Połowa miejsc u Koźmińskiego już zajęta
Trwa rekrutacja do Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie w sumie, na studiach pierwszego i drugiego stopnia, przygotowano dla kandydatów 1650 miejsc, w tym 180 miejsc na studiach prowadzonych całkowicie w języku angielskim.
Niektórzy kandydaci zarejestrowali się w „Koźmińskim”, ale decyzję pragną podjąć dopiero po wywieszeniu list przyjętych na warszawskich państwowych uczelniach, 14 lipca. Dlatego uczelniany dział rekrutacji spodziewa się wzmożonego ruchu w najbliższą sobotę. Uczelnia oferuje studia na kierunkach: zarządzanie (w tym specjalność - psychologia w zarządzaniu) prawo, finanse i rachunkowość, administracja, europeistyka i socjologia.
Na studia w języku polskim przyjęliśmy już ponad 700 osób; najwięcej chętnych jest na dzienne studia z prawa oraz z finansów i rachunkowości – wylicza Małgorzata Rybitwa z uczelnianego Działu Rekrutacji.
Trochę więcej osób przyjęto na studia stacjonarne, niż niestacjonarne. Połowa kandydatów pochodzi z Warszawy i Mazowsza, a druga połowa – z całej Polski.
Chętni wybierają „Koźmińskiego”, często sugerując się opinią znajomych, którzy studiują lub studiowali na naszej uczelni, natomiast ich rodzice powołują się na wyniki rankingów – mówi Małgorzata Rybitwa.
W „Koźmińskim” trwa także rekrutacja na studia licencjackie i magisterskie w języku angielskim na kierunkach: zarządzanie oraz finanse i rachunkowość; w tym program ABE International Master In Management - firmowany, oprócz WSPiZ, przez znane uczelnie zagraniczne: EADA (Hiszpania), Audencia (Francja) i University of Bradford (Wielka Brytania).
Kandydatów czeka rozmowa kwalifikacyjna; najbliższy termin - 20 lipca. Na te studia zgłasza się sporo studentów z zagranicy.
Do tej pory na studia w języku angielskim zapisało się 70 chętnych.
Bardzo popularne są też studia podyplomowe w „Koźmińskim”. –Zarejestrowało się już prawie 500 osób, o 147 więcej niż w roku ubiegłym – mówi Sylwia Rogalska, specjalista ds. organizacji szkoleń w Centrum Kształcenia Podyplomowego.
Szczególnym zainteresowaniem cieszą się studia z zarządzania nieruchomościami i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania projektami. Notujemy także wzrost liczby chętnych na studia z zakresu HR- dodaje.
Na uczelni Koźmińskiego można również kształcić się na studiach doktoranckich w zakresie zarządzania. Rozmowy kwalifikacyjne na niestacjonarne studia tego typu odbędą się we wrześniu.
ostatnia zmiana: 2016-09-02