznesu. „Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że dzieci mają wielką potrzebę edukowania się w zakresie podstaw ekonomii i zarządzania finansami. Od rodziców naszych studentów wiemy, że każdy wykład jest dla nich dużym wydarzeniem, na które z niecierpliwością czekają. Niezmiernie sympatyczne są dla nas narzekania małych żaków, że zajęć jest za mało i że spotkania są za krótkie.” – opowiada Marcin Dąbrowski.

Semestr zajęć na EUD obejmuje sześć spotkań, trwających po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. „Wykłady służą zaznajomieniu słuchaczy z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Zajęcia praktyczne są okazją do rozwijania umiejętności pracy w grupie, samodzielnego myślenia i planowania” – opowiada Agnieszka Orzeszkowska z SGH.

Każdy student Uniwersytetu otrzymuje indeks, do którego zbiera stempelki potwierdzające obecność. Stempelki uprawniają uczestnika spotkań do otrzymania dyplomu ukończenia EUD. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta danego ośrodka.  

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców. Mają one pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw i zachowań przedsiębiorczych.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków EUD, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na:
www.uniwersytet-dzieciecy.pl


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:00:25
Komentarze
Polityka Prywatności