Terminy:  ferie 2022

Akademia Młodego Ekonomisty

Dział: edukacja

Akademia Młodego Ekonomisty działająca przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie rozpoczyna nabór na kolejny semestr zajęć, który rusza już w marcu. Zapisy na zajęcia rozpoczną się 18 stycznia 2010 roku, punkt 9.00.

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to program edukacji ekonomicznej skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z Warszawy i okolic. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) swoją działalność zainaugurowała w Warszawie we wrześniu 2008 roku. W marcu Akademia zainauguruje już IV edycję zajęć – informują koordynatorzy projektu. Do zapisania się na zajęcia zachęcają gimnazjalistów, których ciekawią zjawiska ekonomiczne i intryguje świat biznesu. Semestr zajęć na AME obejmuje sześć spotkań, trwających po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. „Na najbliższy semestr zaplanowaliśmy zajęcia z zakresu systemów podatkowych, rynku finansowego, zarządzania wiedzą; mowa też będzie o nowych trendach w marketingu”- relacjonuje Marcin Dąbrowski z Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – „Atrakcją IV edycji będą zajęcia warsztatowe poświęcone sztuce autoprezentacji podczas których każdy z uczestników będzie miał okazję wystąpienia przed kamerą”.

Każdy student Akademii otrzymuje indeks, do którego zbiera stempelki potwierdzające obecność na zajęciach. Stempelki uprawniają uczestnika spotkań do otrzymania dyplomu ukończenia AME. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta.  

W ramach Akademii organizowane są również zajęcia dla rodziców. Mają one pomóc w wychowaniu ekonomicznym młodzieży i kształtowaniu u najmłodszych postaw i zachowań przedsiębiorczych.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków AME, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na:
www.gimversity.pl


data ostatniej modyfikacji: 2010-01-13 20:26:46
Komentarze
Polityka Prywatności