Znajdź nas na
„Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM” jest to projekt edukacyjny realizowany od 2010 roku przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Głównym celem projektu jest zainicjowanie zmian w systemie edukacyjnym młodzieży uczącej się w gimnazjach i liceach. Projekt głównie skierowany jest do nauczycieli matematyki, podstaw przedsiębiorczości i informatyki.
Centrum Nauki i Biznesu „Żak”, w kształci się już kilkadziesiąt tysięcy słuchaczy obchodzi 15. urodziny. O tym wydarzeniu opowiada Cezary Żak na Youtube.
Wakacje to dla rodziców niemały kłopot, ponieważ muszą dobrze zorganizować czas swoim maluchom, szczególnie wtedy, gdy pociechy spędzają go w domu. Jak okiełznać ich niespożytą energię, kiedy w natłoku obowiązków będziemy zajęci pracą oraz jak przeciwdziałać nudzie, gdy po raz kolejny oddamy je pod opiekę dziadków?
Szkoła Copernicus przygotowała wyjątkowe promocje dla sowich obecnych i przyszłych słuchaczy. Nie zwlekaj i skorzystaj z nich już dziś!
Jak wynika z badania CBOS z września 2012 roku 93 proc. osób, które nie ukończyły 24. roku życia korzysta z Internetu. Częste użytkowanie sieci wpływa między innymi na sposób, w jaki uczą się młodzi ludzie. Dlatego też szkoły coraz częściej w edukacji wykorzystują gry komputerowe, strony internetowe, a nawet… Facebooka.
Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej zaprasza do udziału w lipcowej półkolonii letniej "Lato z kamerą".
W związku z planami, aby posłać sześciolatki do szkół, dużo mówi się o ich gotowości do rozpoczęcia nauki. Trudno jednak o jednoznaczną odpowiedź, czy wszystkie dzieci w tym wieku powinny założyć mundurki. Wiele zależy od tego, jak rodzice stymulują rozwój swojej pociechy. Niezbędne w pierwszej klasie zdolności można kształcić od najmłodszych lat.
U dzieci, wychowujących się w rodzinach dwujęzycznych w inny sposób przebiega rozwój językowy niż u dzieci jednojęzycznych. U tych pierwszych szczególnie trudno jest wykryć specyficzne zaburzenia językowe (SLI), które dotykają ok. 7% wszystkich dzieci na świecie, a często powodują poważne kłopoty w szkole - stwierdzają naukowcy.
Co drugie dziecko w wieku od 7 do 9 lat nie wie, co zrobić w przypadku porażenia prądem, a prawie co piąte nie widzi zagrożeń związanych z przebywaniem w pobliżu obiektów energetycznych. Niemal połowa z nich nie wie też jakie są źródła energii odnawialnej oraz że oszczędzanie prądu jest ważne także dla przyrody.
Centrum Nauki i Biznesu Żak to nie tylko nauka - można również oszczędzać i bawić się ze znajomymi!
Ponad 400 uczniów z 13 szkół ponadpodstawowych, pod kierunkiem 17 nauczycieli, wzięło udział w pilotażowej akcji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni”, zainicjowanego przez Izbę Architektów RP. Zajęcia z zakresu architektury i urbanistyki odbywały się w semestrze letnim w placówkach oświatowych na terenie 5 województw. Planowane są kolejne edycje programu, który swoim zasięgiem ma objąć docelowo teren całego kraju. Głównym partnerem akcji jest firma FAKRO.
14 czerwca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej będzie miało miejsce zakończenie roku akademickiego Polskiej Akademii Dzieci. Ostatni wykład na temat pasji, marzeń i NASA wygłosi dziewięcioletnia Patrycja Grzech.
Na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się piąta edycja warsztatów dla dzieci z robotami RoboCAMP, organizowana na Uniwersytecie Łódzkim.
Nie każdego interesuje to, czego uczy się w szkole. Osoby, które mają pasje, lecz nie wiedzą, w jaki sposób je rozwijać oraz ci, którzy jeszcze nie do końca wiedzą co ich "kręci" mogą skorzystać z pomocy doradcy edukacyjnego.
Poprawianie ocen sprawdziany z całego semestru, rekrutacja do nowej placówki. Kiedy do końca roku szkolnego pozostało niewiele czasu, problemy w nauce stają się szczególnie kłopotliwe. Dlaczego niektórym uczenie się sprawia więcej problemu? I co mogą w takiej sytuacji poradzić rodzice?
Drzwi do wielkiej kariery otwarte są przed każdym młodym człowiekiem tak samo szeroko. To jednak czysta teoria, bo w praktyce nie zawsze można liczyć na równe szanse.
Tylko do końca maja trwają zapisy do Letniej Szkoły Młodych Pedagogów, której gospodarzem jest Wydział Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.
Zwycięski zespół Space Team, który wygrał konkurs ASTROBOT jest już na Florydzie. Gimnazjaliści zwiedzają tam amerykańskie Centrum Kosmiczne im. J. F. Kennedy'ego znajdujące się na Przylądku Canaveral.
Laureaci VI edycji Dyktanda z Języka Angielskiego odebrali wczoraj nagrody w językowym konkursie dla licealistów. Nagrodę główną, czyli indeks na filologię angielską w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy zdobył... pierwszoklasista z IX LO - Jakub Jakubczak.
Konkurs "Czy byłbyś dobrym inżynierem?", organizowany przez Politechnikę Śląską w Gliwicach skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.