aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja - artykuły

więcej filtrówmniej filtrów
Studia podyplomowe "Antybiotyki i zarządzanie lekiem przeciwdrobnoustrojowym" są odpowiedzią na rosnący problem lekooporności drobnoustrojów w Polsce. Współczynnik ten jest jednym z najwyższych w Europie, co wiąże się z częstym i nierzadko nieuzasadnionym stosowaniem antybiotyków. Problem ten dotyczy zarówno starszych leków, jak augmentin, fluorochinolonów czy makrolidów, jak i nowszych karbapenemów.
Ucz się angielskiego w wakacje na Malcie. Lexis proponuje kilka opcji do wyboru. Sprawdź poniżej.
Zakończenie wakacji to dla dziecka dosyć stresujący moment. Musi bowiem znowu powrócić do szkolnej rutyny, po dosyć długim okresie odpoczynku i beztroskiej zabawy. Nic więc dziwnego, że odczuwa zmniejszoną motywację do nauki. Jednak im szybciej zacznie się regularnie uczyć, tym łatwiej przyjdzie mu zaliczanie egzaminów w przyszłości. Rolą rodzica pozostaje zainspirowanie syna lub córki do zdobywania wiedzy. Jakie są na to sprawdzone sposoby?
Collegium Da Vinci zaprasza na studia podyplomowe z zakresu zarządzania transformacją cyfrową. Program ten jest odpowiedzią na wyzwania stawiane przez czwartą rewolucję przemysłową, która przekształca tradycyjne miejsca pracy, tworzy nowe specjalizacje i eliminuje niektóre zawody. Przemysł 4.0 wymaga od pracowników zdolności adaptacji do nowych technologii i ciągłego rozwoju umiejętności, a specjaliści w zakresie transformacji cyfrowej są poszukiwani w niemal każdej branży – od IT, przez e-commerce, finanse, produkcję, edukację, marketing, po doradztwo i konsulting.
Aż 83% respondentów uważa ratowników za najbardziej godnych zaufania. Wszystkich zainteresowanych zdobyciem tego wyjątkowego zawodu zapraszamy do rozpoczęcia nauki na kierunku Ratownictwo Medyczne w WUMed!
Piątek, 2 sierpnia to ostatni dzień I tury rekrutacji na studia w roku akademickim 2024/2025 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Uczelnia cały czas czeka na osoby chcące dołączyć do grona jej studentów. Najbliższych kilka dni to odpowiedni moment, aby dopełnić wszelkich formalności! Wystarczy odwiedzić Biuro Rekrutacji WSPiA i złożyć dokumenty jeszcze w I turze.
Uczelnia Nauk Społecznych zaprasza na studia. Nadal trwa nabór na studia I i II stopnia, jednolite magisterskie a także podyplomowe.
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie przygotowała promocję dla kandydatów. Zapisując się do 31 lipca możesz zaoszczędzić nawet 1000zł.
Uczelnie Vistula przygotowały promocję 3x0zł dla nowych studentów, którzy zapiszą się do 4 sierpnia.
Temat ESG to stosunkowo nowa sprawa w przestrzeni publicznej. W sferze biznesowej już mniej, ale ciągle to nowość dla wielu. W ostatnich latach ESG (Environmental, Social, and Governance) stało się kluczowym elementem strategii biznesowych na całym świecie, w tym również w Polsce. Firmy, które wdrażają zasady ESG, zyskują na wiarygodności, przyciągają inwestorów i budują pozytywny wizerunek, a to przydaje się nie tylko w budowaniu autorytetu marki, ale również w budowaniu wizerunku dobrego pracodawcy.
Studia podyplomowe na temat elektromobilności są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy oraz wymagania nowej ustawy o elektromobilności (eMobility) w branży motoryzacyjnej. Program studiów został opracowany z uwzględnieniem analizy zgodności efektów uczenia się z potrzebami rynku pracy, co gwarantuje, że absolwenci będą dobrze przygotowani do wymagań nowoczesnego rynku pracy.
Ambitni, świadomi, otwarci na różnorodność. Chcą zmieniać świat i tworzyć własne biznesy. Wiedzą, jak „inteligentnie” korzystać z nowoczesnych technologii, cenią sobie doznawanie i bycie również poza światem cyfrowym. Zmiana jest dla nich wartością – umieją przystosować się do każdych warunków, jednak ani na chwilę nie zapominają o swoich celach i wartościach i… nie są przygotowani do rozpoczęcia kariery zawodowej... To nieco zaskakujący, ale prawdziwy portret Zetek, czyli najmłodszego pokolenia pracowników1. Nie ma wątpliwości, że zrewolucjonizuje ono rynek pracy, bo już dyktuje na nim własne zasady, jednak jest i druga strona medalu. 65% osób wieku 18-24 lat nie czuje się odpowiednio przygotowanych do tego, by w ogóle się na nim pojawić2.
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oferuje interesujący kierunek studiów podyplomowych "Startupy w obszarze medycznym - koncepcje i możliwości". Ten program ma na celu przygotowanie uczestników do pracy w innowacyjnych firmach medycznych, wykorzystujących nowoczesne technologie do rozwiązywania rzeczywistych problemów w medycynie, farmacji i naukach o zdrowiu.
Studia online w trybie RealTime zyskują coraz większą popularność. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, które zapewnia dostęp do najwyższego standardu nauki w dowolnym momencie i w praktycznie każdym miejscu na świecie. Wystarczy dostęp do internetu, by korzystać z edukacji na wysokim poziomie. Uczelnie oferujące taki sposób nauczania przeważnie korzystają ze specjalnych platform zarządzania – jedną z nich jest Cloud Academy.
Celem tych studiów jest nabycie przez uczestników wiedzy i umiejętności diagnozowania oraz wspomagania leczenia dolegliwości związanych ze skórą głowy i włosami. Słuchacze zapoznają się z etapami kuracji trychologicznej oraz poznają metodologię najczęściej stosowanych zabiegów trychologicznych. Zdobędą oni interdyscyplinarną wiedzę, która umożliwi efektywną współpracę z różnymi specjalistami, w tym z lekarzami dermatologami.
Projekt edukacyjny „Wakacje z HISTAR-em” to inicjatywa organizowana przez Wydział Historii i Archeologii UMCS od 2023 roku. Jego celem jest zapoznanie młodych uczestników z nowoczesną formą edukacji i nauki (m.in. historii), jak również zwiększenie sprawności myślenia, projektowania, rozwijania własnej wyobraźni, ćwiczeniu abstrahowania – jednym słowem – trening kreatywności.
Współczesne środowisko biznesowe oraz akademickie charakteryzuje się dynamicznymi zmianami, które wymagają od menedżerów, pracowników oraz kadry akademickiej posiadania specjalistycznych umiejętności zarządzania tymi procesami/lub procesami transformacyjnymi. Zmiany, napędzane głównie przez postęp technologiczny oraz nowe formy prowadzenia biznesu i edukacji, stają się coraz bardziej nieodłącznym elementem codziennej pracy i nauki. Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej uwidoczniła konieczność szybkiego przystosowania się do nowych warunków, w szczególności w kontekście przejścia na tryb nauki i pracy zdalnej, bądź hybrydowej.
Latem pragniemy korzystać z czasu wolnego, dobrze się bawić, wypocząć i odreagować stres. Jednak, żeby wakacje były naprawdę udane, muszą być bezpieczne i zakończone szczęśliwym powrotem do domu. O tym jak unikać kłopotów i radzić sobie w trudnych sytuacjach opowiadają eksperci w serii podcastów „Bezpieczne wakacje”.
Wydział Nauk o Zdrowiu na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie oferuje szeroki wachlarz programów studiów przygotowujących studentów do pracy w różnorodnych dziedzinach związanych z ochroną zdrowia. Wydział kształci nie tylko na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo. Kształci również specjalistów, którzy są w stanie sprostać wyzwaniom współczesnej medycyny i ochrony zdrowia, oferując interdyscyplinarne podejście do edukacji i praktyki zawodowej.
Jedną z form docenienia długoletnich pracowników jest dodatek stażowy, czyli świadczenie wypłacane za czas przepracowany w danym miejscu pracy. W niektórych grupach zawodowych jest to nawet świadczenie obowiązkowe. Jego wysokość zależy od długości utrzymywanego stosunku pracy. Sprawdź, komu przysługuje dodatek stażowy i na jakich zasadach jest wypłacany.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności