aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja

tag
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Stoimy przed wieloma wyzwaniami jakie niesie ze sobą globalizacja, a także wolny przepływ siły roboczej w ramach UE. Rodzice zdają sobie sprawę jak istotna jest w obliczu tej sytuacji nauka języków obcych, a szczególnie angielskiego. Wielu z nich sądzi, planując przyszłość swoich dzieci, że podstawowa znajomość języka, jaką mogą zapewnić szkoły publiczne, czy nawet prywatne, już nie wystarczy. Decydują się zatem na takie placówki, które oferują rozszerzony program nauczania, a czasem nawet na szkoły kształcące w języku angielskim.
Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zachęca uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VI edycji Konkursu wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich.
Mała Akademia Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie organizuje dla dzieci od 4 roku życia zajęcia z języka niemieckiego i angielskiego. Zajęcia Małej Akademii WSAP rozpoczną się we wrześniu.
Młodzież najlepiej i najbardziej efektywnie uczy się języka angielskiego poczas nauki w okresie gimnazjum i liceum. Jest to także czas kiedy ma się najwięcej wolnego (wakacje, ferie) jak i najmniej obowiązków w porównaniu z tym co czeka nas w życiu dorosłym. Wg. Sprachcaffe nauka języka obcego powinna być prowadzona całe życie i rozpocząć się najwcześniej.
Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich.
Wakacje na półmetku. Jeśli doskwiera Ci miejska nuda - pomyśl o wyjeździe na Maltę!
Podczas wakacji dzieci odpoczywają od codziennych, szkolnych obowiązków i spędzają więcej czasu ze swoimi rodzicami. Warto wykorzystać ten moment na zabawy, dzięki którym pociechy będą przyswajać angielskie słownictwo. Bezpłatne, atrakcyjne pomoce językowe można znaleźć na stronie Learn English Kids - www.britishcouncil.org/learnenglishkids.
Biblioteka Brytyjska UŁ zaprasza rodziców oraz dzieci w wieku 5-9 lat do wzięcia udziału w warsztatach - "Jak pomagać dziecku w nauce języka angielskiego".
Cypr jest trzecią co do wielkości po Sycylii i Sardynii wyspą na Morzu Śródziemnym i równocześnie najmłodszym, po Malcie, państwem w tej części Europy. Pobyt na Cyprze jest niezapomnianym przeżyciem: lazurowe morze, zielone palmy, słońce, plaże, komfortowe hotele, urokliwe góry, wspaniałe greckie jedzenie i zabytki z okresu imperium rzymskiego. Jeżeli dodamy do tego najzdrowszy w Europie klimat oraz serdecznych i mówiących biegle po angielsku mieszkańców wyspy, to Cypr staje się idealnym miejscem wypoczynku i nauki.
Szkoła International House Newcastle zaprasza młodzież w wieku 14-17 lat do nowego centrum w Edynburgu. Kursy odbędą się w okresie letnim, w lipcu 2011r.
Już teraz możesz zapisać do nas swoje dziecko. Zapewnimy mu fachową opiekę i sprawimy, że nauki języka angielskiego nie będzie miało dość przez cały rok!
Ponad sto szkół z gmin wiejskich, a dodatkowo 15 gimnazjów z gmin poszkodowanych w czasie tegorocznej powodzi, bierze udział w ogólnopolskim programie nauki języka angielskiego, skierowanym do uczniów trzecich klas gimnazjów. Program potrwa przez cały rok szkolny.
Zapraszamy na BEZPŁATNY intensywny kurs wakacyjny języka angielskiego, który odbędzie się w dniach od 19.07.2010 do 19.08.2010 r. Zajęcia realizowane będą w dwóch grupach wiekowych – Junior (poniżej 14 lat) oraz grupę młodzieży starszej i dorosłych (powyżej 14 roku życia).
Już po raz drugi Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej przygotowała wakacyjne bezpłatne kursy dla najmłodszych warszawiaków. Zajęcia będą się odbywać w cyklach dwutygodniowych w siedzibie uczelni na Pradze Południe. W zeszłym roku z kursów skorzystało ponad 100 dzieci.
Jeżeli w wakacje pragniesz podszkolić swój angielski i uwielbiasz nadmorski klimat, a oferty kursów w Anglii i Irlandii nie brzmią zachęcająco to kurs językowy na Malcie będzie strzałem w dziesiątkę. Atmosfera tej wyspy sprawia, że odwiedza ją coraz więcej amatorów turystyki edukacyjnej, a wśród licznie powstających szkół językowych trudno wybrać tę najwłaściwszą.
Angielski, angielski i jeszcze raz angielski. Ten język dystansuje inne o kilka długości. Inne języki tracą na popularności i traktowane nawet łącznie nie wytrzymują konkurencji z liderem.
W październiku 2009 roku na Wydziale Prawa i Administracji UŚ rozpoczną się zajęcia w ramach Szkoły Prawa Angielskiego i Prawa Unii Europejskiej „An Introduction to English Law and the Law of the European Union” organizowanej przez British Law Centres z siedzibą w Warszawie we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UŚ.
Dla najlepszych: najnowsza tablica interaktywna Interwrite Dual Board, tablet Interwrite Mobi, projektor multimedialny BenQ MP522ST, oprogramowanie English Adventure Digital oraz zestawy książek i słowników, i wiele innych nagród.
W dniach 29 listopada oraz 6 grudnia w Liceum i Gimnazjum Językowym Sapientia w Szczecinie odbędzie się Festiwal Języka Angielskiego i Kultury Krajów Anglojęzycznych.
Blisko 360 tys. tegorocznych maturzystów przystąpiło we wtorek rano do egzaminu z języka angielskiego. Chęć zdawania egzaminu z tego właśnie języka zadeklarowało 3/4 maturzystów.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności