Znajdź nas na

Niemieckie szkoły zawodowe chcą w przyszłym roku ściągnąć do siebie ok. 10 tys. absolwentów gimnazjów z krajów ościennych – informuje Niemiecka Izba Rzemieślnicza.

Firma Panasonic ogłosiła dzisiaj zakończenie pierwszego krajowego etapu konkursu na reportaż Panasonic Kid Witness News 2010/2011. Konkurs organizowany jest w Polsce przez firmę Panasonic od 7 lat i skierowany do młodzieży w wieku gimnazjalnym.

Pasjonują Cię zagadnienia związane z technologią informacyjną, informatyką, multimediami, światem cyfrowej komunikacji, sztuki....? Nie chowaj swojej wiedzy pod kloszem. Pochwal się nią i podziel się nią z innymi.

Polskie Towarzystwo Neofilologiczne działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zostało partnerem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przeprowadzi ono Olimpiadę Języka Hiszpańskiego. Swoją wiedzę mogą sprawdzić uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w których nauczany jest język hiszpański.

"Licealiści" Andrzeja Klawittera to z humorem napisana powieść nie tylko dla młodzieży. Akcja utworu rozgrywa się w maturalnej klasie liceum oraz w szkolnym internacie. Nietuzinkowe osobowości, rozbudowany wątek romansowy, współzawodnictwo i zazdrość, nadzieje i ambicje bohaterów opowieści sprawiają, że czyta się ją z zainteresowaniem i z przyjemnością.

Lepiej radzą sobie w szkole dziewczęta, które do szkoły udają się pieszo lub na rowerze - uważają naukowcy w Hiszpanii.

Już w najbliższy weekend, Lublinianie będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Czy szkoły mogą zyskać dzięki ekologii? Oczywiście! Zwłaszcza, gdy biorą udział w corocznej akcji „Komputery za tonery”. Idea jest prosta: organizatorzy płacą za każdy oddany przez uczniów pusty kartridż, a szkoły pieniądze ze zbiórki przeznaczają na zakup komputerów, drukarek i pomocy dydaktycznych.

Szkoła International House Newcastle zaprasza młodzież w wieku 14-17 lat do nowego centrum w Edynburgu. Kursy odbędą się w okresie letnim, w lipcu 2011r.

Szkoły policealne TEB Edukacja działają aż w 50 miastach. Kształcą na 60 atrakcyjnych kierunkach. Ich misją jest tworzenie, dostarczanie i rozwój nowoczesnych, wysokiej jakości usług edukacyjnych, doradczych i marketingowych w celu podnoszenia konkurencyjności polskiej gospodarki.

Wroclaw Design Institute zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz Dyrekcję do udziału w konkursie „Szkoła z logotypem”. Prace można przesyłać do 15 stycznia 2011 roku.

I stopień Olimpiady polegał na rozwiązaniu testu, który składał się z 50 pytań. Do dalszego etapu przechodzą ci, którzy poprawnie odpowiedzieli na co najmniej 30. W eliminacjach w całej Polsce wzięło udział ok. 2,5 tys. uczniów.

Na rynku pojawiła się nowa rodzinna gra planszowa wydawnictwa Egmont „KAJKO I KOKOSZ – WYPRAWA ŚMIAŁKÓW”. Nawiązuje ona do lubianej przez dzieci i dorosłych polskiej serii komiksowej.

W listopadzie ruszył Internetowy Konkurs Matematyczny Matmix.pl organizowany przez XL L.O im. Stefana Żeromskiego w Warszawie.

Ruszył Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich organizowany przez Politechnikę Warszawską, który promuje młode matematyczne talenty z całej Polski. Przedsięwzięcie wspierają: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz firma Casio.

Organizowana od pięciu lat międzynarodowa olimpiada astronomiczna po raz pierwszy w tym roku odbędzie się w Europie. Najlepsi młodzi astronomowie i astrofizycy z całego świata rywalizować będą w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Do 20 listopada trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenia organizowane przez Dolnośląską Szkołę Wyższą w ramach projektu: „Dokształcanie nauczycieli – inwestycja w przyszłe pokolenia”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenie adresowane jest do 90 nauczycieli przedmiotów zawodowych z terenu województwa dolnośląskiego.

Każda szkoła wyróżnia się programem i metodami nauczania, atmosferą, kadrą czy sposobami funkcjonowania. Jednak może stać się jeszcze lepiej rozpoznawalna i konkurencyjna poprzez zastosowanie nowoczesnego i oddającego jej charakter LOGOTYPu.

Już po raz czwarty Wydział Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu organizuje serię wykładów "Powtórka przed maturą". Cykl rozpocznie 18 listopada wykład pt. "Rośliny z probówki", podczas którego o roślinach, hodowanych in vitro w laboratorium opowie prof. dr hab. Rafał Mól, prodziekan Wydziału Biologii.

W poniedziałek 8 listopada uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odwiedzili Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskiej, by wczuć się w rolę studenta oraz poznać ofertę edukacyjną uczelni. Dla maturzystów przygotowano dwa wykłady w auli Łącznika, w trakcie których poczuć mogli typowo akademicką atmosferę.