aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja - artykuły

więcej filtrówmniej filtrów
Znajdź nas na    
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
W dniach 18-31 maja będą odbywać się zapisy w ramach XIV edycji akcji „Angielski dla dzieci z sąsiedztwa” – lokalnej inicjatywy społeczności Uczelni Łazarskiego skierowanej do dzieci z okolicznych szkół podstawowych. Organizatorem bezpłatnego kursu jest Studium Języków Obcych. Zajęcia będą prowadzone na terenie uczelni w pierwszej połowie lipca br.
Koła naukowe działające na Wydziale Ekonomicznym UG zapraszają 12 i 13 maja 2016 r. do Sopotu na Bałtycki Festiwal Ekonomiczny. To cykl wydarzeń popularnonaukowych z zakresu ekonomii skierowanych zarówno do dzieci, jak i młodzieży. Wstęp wolny po dokonaniu rezerwacji pod adresem festiwalekonomiczny@gmail.com.
Pokolenie Z. Młodzież urodzona po 1995 roku. Nie znają życia bez smartfona, komputera, tableta, a już na pewno bez telewizora. Największą frajdę sprawia im czynne uczestnictwo w życiu wirtualnym. Funkcjonują na Facebooku, Instagramie, Snapchacie, Twitterze i to tam budują swoje relacje. Internet jest dla nich miejscem, gdzie budują swój wizerunek. Tworzą obraz samych siebie. Grafiki i sweetfocie, memy i demoty to ich codzienność. Wielu twierdzi, że zainteresowania młodych nie mają przyszłości. Upatrują schyłek „prawdziwych” pasji takich jak muzyka, taniec czy sztuki piękne. Nic bardziej mylnego.
Specyfika nauczania jaką charakteryzuje się nasz mózg coraz bardziej wpływa na to jaka ofertą pomocy naukowych dysponuje rynek. Neurobiolodzy już dawno dowiedli iż nasz mózg najlepiej uczy się poprzez osobiste doświadczenie i odbieranie rozmaitych bodźców z zewnątrz, najlepiej od wszystkich zmysłów. Jeżeli jesteśmy w stanie poznać daną teorię na własnym przykładzie, wziąć udział w doświadczeniu fizycznym osobiście dotykając, wąchając, widzą ci słysząc możemy być pewni iż zapadnie nam ta sytuacja w pamięć bez potrzeby jej powtarzania, przypominania.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu zachęca do udziału w Bajkowym konkursie, w którym zadaniem jest NAPISANIE BAJKI dla dzieci – zarówno tych małych, jak i nieco starszych. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2016 roku.
Prawie 1000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 8 podkarpackich miast weźmie udział w inauguracji II roku szkolnego Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Akademia działa przy Wyższej Szkole Prawa i Administracji od 2014 r. Inauguracja połączona z seminarium pt. „Reżim przeciwko społeczeństwu, społeczeństwo przeciwko totalitaryzmowi” odbędzie się w najbliższy czwartek 21 kwietnia 2016 r. o godzinie 10:00.
20 kwietnia tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych zamiast do szkoły pójdzie do pracy. W ten sposób młodzież uczci Dzień Przedsiębiorczości, który od 13 lat organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Jak „Gwiezdne Wojny" mają się do praw fizyki? Czy można sterować komputerem wyłącznie za pomocą mózgu? Po co fizycy bawią się atomami? W jaki sposób fizyka widzi i leczy? Odpowiedź na te i inne pytania uzyskać będzie można na wykładach popularnonaukowych dla nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z cyklu "Naukowe czwartki".
Polscy gimnazjaliści w czołówkach rankingów, możliwość wyliczania Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD), oceny efektywności nauczania czy skupienie nastolatków przechodzących trudny okres dojrzewania w wyspecjalizowanych placówkach pod okiem doświadczonej kadry – to najczęściej wymieniane argumenty za utrzymaniem gimnazjów. Wydaje się, że coraz lepiej docierają one do decydentów. Los szkół gimnazjalnych wciąż nie jest jednak całkiem pewny.
Już w najbliższą środę tj. 13.04.2016 roku Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych na zajęcia w ramach Dnia Języków Obcych.
W kwietniu br. rusza III edycja programu Gumtree „Start do Kariery: Absolwentki z fachem w ręku”, który pomaga młodym znaleźć wymarzoną pracę. Jak co roku, portal Gumtree.pl zdecydował się przebadać kolejną grupę społeczną pod kątem jej sytuacji na rynku pracy – tym razem portal wziął pod lupę młode kobiety (w wieku 18-35 lat), które ukończyły lub uczą się w technikach i Zasadniczych Szkołach Zawodowych. Na podstawie badań ankietowych, wizyt studyjnych, pogłębionych wywiadów i analizy publicznych danych statystycznych, zespół naukowców z DELab UW przygotował dla Gumtree obszerny raport.
Dom Kultury Zacisze po raz drugi organizuje konkurs na plakat filmowy. Powody są trzy. Z jednej strony zainteresowanie młodych ludzi sztuką filmową i popularyzacja plakatu filmowego. Ale też propagowanie technik malarskich i graficznych jako środka wyrazu, a przede wszystkim wyszukiwanie nowych talentów. Konkurs skierowany jest do uczniów polskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Polsce, Holandii, Anglii, na Białorusi i Litwie.
Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie zaprasza w sobotę 9 kwietnia na Drzwi Otwarte.
9 kwietnia, sobota, Dom Kultury Zacisze, I grupa - godz. 10.00; II grupa - godz. 11.00; III grupa – godz. 12.00. Opłata: karnet (4 zajęcia) 100 zł, pojedyncze zajęcia 30 zł. Obowiązują zapisy.
Czy fizyką można się bawić? Instytut Fizyki Jądrowej im. H. Niewodniczańskiego PAN podczas kolejnej edycji spotkań pt. "IFJ Dzieciom" spróbuje pokazać, że nauka ta świetnie się do tego celu nadaje. Tym razem red. Wiktor Niedzicki – dziennikarz i niestrudzony popularyzator nauki – zaprezentuje dzieciom z Krakowa i okolic obfitujący w niespodzianki pokaz pt. „Zabawa i fizyka”. Autor postara się nie tylko udowodnić, że bez fizyki trudno o zabawę, ale również, że bez zabawy nie byłoby wielu współczesnych wynalazków i urządzeń.
Rzeszowskie licea podejmą nową inicjatywę Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Urzędu Miasta Rzeszowa. Lektorzy języka chińskiego uczący na kierunku Filologia angielska w WSIiZ rozpoczną od nowego roku szkolnego kształcenie młodzieży w zakresie języka chińskiego.
Już 5 kwietnia 2016 roku uczniowie szóstych klas szkół podstawowych zmierzą się ze swoim pierwszym państwowym egzaminem. Jednocześnie będzie to ostatni sprawdzian szóstoklasisty, który decyzją Ministerstwa Edukacji od przyszłego roku szkolnego odejdzie w zapomnienie. Co zadecydowało o jego zniesieniu? Jak przygotować 12-latka do tegorocznego egzaminu?
Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie Bezpieczna Polska, którego celem jest propagowanie wiedzy z zakresu obronności i bezpieczeństwa wewnętrznego naszego kraju.
Konkurs organizowany przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu skierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studentów, ale również dla osób, które swoją edukację już zakończyły. Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczyna się 01 kwietnia i będzie trwać 3 tygodnie.
Trwa Konkurs CSR organizowany przez Ligę Odpowiedzialnego Biznesu, program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W dniach 07 - 18 br. marca licealiści/stki i studenci/tki z całej Polski będą mogli wziąć udział w teście online i dzięki temu zakwalifikować się do kolejnych etapów konkursu.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności