aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja - artykuły

więcej filtrówmniej filtrów
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Znajdź nas na    
9 kwietnia, sobota, Dom Kultury Zacisze, I grupa - godz. 10.00; II grupa - godz. 11.00; III grupa – godz. 12.00. Opłata: karnet (4 zajęcia) 100 zł, pojedyncze zajęcia 30 zł. Obowiązują zapisy.
Czy fizyką można się bawić? Instytut Fizyki Jądrowej im. H. Niewodniczańskiego PAN podczas kolejnej edycji spotkań pt. "IFJ Dzieciom" spróbuje pokazać, że nauka ta świetnie się do tego celu nadaje. Tym razem red. Wiktor Niedzicki – dziennikarz i niestrudzony popularyzator nauki – zaprezentuje dzieciom z Krakowa i okolic obfitujący w niespodzianki pokaz pt. „Zabawa i fizyka”. Autor postara się nie tylko udowodnić, że bez fizyki trudno o zabawę, ale również, że bez zabawy nie byłoby wielu współczesnych wynalazków i urządzeń.
Rzeszowskie licea podejmą nową inicjatywę Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Urzędu Miasta Rzeszowa. Lektorzy języka chińskiego uczący na kierunku Filologia angielska w WSIiZ rozpoczną od nowego roku szkolnego kształcenie młodzieży w zakresie języka chińskiego.
Już 5 kwietnia 2016 roku uczniowie szóstych klas szkół podstawowych zmierzą się ze swoim pierwszym państwowym egzaminem. Jednocześnie będzie to ostatni sprawdzian szóstoklasisty, który decyzją Ministerstwa Edukacji od przyszłego roku szkolnego odejdzie w zapomnienie. Co zadecydowało o jego zniesieniu? Jak przygotować 12-latka do tegorocznego egzaminu?
Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie Bezpieczna Polska, którego celem jest propagowanie wiedzy z zakresu obronności i bezpieczeństwa wewnętrznego naszego kraju.
Konkurs organizowany przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu skierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studentów, ale również dla osób, które swoją edukację już zakończyły. Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczyna się 01 kwietnia i będzie trwać 3 tygodnie.
Trwa Konkurs CSR organizowany przez Ligę Odpowiedzialnego Biznesu, program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W dniach 07 - 18 br. marca licealiści/stki i studenci/tki z całej Polski będą mogli wziąć udział w teście online i dzięki temu zakwalifikować się do kolejnych etapów konkursu.
Wydział Nauk Technicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu oraz Fundacja BZ WBK organizują ogólnopolski konkurs internetowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczelni wyższych z zakresu wiedzy o odnawialnych źródłach energii i ochronie środowiska.
Chcesz zostać pilotem bezzałogowego statku powietrznego? Interesują Cię nowe technologie oraz nowinki w sieci? Chcesz zaskoczyć swoich znajomych czymś nowym? Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu zaprasza uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w ogólnopolskim internetowym konkursie „ZŁAP DRONA”, w którym nagrodami są m.in. dron oraz warsztaty z obsługi i pilotażu drona.
PERSPEKTYWA, to temat kolejnej edycji konkursu fotograficzno-plastycznego dla młodzieży. Nagrodą główną są studia na wybranym kierunku w ramach Grupy Uczelni VISTULA. Dodatkowo, 10 osób pojedzie na Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne na Mazurach, gdzie pod okiem fachowców będzie kreatywnie „malować światłem”. Na Wasze prace organizatorzy czekają do 10 kwietnia 2016 r.
Nowe technologie, różnice pokoleniowe, kształtowanie kompetencji w gospodarce opartej na wiedzy, nowa rola nauczyciela-coacha. Jak okiełznać współczesnych nastolatków i pokierować ich rozwojem, by z sukcesem weszli na rynek pracy?

„Jagiellada” to nowy cykliczny program teatralny Muzeum Historii Polski odwołujący się do historii rodu Jagiellonów. Skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, które przekonają się, jak interesująca może być historia. W trakcie weekendowych spotkań teatralnych, dzieci (i rodzice) dowiedzą się wielu ciekawostek z życia władców z dynastii Jagiellonów.
Z danych raportu przygotowanego przez CBOS wynika, że co drugi rodzic zamierza opłacać dodatkowe zajęcia pozaszkolne swoim dzieciom. Od kilkunastu lat najwięcej płatnych zajęć pozaszkolnych w Polsce stanowiły lekcje z języków obcych. Obecnie są one równie popularne co zajęcia sportowe.
III Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa odbędzie się w najbliższy czwartek 10 marca 2016 r. o godzinie 10:00 w kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika zaprasza na warsztat Zagadkowa przygoda profesora Młynka, który odbędzie się 9 kwietnia, godz. 11 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, ul. Władysława Łokietka 5, w Toruniu.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika zaprasza na warsztat ROBOTICA - bazgrzące maszynki, który przeznaczony jest dla rodziców z dziećmi w wieku gimnazjalnym. Zajęcia odbędą się 19 marca o godzinie 11:00 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, ul. Władysława Łokietka 5, w Toruniu.
Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z okazji Dnia Dentysty (5.03.2016r.) przygotowało specjalną ofertę zajęć edukacyjnych „Z WIZYTĄ U STOMATOLOGA”. Uczestnicy zajęć odwiedzą gabinet stomatologiczny, w którym zapoznają się z dziejami stomatologii, zobaczą narzędzia z XIX i XX wieku, porównają fotele i wiertarki stomatologiczne z różnych epok. Zajęcia prowadzone są w formie interaktywnej i kończą się wykonaniem odlewu szczęki.

Już w sobotę 5 marca, dzięki Warsztatom Masterclasses organizowanym w Politechnice Łódzkiej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych znajdą się bliżej CERN, największego centrum fizyki cząstek na świecie, w którym od października 2009 r. działa LHC - Wielki Zderzacz Hadronów. Miejsce warsztatów: Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, ul. Bohdana Stefanowskiego 18/22.
W sobotę 5 marca rusza Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny, wspólne przedsięwzięcie Filharmonii Łódzkiej i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. DUA to wykłady i warsztaty za zakresu muzyki i sztuk plastycznych, przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Poprowadzą je łódzcy artyści i performerzy, którzy będą dzielić się swoimi pasjami, odkrywać tajniki pracy orkiestry, eksperymentować z różnorodnymi technikami plastycznymi i zdradzą wiele ciekawostek z różnych dziedzin sztuki. Spotkania mają charakter interaktywny, warsztatowy. Studenci DUA mogą zwiedzić ciekawe budynki, pracownie, sale koncertowe, poczuć klimat pracy artystycznej. Mogą pogłębiać swoje zainteresowania lub odkrywać całkiem nowe.
Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS zaprasza do wzięcia udziału w konkursie matematycznym organizowanym we współpracy z Akademickim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych AKCES, Fundacją AKCES oraz Stowarzyszeniem ROSE. Uroczyste rozdanie nagród autorom najlepszych prac odbędzie 28 czerwca. Konkurs adresowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności