aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Rozpoczęły się zapisy do 10. edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

Dział: edukacja

Stawką w zawodach są indeksy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Jest zatem o co walczyć. Do uczestnictwa w rozgrywkach organizatorzy zapraszają wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczne zawody odbywać się będą pod hasłem przewodnim „Zarządzanie zmianą”. Zapisy trwają od 1 do 31 października br.

Olimpiada jest ogólnopolskim, trzyetapowym konkursem dla uczniów szkół, w których nauka kończy się maturą. Promuje przedsiębiorczość wśród młodych ludzi i zachęca ich do zdobywania wiedzy o gospodarce. W programie zawodów zawarto zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej. Uczniowie będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą w testach, prezentacjach multimedialnych, pracach grupowych (rozwiązywaniu studiów przypadków) oraz pisaniu eseju. Do poprzedniej edycji zgłosiło się ponad 23 tys. uczniów z przeszło 1200 szkół z całej Polski. Eliminacje szkolne odbędą się już w grudniu 2014 r., okręgowe w marcu, a finał w kwietniu 2015 r.

Program Olimpiady, regulamin i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl

Uczelnie ekonomiczne, które współorganizują Olimpiadę: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Najlepsi zawodnicy otrzymają ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszyscy zakwalifikowani do etapu okręgowego będą uprawnieni do udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymają publikacje od Wydawnictwa Difin.

Uhonorowani zostaną także nauczyciele i szkoły. Dla opiekunów laureatów przygotowano równie cenne nagrody rzeczowe, jak dla ich podopiecznych. Szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnej edycji zawodów. Z kolei w losowaniu nagrody specjalnej Olimpiady - wysokiej klasy tablicy interaktywnej do prowadzenia zajęć multimedialnych, ufundowanej przez firmę Plagiat.pl - wezmą udział szkoły zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych. Wszystkie te szkoły otrzymają również od Plagiat.pl kupon rabatowy uprawniający do 50% zniżki na roczną licencję systemu antyplagiatowego "Antyściąga" i wdrożenie systemu. Ponadto już na samym początku zawodów 25 szkołom, które zgłoszą największą liczbę zawodników, zostanie przekazana książka dotyczącą hasła przewodniego X edycji zawodów.

Wyniki Olimpiady już od czterech lat uwzględniane są w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym wspólnie przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy".

Olimpiada dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Partnerów Strategicznych Olimpiady, oraz z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Olimpiadę wspierają m.in.: Wydawnictwo Difin, firma Plagiat.pl, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Nauczycieli Przedsiębiorczości i Edukacji Ekonomicznej oraz Studenckie Forum Business Centre Club. Patronami medialnymi są "Głos Nauczycielski", Perspektywy.pl, NBPortal oraz Interklasa.

Więcej informacji udziela Biuro Olimpiady Przedsiębiorczości (tel. 22 564 9725, biuro@olimpiada.edu.pl).


ostatnia zmiana: 2014-10-02
Komentarze
Polityka Prywatności