Znajdź nas na

Zadaniem dzieci jest napisanie wiersza, poetyckiego zdania, a następnie wykonanie plakatu, który będzie zawierał poezję. Na plakacie tekst i obraz są równie ważne. Należy te dwa elementy dobrze ze sobą zestroić, żeby w pełni wyrażały intencje autora.

Celem programu jest wsparcie inicjatyw społecznych służących wyrównywaniu szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców.

Celem jest zainicjowanie działań edukacyjnych wspierających gospodarkę odpadami, w tym szczególnie selektywną zbiórkę i recykling, uwzględniających lokalne potrzeby w tym zakresie, poprawnych pod względem dydaktycznym oraz pod względem standardów gospodarki odpadami.

Stowarzyszenie Parafiada i Zakon Pijarów - w ramach obchodów 450. Rocznicy urodzin św. Józefa Kalasancjusza – ogłaszają Konkurs „Życie i dzieło św. Józefa Kalasancjusza”
Tematyka konkursowa dotyczy postaci św. Józefa Kalasancjusza - twórcy pierwszej w świecie bezpłatnej szkoły powszechnej i „największego pedagoga wśród świętych i największego świętego wśród pedagogów”.

Fundacja im. Stefana Batorego oraz Ośrodek KARTA ogłaszają jedenasty konkurs „Historii Bliskiej” dla uczniów gimnazjów i szkół średnich — na temat:Niepokorni w XX wieku

Popularyzowanie wykorzystania komputera w rozwiązywaniu problemów stworzenie możliwości szlachetnej rywalizacji uczniów najzdolniejszych, a nauczycielom warunków twórczej pracy z młodzieżą

Organizatorem Konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z kuratoriami oświaty i ośrodkami metodycznymi.

Program Interkl@sa przy współpracy z Fundacją Wspomagania Wsi zaprasza na kolejną, czwartą już edycję konkursu „Folklor mojego regionu". Tym razem konkurs został wzbogacony o nowe zasady, w których główny nacisk położony jest na przedstawienie historii ludzi i miejsc.

Celem konkursu organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana (ul. Krowoderska 8, Kraków) i Towarzystwo Inicjatyw Wychowawczych im. J. Korczaka jest: poznanie twórczości literackiej Janusza Korczaka, rozwijanie wyobraźni dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych, poznanie technik plastycznych.

Ogólnopolski konkurs edukacyjny „SuperNova Szkoła” został przedłużony do 5 stycznia 2007 roku. W konkursie mogą wziąć udział gimnazja i licea (zgłoszeń dokonują nauczyciele).

„Aids – pamiętasz mnie” to akcja przygotowana przez Komisję Europejską o zasięgu europejskim. W ramach akcji został ogłoszony konkurs na najlepszy scenariusz spotu telewizyjnego. Film ma trwać maksymalnie 60 sekund i promować szeroko pojęte zabezpieczanie się przed zakażeniem się wirusem HIV.

Kampania “Fight Hunger: Walk the World” jest elementem pierwszego Milenijnego Celu Rozwoju ONZ czyli walki z głodem. Film konkursowy musi być krótszy niż 2 minuty, a jego przesłanie ma mówić o wyeliminowaniu głodu wśród dzieci do 2015 r.

Konkurs jest nietypowy. Szkoły musza opisać... co zrobią z nagrodą, czyli w jaki sposób wykorzystają książki, które dostaną od British Council. A będą to książki dla dzieci w wieku 4-12 lat, m.in. o szpiegach i tajnych agentach. Oprócz książek zwycięska szkoła otrzyma gadżety.

Nagroda ta stała się bardzo ważna w środowisku, jest wyczekiwana i szeroko komentowana. Pozwala Ministrowi Kultury podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w kulturze poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszej inicjatywy szkolnej pokazującej żywotności tradycji, jej znaczenia dla życia społeczności szkolnej i lokalnej. Konkurs skierowany jest do szkół z ciekawą tradycją. Może być ona związana z patronem, hymnem szkoły, strojem galowym, kołem absolwentów, salą muzealną, obyczajami, publikacjami, festynami regionalnymi itp.

Tegoroczny temat konkursu brzmi: „Młody w Europie – ryzykowna sprawa?”. Tematyka powinna poruszać kwestie związane z życiem i perspektywami młodzieży w Europie. Filmy mogą mieć formę dokumentu, filmu fabularnego, animacji.

Wydawnictwo TELBIT ogłasza II edycję konkursu literackiego na powieść dla młodzieży, w którym główną nagrodą jest 5000 zł oraz publikacja książki. Tematyka powieści powinna obejmować problemy współczesnej młodzieży do 13 do 20 roku życia, z różnych środowisk i grup społecznych.

Szkoły z całej Polski mogą wziąć udział w konkursie na projekty promujące bezpieczeństwo w sieci. Warunek jest jeden: projekt należy opracować wspólnie ze szkołą z innego kraju.

Jeżeli jesteś młodym człowiekiem (15-25 lat) i nie jest ci obojętny los twojej społeczności lub znasz taką osobę, zapoznaj się koniecznie z zasadami konkursu im. Andrzeja Walentynowicza.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i licealnych bez względu na profil szkoły. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do dnia 31 października 2006 r. za pomocą poczty elektronicznej oryginalnego opracowania poświęconego tematowi konkursu, na adres