Znajdź nas na
W sobotę 5 marca rusza Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny, wspólne przedsięwzięcie Filharmonii Łódzkiej i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. DUA to wykłady i warsztaty za zakresu muzyki i sztuk plastycznych, przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Poprowadzą je łódzcy artyści i performerzy, którzy będą dzielić się swoimi pasjami, odkrywać tajniki pracy orkiestry, eksperymentować z różnorodnymi technikami plastycznymi i zdradzą wiele ciekawostek z różnych dziedzin sztuki. Spotkania mają charakter interaktywny, warsztatowy. Studenci DUA mogą zwiedzić ciekawe budynki, pracownie, sale koncertowe, poczuć klimat pracy artystycznej. Mogą pogłębiać swoje zainteresowania lub odkrywać całkiem nowe.
Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS zaprasza do wzięcia udziału w konkursie matematycznym organizowanym we współpracy z Akademickim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych AKCES, Fundacją AKCES oraz Stowarzyszeniem ROSE. Uroczyste rozdanie nagród autorom najlepszych prac odbędzie 28 czerwca. Konkurs adresowany jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Językiada” to program stypendialny przygotowany przez Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS. „Językiada” nie weryfikuje wiedzy z konkretnego języka. Jej zadaniem jest propagowanie kompetencji językowych i zdolności logicznego myślenia oraz inspirowanie do ich rozwijania w ramach studiów filologicznych. Uczelnia przygotowała stypendia dla dwóch osób, które uzyskają najwyższą liczbę punktów z testu kompetencji językowych.
Ustawa z 29 grudnia 2015 przywróciła obowiązek szkolny od 7 roku życia oraz dała prawo rodzicom do decyzji o podjęciu przez dziecko edukacji szkolnego od 6 roku życia. Ponadto wniosła obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego przez dziecko 6 - letnie oraz zniosła obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego przez dziecko 5 - letnie.
Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział Lublin oraz Instytutem Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej organizuje dziewiątą edycję konkursu „Rodzinna historia”. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 marca 2016 roku.
Edukacja to jedna z dziedzin, która różni się w zależności od kraju. Oznacza to, że każde z państw ma dowolność w kształtowaniu swojego systemu szkolnego i egzaminacyjnego. Jednak młode pokolenia coraz częściej w swoich planach edukacyjnych i zawodowych uwzględniają przeprowadzkę do innego kraju. Co odróżnia nas w kwestii nauczania od innych państw i może powodować dysproporcje na europejskim rynku pracy?
Założony przez pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zespół Neurodio tworzy aplikacje treningowe i gry terapeutyczne. Najnowszy projekt - gra Kalkulilo - podnosi umiejętności matematyczne u dzieci.
Do 15 marca trwają zapisy na drugą edycję międzynarodowego konkursu wystąpień publicznych EF Challenge, który skierowany jest do gimnazjalistów i licealistów. Osoby, które nie boją się wyzwania i przygotują przemówienie po angielsku, mogą zmierzyć się w EF Challenge z innymi młodymi osobami z całego świata.
16 marca 2016 r. na katowickim wydziale Uniwersytetu SWPS odbędzie się Dzień z psychokryminalistyką czyli spotkania z wykładowcami i praktykami zawodu, którzy rozwieją wątpliwości i przedstawią nowy wymiar studiowania na uczelni.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu organizuje XI edycję Ekonomicznego Uniwersytety Dziecięcego i X edycję Akademii Młodego Ekonomisty – nieodpłatnych zajęć z przedsiębiorczości dla uczniów 5 i 6 klas szkół podstawowych i uczniów gimnazjów.
Uczelnia zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-9 lat na ferie - zimowe warsztaty taneczne z Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR, które odbędą się w dniach 22-16 lutego w Akademickim Centrum Kultury przy ul. Wita Stwosza 58 w Gdańsku.
Kampania Edukacyjna „Świadomy Swoich Praw” polega na przygotowaniu i przedstawieniu symulacji rozpraw sądowych w postępowaniu karnym przez zespoły uczniów z Liceów Ogólnokształcących mniejszych miast województwa podkarpackiego pod opieką studentów prawa.
Z okazji ferii zimowych Centrum Kultury przygotowało różnorodną ofertę dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie ciekawych filmów w ramach codziennych seansów Kina za Rogiem dla dzieci, interaktywnych zabaw z Karuzelą Sztuki, czy warsztatów muzycznych.
Zapraszamy także na spektakl Teatru Czytelni Dramatu „Ony” w reżyserii Daniela Adamczyka i Rodzinny Koncert Rekreacyjny. Od 15 lutego w przestrzeniach Centrum Kultury zagości Festiwal Gier Planszowych i Karcianych Board Mania.
15 lutego w województwie łódzkim rozpoczynają się ferie zimowe. W trakcie ich trwania zapraszamy dzieci wraz rodzicami i dziadkami do Teatru Powszechnego w Łodzi. 17, 18 i 19 lutego o 10:00 na Małej Scenie będzie można obejrzeć spektakl Mój tata chce latać jak ptak. Później zapraszamy na warsztaty plastyczne, opowieść o lataniu w sztuce oraz zwiedzanie kulis Teatru.
Instytut Socjologii Wydziału Humanistycznego US, Zakład Socjologii Organizacji i Zarządzania zapraszają − uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ostatnich klas gimnazjów − do udziału w dwóch ogólnopolskich konkursach − na esej pn. „Innowacja społeczna” oraz na plakat pn. „Reklama społeczna”. Celem konkursów jest zainteresowanie młodzieży szeroko rozumianą problematyką społeczną.
Od 8 lutego ruszają zapisy na nową edycję zajęć dla gimnazjalistów. Tym razem zapraszamy do siedmiu ośrodków akademickich: po raz pierwszy do Wrocławia, a także do Białegostoku, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Warszawy.
Podczas tegorocznych ferii w Katowicach na najmłodszych miłośników własnoręcznie wykonanych skarbów czekają wyjątkowe zajęcia. Od 16 do 28 lutego salony Empik zapraszają na bezpłatne warsztaty kreatywne dla dzieci. W programie m.in. rękodzielnictwo, zabawa z plasteliną i tworzenie karnawałowych masek.
Uniwersytet Łódzki zaprasza na warsztaty RoboCAMP podczas ferii zimowych 2016r. Są to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów dla dzieci w wieku 6-8, 9-11 lat oraz 9-14 lat. Zajęcia odbywają się w formie półkolonii, w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 161, w budynku Liceum UŁ.
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży – tym razem zaprasza gimnazjalistów do udziału w II edycji Akademii Młodego Ekonomisty. Uczniowie będą mogli poznać podstawy funkcjonowania przedsiębiorstwa i zarządzania nim, a także rozwinąć swoje umiejętności rozwiązywania problemów.
Ferie zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie, 15 – 26 lutego 2016