aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja - artykuły

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne. Wniosek został przygotowany przez Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS.
Kandydaci na studia coraz częściej wychodzą z założenia, że warto studiować kierunki przyszłościowe, czyli takie, które prowadzą do pozyskania wiedzy i umiejętności poszukiwanych na rynku i gwarantujących dobre i ciekawe zatrudnienie. Przykładem takiego kierunku jest Oceanotechnika, za którą przemawiają liczby, fakty oraz przede wszystkim funkcjonowanie potężnego przemysłu.
Dr Agata Karska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej została powołana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do nowego składu Komitetu Polityki Naukowej. Nowa kadencja KPN rozpocznie się 1 czerwca 2020 r., a zakończy 31 maja 2022 r.
Egzaminy maturalne coraz bliżej i zapewne zastanawiacie się jaki wybrać kierunek studiów i uczelnię. Podpowiadamy – oczywiście Warszawski Uniwersytet Medyczny! Nasza oferta edukacyjna odpowiada potrzebom rynku pracy oraz gwarantuje najlepsze wykształcenie i dobry zawód.
Chcecie dowiedzieć się, jakie kierunki proponujemy, jak wygląda nauka na naszej uczelni, jak przygotować się do rozpoczęcia studiów, jakim przedmiotom warto poświęcić najwięcej czasu i uwagi, jakie perspektywy zawodowe daje ukończenie konkretnych kierunków? Zapraszamy na stronę wybieramwum.wum.edu.pl oraz na grupę Facebooku "Wybieram WUM", które są dedykowane kandydatom zainteresowanym studiami medycznymi, farmaceutycznymi i naukami o zdrowiu.

Wybierzcie WUM!

Dołączcie do nas i twórzcie z nami medycynę przyszłości!

Informacja z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Uczelnia Nauk Społecznych prowadzi nabór na rok akademicki 2020/2021.
Szkoła Językowa Profi-Lingua przygotowała bardzo atrakcyjną promocję na wakacyjny kurs językowy. Kształcenie tylko 1zł.
21 maja 2020 roku wybrano nowego rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, został nim prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit.
Profesor Jerzy Lis został wybrany w pierwszej turze głosowania na rektora Akademii Górniczo-Hutniczej na kadencję 2020-2024.
Bankowość i finanse to branża, w której chce pracować wielu studentów uczelni biznesowych. Jedną z umiejętności oczekiwanych od kandydatów do pracy w bankach, domach maklerskich czy funduszach inwestycyjnych jest zbieranie i analiza danych. Dostęp do danych ułatwia agencja informacyjna Bloomberg. W Polsce tylko trzy uczelnie uczą swoich studentów, jak korzystać z jej terminali.
Studia stacjonarne pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim, dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz dziedzina nauk społecznych. Kształcenie kończy się uzyskaniem tytułu licencjata.
Akademia WSB organizuje Tydzień Bezpłatnych Szkoleń (TBS) w nowej, bezpiecznej i wygodnej formule spotkań online. Już w dniach 1-7 czerwca będzie można zdobyć wiedzę z najbardziej aktualnych dziedzin i poszerzyć kompetencje, które wydają się dziś szczególnie istotne.
Kierunek Zarządzanie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na najwyższym, światowym poziomie. Został właśnie wyróżniony przez PMI Global Accreditation Center for Project Management Education Programs (GAC). Specjalność na studiach I stopnia „Zarządzanie projektami w organizacji” otrzymała cenną akredytację PMI GAC. Jej absolwenci mogą być pewni, że posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do odniesienia zawodowego sukcesu. Akredytację zdobyło dotąd zaledwie kilka uczelni w Europie.
Czy widmo kryzysu gospodarczego ominie zieloną wyspę, jaką na rynku pracy jest branża IT? Z najnowszych danych wynika, że aż jedna trzecia firm z tego sektora nie odczuwa żadnych utrudnień, a niektóre mają się nawet lepiej niż przed pandemią. Nie boją się też zatrudniać programistów z mniejszym doświadczeniem.
Wyższa Szkoła Menedżerska zaprasza na studia. Dla wszystkich kandydatów, którzy dopełnią wszystkich formalności związanych z rekrutacją do 31 lipca uczelnia przygotowała promocję 10% zniżki na pierwszy semestr studiów.
Organizatorzy zapraszają osoby zainteresowane kandydowaniem na studia lub sprawdzeniem się w meandrach rysunku odręcznego w trakcie kursu wakacyjnego 2020 w lipcu lub w sierpniu. Zajęcia pozwalają nie tylko poznać arkana tej pięknej sztuki w zakresie architektury i projektowania oraz również zwiedzić Kraków i ciekawe miejsca w mieście. W trakcie zajęć planowana jest wizyta m.in w Ogrodzie botanicznym, Cricotece, dzielnicy Kazimierz, Podgórze, Muzeum lotnictwa i innych nowoczesnych i historycznych lokalizacjach.
17 projektów naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzyma finansowanie z Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursów OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15 i PRELUDIUM BIS 1.
Jesteś uczniem lub absolwentem liceum i szukasz dla siebie idealnych studiów? Studiujesz psychologię i zastanawiasz się, co dalej? Chcesz wiedzieć jak założyć swój własny gabinet lub mądrze poprowadzić swoją karierę? A może interesujesz się psychologią biznesu i to właśnie z tą dziedziną wiążesz swoją przyszłość? Jeżeli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś TAK, to Dni Zawodu Psychologa – Kariera START! Są właśnie dla CIEBIE!
UEPoznaj to cykl spotkań, które pozwolą Wam poznać bliżej kierunki studiów dostępne na naszej uczelni, zasady rekrutacji, a także studenckie opinie na ich temat. Poprowadzimy je na platformie Zoom oraz przygotujemy filmiki z rekrutacyjnym Q&A.
Co myślą uczniowie, rodzice i nauczyciele o zdalnym nauczaniu i jak się do niego przystosowali? Czy otrzymali odpowiednie wsparcie? Jakie emocje im towarzyszą? Na te pytania odpowie badanie naukowe przygotowane przez zespół ekspertów Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej, Fundacji Dbam o Mój Zasięg, Fundacji Orange oraz Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
24 maja ruszają „Łącza kultury”, czyli nowy projekt Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka. Akcja obejmuje cotygodniowe cykle: filmowy - Seans w starym kinie (niedziele), podróżniczy - Przez świat. Spotkania z podróżą (wtorki), z zakresu sztuk wizualnych - Warsztaty malowania akwarelą (środy) oraz o tradycji lubelskiego tańca ludowego - Od desu do estrady (piątki).
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności