aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Pupil w pracy – czy warto pozwalać na to pracownikom?

Dział: edukacja

Praca w branży IT często wiąże się z natłokiem obowiązków, dużym stresem, presją czasu i goniącymi deadlinami. Nie od dziś wiadomo, że psy, koty, czy inne pupile pozwalają rozładować napięcie, odstresować się i utrzymać dobry humor. Dlatego też warto pozwolić pracownikom na przyprowadzanie swojego pupila do miejsca pracy. Jakie są inne, pozytywne strony takiego rozwiązania? Przekonajmy się!

Korzyści z obecności pupila w pracy

Możliwość przebywania pupila w miejscu zatrudnienia jest ważna szczególnie dla osób, które mieszkają same lub wtedy, gdy cała rodzina spędza dzień poza domem, a pies lub kot musiałby zostać sam. Taka opcja jest wówczas korzystna zarówno dla pracownika, jak i dla samego zwierzęcia. Zwierzak ma obok siebie kogoś bliskiego i nie czeka samotnie na powrót domowników, a właściciel nie musi denerwować się, że zniecierpliwiony pupil wyrządzi szkody w domu. Oczywiste jest, że zwierzę co jakiś czas wymaga wyjścia na zewnątrz, także spacer do parku w czasie przerwy to świetna forma relaksu pomiędzy wykonywaniem zadań.

Masz do zaoferowania pracę IT w Bydgoszczy? Zamieść ogłoszenie na theprotocol.it!

Obecność zwierząt w pracy wpływa pozytywnie na wizerunek firmy

Kontakt ze zwierzętami redukuje stres, co jest niezwykle istotne w branży IT. Zbyt duża ilość obowiązków zawodowych i wysoki poziom adrenaliny prowadzi do szybkiego zmęczenia, a w rezultacie – do spadku efektywności. Obecność pupila pomaga w pracy nie tylko jego właścicielowi, lecz również współpracownikom. Ponadto, zielone światło ze strony pracodawcy na możliwość posiadania zwierząt w miejscu zatrudnienia wpływa bardzo pozytywnie na wizerunek całego przedsiębiorstwa na rynku pracy. Pupile dla pracowników są członkami rodziny, nikt nie chce skazywać ich na samotne oczekiwanie w domu. Obecność pupila w pracy wpływa korzystnie również na relacje pomiędzy współpracownikami, zwłaszcza wśród miłośników zwierząt. Takie rozwiązanie stawia przedsiębiorstwo w dobrym świetle w oczach klientów, którzy osobiście odwiedzają biuro. Dlatego też warto pomyśleć o zastosowaniu tego pomysłu w Twojej firmie!

Jeśli szukasz osób do pracy w Bydgoszczy, koniecznie opublikuj ofertę na Pracuj.pl!

Inne korzyści wynikające z obecności pupila w miejscu pracy

Możliwość posiadania zwierzęcia w pracy wyraża troskę o pracownika – osoba zatrudniona nie musi ponosić kosztów związanych z koniecznością opłacenia osoby do opieki nad pupilem podczas jego nieobecności lub wyjazdów na kilkudniowe delegacje. To kolejny argument, który plasuje firmę na pozytywnym miejscu w rankingach oraz przemawia za tym, że w przedsiębiorstwie pracuje się dobrze, a pracodawca dba również o komfort zwierzęcych członków rodziny pracownika.

Odpowiednie miejsce dla pupila

Przebywanie pupila w miejscu pracy właściciela to również nie lada wyzwanie dla samego zwierzęcia. Dlatego też pracodawca powinien przygotować odpowiednie dla niego stanowisko – pupil musi mieć miejsce do odpoczynku, dostęp do świeżej wody oraz miskę na pożywienie. Powinien przebywać w komfortowym dla siebie miejscu, odpowiednio wentylowanym, w którym nie ma dużego hałasu.

Podsumowanie

Możliwość przyprowadzenia pupila do miejsca pracy niesie za sobą wiele korzyści dla samego zwierzęcia, jego właściciela, współpracowników i całego przedsiębiorstwa. Przede wszystkim rozładowuje napięcie, stres oraz wpływa także na pozytywną i przyjazną atmosferę w pracy. O zgodę na obecność pupila należy zapytać nie tylko pracodawcę, lecz również wszystkich współpracowników, gdyż może się okazać, że ktoś na przykład może mieć uczulenie na sierść lub inne alergeny wydzielane przez zwierzęta.

Przeczytaj także: https://blog.theprotocol.it/artykul/firma-activision-doznala-ogromnego-wycieku-danych-nie-powiadomila-pracownikow-przez-wiele-miesiecy


ostatnia zmiana: 2024-04-30
Komentarze
Polityka Prywatności