aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Znajdź nas na    

Interaktywne tablice w gminnych szkołach

Dział: edukacja

Jak informuje marszałek województwa lubelskiego, 40 gmin otrzyma po jednej tablicy interaktywnej do szkół podstawowych.

Zakup tablic będzie sfinansowany ze środków na promocję Regionalnego Programu Operacyjnego. Dotychczas program był promowany w znacznym stopniu przez zakup rozmaitych gadżetów reklamowych. "Będzie ich teraz mniej na korzyść właśnie tablic interaktywnych" - powiedział Hetman na konferencji prasowej w środę.

Które szkoły w gminie otrzymają nowoczesne tablice? O tym zadecydują wyniki konkursów dla uczniów na prace plastyczne o tematyce związanej z Regionalnym Programem Operacyjnym.

Przetarg na zakup sprzętu został już ogłoszony. Koszt jednego zestawu składającego się z tablicy interaktywnej, komputera, oprogramowania i monitora multimedialnego, wraz z kosztami przeszkolenia osoby obsługującej, waha się od 4 do 8 tys. zł - podał Hetman.

"Chcemy, by edukacja była na najwyższym poziomie i żeby dzieciaki w tym regionie miały dostęp do takich zdobyczy XXI wieku jak te tablice" - podkreślił. Wyjaśnił, że chce w ten sposób zachęcić samorządy i innych beneficjentów programów europejskich, aby oni także kupowali tablice interaktywne dla szkół za pieniądze przeznaczone na promocję.

W pierwszej kolejności tablice interaktywne otrzymają gminy najuboższe, w których młodzież osiąga najniższe wyniki na egzaminach dla szóstoklasistów i egzaminach gimnazjalnych. "Dzięki takim tablicom z pewnością wzrośnie chęć do nauki" - uważa Hetman. (PAP)


ostatnia zmiana: 2011-06-16
Komentarze
Polityka Prywatności