aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Znajdź nas na    

Ostatnie zapisy na III edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego współorganizowaną przez UG

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Tylko do 30 września trwa nabór zgłoszeń do udziału w bezpłatnych zajęciach z zakresu finansów, zarządzania i przedsiębiorczości, prowadzonych na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Zarządzania w Sopocie). Spotkania realizowane są w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, a patronat honorowy nad inicjatywą sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

EUD to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej organizowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z uczelniami wyższymi już od prawie dziewięciu lat. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych oraz zachęcanie ich do bliższego zapoznania się zagadnieniami ekonomicznymi. Dodatkową wartością projektu jest organizacja równoległych spotkań dla rodziców i opiekunów studentów EUD. Tematyka tych zajęć dotyczy m.in.: wychowania, kształtowania kompetencji społecznych i postaw przedsiębiorczych dzieci oraz świadomego korzystania z mediów masowych. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Zajęcia w ramach EUD odbywają się na siedmiu uczelniach: Uniwersytecie Gdańskim (na Wydziale Zarządzania w Sopocie), w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na Uniwersytetach Ekonomicznych w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu, a także na Uniwersytecie w Białymstoku i Uniwersytecie Szczecińskim. W trakcie semestru realizowanych jest sześć spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny i przeprowadzane są w formule edutainment (nauki poprzez zabawę). Pierwsza część to wykład wprowadzający, dzięki któremu Studenci EUD dowiadują się między innymi: czym jest marketing, jak poznać jego strategie, do czego potrzebni są ekonomiści, jaka jest rola banków w gospodarce, a także czy warto przystąpić do strefy euro. Druga to praktyczne warsztaty, podczas których każdy uczestnik ma szansę wcielić się w rolę kierownika projektu, negocjatora czy inwestora giełdowego. Spotkania prowadzone są przez wykładowców szkół wyższych i ekspertów Fundacji. Na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Zarządzania w Sopocie) zajęcia w semestrze zimowym rozpoczną się 4 października i potrwają do 6 grudnia br.

Akademicki charakter nadaje projektowi nie tylko fakt, że zajęcia odbywają się w siedmiu publicznych uczelniach, ale także to, że każdy młody student otrzymuje indeks, w którym zostaje odnotowana jego obecność na spotkaniach EUD. Uczestnicy, którzy na ostatnich zajęciach przystąpią do rozwiązywania testu wiedzy ekonomicznej, mają szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród i otrzymanie dyplomu laureata EUD. W każdym z ośrodków nagradzane są trzy osoby. Zaliczenie semestru uzyskuje każdy uczestnik, który weźmie udział w co najmniej czterech spotkaniach. Rokrocznie grono uczestników oraz absolwentów rośnie i liczy już około 10 000 uczniów!

W nadchodzącej edycji rozdanych zostanie ponad 700 indeksów. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: www.uniwersytet-dzieciecy.pl

Patronat honorowy nad EUD sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

O UG



opublikowano: 2016-09-23
Komentarze
Polityka Prywatności