Znajdź nas na
Około 13% Polaków ma dysleksję - wynika z badań, na które powołuje się dr Urszula Sajewicz-Radtke, psycholog z SWPS. - Dziecko jest sprawne intelektualnie, nie jest zaniedbane, a mimo to przy najszczerszych chęciach, nie jest w stanie nauczyć się sprawnie czytać oraz pisać - tłumaczy objawy w rozmowie z portalem iWoman.pl naukowiec.
"Moja Planeta" to temat tegorocznej edycji konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz toruńskie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w wyjątkowym projekcie edukacyjno-badawczym "Wszechstronność godna Kopernika".
Trwają zapisy na warsztaty skierowane do licealistów w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Kredki, zeszyty, piórnik, a do tego coraz częściej tablet i smartfon naładowany aplikacjami – szkolne wyprawki stają się coraz droższe i coraz bardziej egzotyczne, a same zakupy przypominają wyprawę po świąteczne prezenty. Także pod względem wydatków. W tym roku na szkolne akcesoria wydamy średnio od 750 do 850 zł – taką kwotę deklaruje aż 58% rodziców. To sporo, ale są też tacy, którzy przeznaczą na nią ponad 2000 zł. I chociaż jest ich niewielu, bo zaledwie 2%, to szkolna wyprawka uzupełniona o sprzęt ze sklepu elektronicznego staje się coraz powszechniejsza. Póki, co jednak aż 72% rodziców deklaruje, że wyprawkę kupi w hipermarkecie lub dyskoncie. Powód – ceny i promocje – wynika z sondy zakupowej Silesia City Center.
Już teraz Żak przygotował dla Ciebie ramówkę na jesień!
Zbliża się pierwszy szkolny dzwonek. To ostatni moment, aby przygotować wyprawkę dla ucznia. W jaki sposób skompletować to, co potrzebne nie wydając przy tym całej wypłaty? Wybierając przybory warto kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością.
Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą Rocznej i Dwuletniej Szkoły Policealnej w Centrum Edukacji Copernicus.
Do pierwszego dzwonka pozostało coraz mniej czasu, dlatego też to ostatni moment, by pomyśleć o szkolnej wyprawce. Dla wielu rodziców to nie lada wyzwanie – muszą poświęcić swój czas i pieniądze, a przede wszystkim odnaleźć się w gąszczu coraz to nowych podręczników, pomocy naukowych i przyborów. Podpowiadamy w jaki sposób najszybciej i najlepiej skompletować wyprawkę.
Wypracowanie nowych form aktywizacji zawodowej dla wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii” realizowany w Ustce pozwala odnaleźć się na rynku pracy młodzieży, która opuszcza ośrodki wychowawcze.
Sierpień to idealny czas na przygotowanie wyprawki szkolnej dla dzieci oraz młodzieży. Chociaż półki sklepowe uginają się od nadmiaru rzeczy, które są „niezbędne” podczas szkolnych zmagań, co roku pojawia się ten sam problem: jak wybrać idealny plecak dla dziecka? W jakim rozmiarze i kształcie, by nie borykać się później z problemami z postawą?
1 września sześcio- i siedmiolatki rozpoczną edukację szkolną. To ważny moment zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Wiąże się z nim stres wynikający nie tylko ze zmiany środowiska i nowych wyzwań, ale także z modyfikacji dotychczasowego sposobu funkcjonowania całej rodziny. Jak przygotować dziecko i rodzinę do nowej sytuacji radzi Joanna Salbert, psycholog z Centrum Psychologicznego ENEL-MED.
Od dzisiaj rusza szósta odsłona ogólnopolskiego konkursu Matma Mnie Kręci. Za pomocą krótkich filmów młodzi ludzie po raz kolejny pokażą, jak fascynująca i inspirująca może być matematyka. Stawka jest wysoka - do wygrania 10 000 złotych.
Wrzesień to dla dziecka czas zmian. Pierwsze dni w szkole, poznanie nowych kolegów i nauczycieli, nauka samodzielności. Dlatego warto wykorzystać ostatnie chwile wakacji i zafundować dzieciom zabawę, która będzie idealnym zakończeniem dwumiesięcznej beztroski.
Wakacje na półmetku. Jeśli doskwiera Ci miejska nuda - pomyśl o wyjeździe na Maltę!
Ruszył II nabór wolontariuszy, którzy będą koordynatorami przy projekcie „Bezpieczna e-szkoła”. Szukane są osoby kreatywne, dobrze zorganizowane, lubiące pracować z młodzieżą. Doświadczenie w zarządzaniu grupą mile widziane. Do projektu zostanie zakwalifikowanych około piętnastu osób.
Jesteśmy na półmetku wakacji - czasu beztroskiego wypoczynku dzieci oraz nauczycieli. Z sielanką nie ma jednak nic wspólnego sytuacja rodziców przedszkolaków. Co mają zrobić, gdy przerwa w działaniu placówki opiekującej się na co dzień ich pociechą jest dłuższa niż urlop?
Podczas wakacji dzieci odpoczywają od codziennych, szkolnych obowiązków i spędzają więcej czasu ze swoimi rodzicami. Warto wykorzystać ten moment na zabawy, dzięki którym pociechy będą przyswajać angielskie słownictwo. Bezpłatne, atrakcyjne pomoce językowe można znaleźć na stronie Learn English Kids - www.britishcouncil.org/learnenglishkids.
Wakacje to czas wypoczynku ale też przede wszystkim świetnej zabawy. Dla tych, którzy spędzają ten czas w mieście Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu przygotowała Wakacyjną Szkołę Kreatywności. Na dzieci w wieku od 9 do 12 lat czekają trzy tygodnie fantastycznej, kreatywnej zabawy podczas warsztatów artystycznych organizowanych w siedzibie Szkoły oraz pracowniach Hocus – Pocus, w SeMaForze, Białej Fabryce, Domu Papiernika. Zajęcia planowane są w terminie 5-23 sierpnia.
Absolwentka Wydziału Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Żaneta Bartoszek napisała pierwszą w Polsce książkę "Papierowy smok" z myślą o dzieciach głuchych i słabosłyszących.