aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja - artykuły

więcej filtrówmniej filtrów
Znajdź nas na    
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
613 uczniów ze 100 szkół z całej Polski zakwalifikowało się do etapu okręgowego III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Od wielkiego finału dzieli ich tylko jeden krok – test wielokrotnego wyboru.
613 uczniów ze 100 szkół zakwalifikowało się do kolejnego etapu III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. O wejście do ostatecznej rozgrywki będą walczyć 10 grudnia. Na finalistów olimpiady czeka zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, a na laureatów - indeksy Wyższej Szkoły Logistyki (WSL) i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
O 3 tysiące złotych rocznego stypendium mogą się ubiegać wybitnie uzdolnieni uczniowie z wielkopolskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Ruszyła kolejna odsłona kampanii Akademickiego Poznania. W jej ramach miasto nakręciło oryginalny lipdub, do którego zaproszono wszystkie poznańskie uczelnie. Oficjalną witryną kampanii jest strona www.poznanprzyciaganajlepszych.pl.
Uczniowie szkół podstawowych (od czwartej klasy), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać swoje nowatorskie pomysły do konkursu "Młody Innowator", organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT i Towarzystwo Kultury Technicznej.
29 października UKW gościł młodych miłośników nauki w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w ramach Polskiej Akademii Dzieci.
Czy akcjonariat obywatelski to najlepszy sposób na upowszechnienie w Polsce własności prywatnej? Na ten trudny, ekonomiczny temat będą debatować uczniowie szkół ponadgimnazjalnych - uczestnicy etapu regionalnego konkursu „AD REM”, który już 5 listopada odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.
Wydział Elektryczny zaprasza młodzież na cykl otwartych wykładów i pokazów przygotowanych spacjalnie dla gimnazjalistów i licealistów. Już dziś poczuj się studentem Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie!
W bieżącym roku szkolnym już po raz dwudziesty czwarty młodzież będzie rywalizować w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej brzmi „Człowiek w świecie pieniądza”, a honorowy patronat nad jej bieżącą edycją objął prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka.
Co zalicza się do infrastruktury liniowej transportu lotniczego? Czego elementem jest logistyczny system zaopatrzenia? Jak definiuje się logistykę, konosament czy skrót FIATA? To tylko niektóre z pytań, na jakie musieli odpowiedzieć uczestnicy III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
Internetowa Platforma Edukacyjna i cykliczne spotkania dla nauczycieli to narzędzia, które mają ułatwić grupom szkolnym i ich opiekunom eksperymentowanie w Centrum Nauki Kopernik. W piątek 22 października rozpoczęła się telefoniczna rezerwacja biletów dla zorganizowanych grup.
Po przerastającym nasze oczekiwania sukcesie pierwszej edycji Akademii Twórczego i Logicznego Myślenia, ruszamy z drugą edycją tego przedsięwzięcia. Inicjatywa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania skierowana jest do dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich rodziców.
Rozpoczyna się III edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury. W piątek, 22 października o godzinie 9.00 ponad 5 500 uczniów z 175 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpi do I etapu Konkursu.
Ruszyła III Olimpiada Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji. Biorący w niej udział uczniowie szkół średnich mogą sprawdzić się w roli dyrektora banku i podejmując strategiczne decyzje.
Rozpoczyna się projekt "Poznaj pracę biologa" organizowany przez Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Dzięki niemu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Pomorza mogą uczestniczyć w warsztatach z biologami i odwiedzać laboratoria uniwersyteckie.
Gry i strategie wygrywające będą tematem pierwszego w sesji jesiennej kółka matematycznego dla licealistów na Politechnice Warszawskiej, która odbędzie się 21 października.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mogą wziąć udział w II edycji projektu warszawskiej SGH pt. "Kafeteria edukacyjna dla licealistów - Akademia Edukacji Menedżerskiej". Oferta programowa obejmuje aż 50 różnorodnych wydarzeń z zakresu ekonomii i zarządzania. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Narodowy Bank Polski.
Szkoła Podstawowa Nr 53 w Krakowie, jako jedyna w mieście, przystąpiła do Programu „Moje Silne Drzewo”. Jego celem, oprócz akcji sadzenia drzew w Beskidach, jest edukacja ekologiczna wśród dzieci i młodzieży.
Polski syntezator mowy IVONA 2 zostanie zainstalowany na wszystkich komputerach w szkołach dla niewidomych i słabowidzących uczniów w całej Polsce. Program ten pomoże uczniom obsługiwać komputer: przeglądać strony internetowe, odczytywać mejle i fragmenty ebooków.
Rusza II edycja nowoczesnego projektu z zakresu edukacji ekonomicznej licealistów, który realizowany jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności