aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026

Rusza Letnia Akademia Ekonomii – program SGH dla gimnazjalistów

Dział: edukacja

Ruszyła rekrutacja do II edycji Letniej Akademii Ekonomii (LAE) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Letnia akademia to tygodniowy cykl spotkań dla gimnazjalistów mający na celu wprowadzenie młodzieży w podstawowe zagadnienia ekonomiczne.

Udział w programie jest nieodpłatny, a zajęcia odbędą się w dniach 5-9 lipca br. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dla zainteresowanych ekonomią gimnazjalistów SGH przygotowała cykl interaktywnych spotkań, podczas których eksperci Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH będą opowiadali o historii pieniądza, podstawach funkcjonowania gospodarki, o handlu zagranicznym, mechanizmach i regulacjach rynkowych. Zajęcia obejmować będą wykłady, zajęcia warsztatowe i dyskusje w formie seminaryjnej.

Naszą ideą jest zainteresowanie młodzieży ekonomią i zachęcenie do dalszego kształcenia w tym kierunku – mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum. Bardzo pozytywna ocena zeszłorocznej edycji zajęć skłoniła nas do uruchomienia zajęć i w tym roku. Do uczestnictwa w programie zapraszamy uczniów klas I. i II. gimnazjów z Warszawy i okolic.

Wakacyjny kurs dla młodzieży stanowi uzupełnienie oferty zajęć dla najmłodszych tj. realizowanych od trzech lat w SGH zajęć z zakresu ekonomii dla uczniów klas 5. i 6. szkół podstawowych (Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, www.uniwersytet-dzieciecy.pl) oraz programu edukacji gimnazjalistów – Akademii Młodego Ekonomisty (www.gimversity.pl) – wyjaśniają organizatorzy letniej akademii.

Szczegółowe informacje o LAE i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: www.cren.pl/lae/


ostatnia zmiana: 2010-06-22
Komentarze
Polityka Prywatności