aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja - artykuły

Znajdź nas na    
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Trwa konkurs Doliny Kreatywnej na najciekawszy designerski produkt młodej sztuki. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 kwietnia 2009 r. Projekt stypendialny „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” skierowany jest do twórców w wieku 14-25 lat.
Czekamy na nieformalne grupy młodzieżowe (16-21 lat), które chcą zrealizować w formie projektu swój pomysł na inicjatywę (festiwal, konkurs sportowy, rozwój infrastruktury osiedla i inne pomysły).
28 marca 2009 r. o godz. 11.00 w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (ul. Chodakowska 19/31) odbędą się „Dni otwarte”.
27 marca, o godz. 16:30 w Collegium Civitas (Pałac Kultury i Nauki, piętro XII, aula C) odbędą się drugie zajęcia w ramach bezpłatnego kursu przygotowawczego dla maturzystów „Zdaj matmę na maturze”.
Wystartowała II edycja kampanii "Dziewczyny na Politechniki". Akcja ma zachęcić uczennice szkół ponadgimnazjalnych do zainteresowania się studiami na kierunkach ścisłych, technicznych, inżynierskich.
Gimnazjaliści z Gdyni: Aleksander Szulc i Maciej Ziółkowski wygrali konkurs dla młodych konstruktorów robotów "RI_znekBOT_7.0".
Z okazji nadejścia wiosny Program PolskaTurystyczna.pl ogłasza Konkurs „Przewodnik za przewodnik” dla bibliotek szkolnych. Zachęcamy, żeby uczniowie wraz z nadejściem pierwszego dnia wiosny, kiedy to lubią oni nieco „zboczyć” z drogi do szkoły, opisali oraz sfotografowali najciekawszą trasę turystyczną po swoim regionie, którą można przejść lub przejechać rowerem.
Zapraszamy Was na Drzwi Otwarte Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego! Przyjdźcie do nas w czwartek 26 marca. Zapraszamy w godzinach 10-13 do kampusu głównego przy ul. Chodkiewicza 30.
Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 4 kwietnia w Auli Głównej (al. Niepodległości 162, budynek G, I piętro).
W piątek, 20 marca odbędzie się finał I Ogólnopolskiej olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Dokładnie w południe, w auli WSL, 43 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, przystąpi do ostatecznej rozgrywki o zwycięski laur.
Już w najbliższą sobotę 21 marca, o godz. 9:00 w warszawskim Collegium Civitas odbędą się pierwsze bezpłatne zajęcia dla maturzystów, którzy chcą poszerzyć i ugruntować swoją wiedzę z matematyki.
Politechnika Warszawska zaprasza kandydatów na studia w Politechnice Warszawskiej w dniach 21 i 22 marca br. W godz. 1000 – 1400 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej (Warszawa, Plac Politechniki 1) będzie można uzyskać informacje o wszystkich kierunkach i dowiedzieć się dlaczego warto zostać studentem Politechniki.
Badania przeprowadzone w Polsce wskazują, że aż 52 procent polskich internautów w wieku od 12
do 17 lat zetknęło się w Internecie z przemocą werbalną.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach w trakcie Dni Otwartych Uczelni - 20 - 21 marca 2009r.
Rozpoczął się quiz internetowy, który pozwoli polskiej i niemieckiej młodzieży lepiej poznać kraj sąsiada i Unię Europejską oraz wygrać atrakcyjną nagrodę - poinformowano na wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach.
21 marca, w warszawskim Collegium Civitas rozpocznie się cykl bezpłatnych kursów przygotowawczych "Zdaj matmę na maturze". W bezpłatnych zajęciach mogą uczestniczyć tegoroczni maturzyści i młodsi uczniowie, którzy już chcieliby rozpocząć przygotowania do egzaminu dojrzałości.
5 marca br., po całodniowych zmaganiach, z prawie 20 000 licealistów wyłoniono 50 najlepszych, którzy już 2 kwietnia br., spotkają się w finale Olimpiady Przedsiębiorczości, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W dotychczasowych czterech edycjach wzięło udział łącznie prawie 70 000 uczniów z całej Polski.
Tegoroczne matury coraz bliżej. Wśród przedmiotów wzbudzających prawdziwy lęk w szkolnych ławach znajduje się m.in. wymagająca matematyka. Bezpłatny kurs przygotowawczy „Zdaj matmę na maturze” ma pomóc wszystkim tym, którzy bez najmniejszych problemów chcą zdać egzamin dojrzałości z tego przedmiotu.
„Produkt Regionalny jako szansa rozwoju obszarów wiejskich” - Centrum Kongresowe UR (Wydział Leśny) - Kraków, al. 29-Listopada 46.
Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 15 marca 2009r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędą się „DRZWI OTWARTE” dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby uzyskać informacje o kierunkach studiów prowadzonych na naszym Wydziale, tj. PRAWIE, ADMINISTRACJI, EKONOMII.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności