Zawód: Dialogista – Autor opracowań telewizyjnych i filmowych
Biegle władasz językiem angielskim? Skończyłeś studia filologiczne i zastanawiasz się co dalej? Zostań tłumaczem audiowizualnym i zrób karierę w branży filmowej lub telewizyjnej.
W programie m.in. jedyne w Polsce warsztaty z audiodeskrypcji oraz napisów dla osób niewidomych i niesłyszących. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych. Rekrutacja trwa do końca września.
Jak przygotowywać tłumaczenia filmowe w formie napisów, wersji lektorskiej oraz dubbing w filmach dla dzieci? Taką wiedzę i umiejętność zdobędą słuchacze nowego kierunku studiów podyplomowych z przekładu audiowizualnego w SWPS. Program zajęć obejmuje 240 godzin zajęć dydaktycznych, w tym interaktywne zajęcia z teorii przekładu oraz terminologii specjalistycznej i konwersatoria na temat specyfiki pracy tłumacza. Nie zabraknie w nim także jedynych w Polsce warsztatów z zakresu tłumaczeń dla osób niesłyszących oraz niewidomych, a także z audiodeskrypcji.
Kierownikiem studiów jest dr Joanna Janecka, absolwentka Instytutu Anglistyki UW. Zajęcia prowadzą członkowie Stowarzyszenia Tłumaczy Audiowizualnych STAW, praktycy z wieloletnim stażem pracy, m.in. Anna Celińska, Dorota Dziadkiewicz, Magdalena Balcerek, Ewa Choba, Krzysztof Kowalczyk, Sylwester Misiorek, Izabela Kunstler i Agnieszka Szarkowska.
„Współpracujemy z najlepszymi studiami nagrań w Warszawie i znanymi tłumaczami robiącymi opracowania największych hitów kasowych w kinie i w telewizji. Wszystkie zajęcia będą się odbywać w odpowiednio przystosowanych salach z profesjonalnym sprzętem i oprogramowaniem.” – mówi dr Joanna Janecka. „Absolwenci kierunków innych niż filologia angielska lub lingwistyka stosowana, którzy chcą podjąć studia będą mogli we wrześniu i październiku przejść intensywny kurs tłumaczeniowy” – dodaje.
To już trzeci kierunek z dziedziny tłumaczeń specjalistycznych oferowany przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Osoby zainteresowane pracą w charakterze tłumacza mają do wyboru studia podyplomowe adresowane do przyszłych tłumaczy przysięgłych i prawniczych oraz unijnych i technicznych.
Czas trwania studiów: 2 semestry
Koszt studiów: 5 900 zł (w tym 150 zł opłata kwalifikacyjna, możliwość płatności ratalnej)
Dojazd do SWPS:
Przystanek: Praga Płd.-Ratusz
Tramwaje: 3, 8, 28, 47
Autobusy: 125, 135
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej powstała w 1996 r. Obecnie kształci ponad 11 tyś. studentów na Wydziale Psychologii, Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Wydziale Filologicznym (w Warszawie), a także 2 wydziałach zamiejscowych (we Wrocławiu i w Sopocie). W ofercie dydaktycznej uczelni znajduje się 15 kierunków studiów. W ofercie SWPS znajduje się 40 kierunków studiów podyplomowych.
SWPS jest pierwszym i jedynym ośrodkiem studiów psychologicznych w Polsce, który otrzymał najwyższą ocenę jakości kształcenia Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinach: psychologia, kulturoznawstwo i socjologia oraz stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie psychologia.
SWPS jest laureatem wielu nagród i wyróżnień: m.in. 6-krotnie została sklasyfikowana na 1. miejscu w rankingu tygodnika „Wprost”, zdobywając „Złoty Indeks” w kategorii niepublicznych szkół niebiznesowych. Zajmując 2. miejsce w opublikowanym w maju 2009 r. rankingu dziennika „Rzeczpospolita” i miesięcznika „Perspektywy”, SWPS została zaliczona do czołówki najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. Wykładowcami SWPS są m.in. profesorowie: Jerzy Bralczyk, Janusz Danecki, Andrzej Eliasz, Wiesław Godzic, Edward Nęcka, Zbigniew Pietrasiński, Grzegorz Sędek, Jan Strelau, Roch Sulima, Bogdan Wojciszke. Częstymi gośćmi uczelni są wybitni naukowcy z zagranicy, np. profesorowie Elliot Aronson, Robert B. Cialdini, Michael W. Eysenck, Arie Kruglanski, Leonardo Morlino, Philip Zimbardo oraz znani artyści i przedstawiciele świata mediów, w tym Andrzej Wajda, Krystyna Janda, Marek Konrad czy Tomasz Lis. Więcej informacji na www.swps.pl.
Dodatkowych informacji udziela:
Natalia Osica
Natalia.Osica@swps.edu.pl
tel. 22 517 98 22, 0 694 441 703
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa
ostatnia zmiana: 2022-03-01