Studenci IT oraz grafiki Akademii Finansów i Biznesu Vistula tworzą wirtualną rzeczywistość – na potrzeby nauczania informatyki w technikach zaprojektowali wirtualne, trójwymiarowe laboratorium, dzięki któremu uczniowie mogą poznać działanie podzespołów komputera. Zajęcia są realizowane w ramach projektu Unii Europejskiej Leonardo da Vinci – Transfer Innowacji.
Z naszych obserwacji wynika, że uczniowie, którzy uczą się, wykorzystując wirtualne laboratorium, mają lepsze wyniki w nauce, lepiej zapamiętują przekazywane treści, są bardziej zmotywowani niż ci, którzy uczą się w "zwykłych" klasach lekcyjnych. Zatem, podsumowując, projekt ma dwojakie zalety - z jednej strony dzięki niemu nauka informatyki w technikum odbywa się w ciekawszy i bardziej angażujący sposób, a z drugiej - studenci uczą się modelowania 3D i tworzą rzeczywisty produkt, który można zastosować na rynku - podkreśla Oedipus Senyurek, zastępca dziekana Wydziału Inżynieryjnego Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.
Lekcje informatyki w 3D dla uczniów są prowadzone w przygotowanej na ten cel sali lekcyjnej w AFiBV, wyposażonej w projektor i okulary 3D. Studenci AFiBV, projektujący laboratorium, pracują na aplikacji Unity, służącej do tworzenia gier 2D i 3D.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest
partnerem projektu Transfer of Innovation realizowanego we współpracy z
Kizilcahamam Technical High School in Turkey oraz The Kossuth Zsuzsanna
Training School z Węgier. Zajęcia z modelowania i animacji 3D są
dostępne dla studentów na zasadzie "kursów do wyboru" i mogą w nich
uczestniczyć studenci wszystkich roczników informatyki i grafiki AFiBV.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała się na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej. Uzyskała również wyróżnienie w kategorii "Najwyższa Jakość Studiów" w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych "Uczelnia Liderów".
AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. dr Marek Kulczycki - b. prezes Deutsche Banku, rektor AFiBV, prof. Krzysztof Rybiński - b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski - b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak - b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.
Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe, EMBA, seminaria doktorskie. Od roku akademickiego 2014/2015 w AFiBV można zdobyć dyplom University of London. AFiBV istnieje od 1992 r. Wraz ze Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji oraz Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu tworzy Grupę Uczelni Vistula.