Znajdź nas na

TEB Edukacja przygotowała 15% zniżki dla kandydatów, którzy zapiszą się do 22 stycznia.

Jesteś świeżo upieczonym studentem i dopiero wchodzisz na rynek pracy? A może chcesz się przebranżowić i zacząć od zera w nowej branży? Szukanie zatrudnienia bez doświadczenia może być ciężkie, ale nie jest niemożliwe. Wystarczy zapoznać się z kilkoma naszymi wskazówkami, które pozwolą Ci przekonać rekrutera do zatrudnienia Ciebie jako nowego pracownika.

Trwa zimowa rekrutacja w Collegium Medycznym Medica. Rozpoczęcie zajęć w lutym 2023.

Żak prowadzi zimowe zapisy na kursy, kierunki policealne oraz szkolenia.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku kontynuuje projekt „Biologia i Chemia po akademicku”, w ramach którego zapraszamy uczniów szkół średnich, w szczególności klas biologiczno-chemicznych, medycznych i pokrewnych, na zajęcia praktyczne oraz konsultacje w zakresie biologii i chemii. Na każde zajęcia uczniowie rejestrują się indywidualnie. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki- Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu Ministra Edukacji i Nauki.

Chcesz zdobyć ciekawy zawód, sprawić by praca stała się Twoim hobby, a może zmienić lub nabyć nowe kwalifikacje? GLOKER sprawdzi się również jeśli potrzebujesz wizy lub możliwości pracy na terenie Polski. Jeśli choć raz odpowiedziałeś TAK to jesteś w dobrym miejscu!

Studencka Poradnia Prawna Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza 20 grudnia na warsztaty dla licealistów. Początek o godzinie 15:00. Można w nich wziąć udział stacjonarnie w siedzibie Uczelni lub online na platformie MS Teams.

15 grudnia kolejna odsłona Czwartków z Humanistyką organizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski dla uczniów szkół średnich.

Na przestrzeni ostatniego roku niemal 400 uczniów szkół mechanicznych w Polsce i Czechach po raz pierwszy uczyło się zawodu z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości i oprogramowania ProfiAuto Wirtualny Warsztat. O projekcie oraz o tym, jak nadal wspierać wdrażanie nowoczesnych form kształcenia w polskich i europejskich szkołach, dyskutowano na organizowanej 7 grudnia br. konferencji pn. „Nowe horyzonty edukacji”, organizowanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, przy współpracy z Akademią WSB i partnerami biznesowymi: ProfiAuto i VRTechnology. Patronat nad wydarzeniem oraz inicjatywą objęła m.in. NATO DEEP eAcademy – specjalna agenda Sojuszu Północnoatlantyckiego, wspierająca jego członków w reformowaniu systemów szkolnictwa. Konferencji towarzyszył II Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR, z udziałem 22 drużyn ze szkół województwa śląskiego.

Dzięki ciągłym zmianom na rynku międzynarodowym i nawiązywaniu nowych współprac znajomość języka angielskiego u kandydatów jest wręcz wyczekiwana. Dzięki niej pracownicy mogą rozwijać się w firmie oraz reprezentować ją podczas targów czy wielu spotkań. Niezależnie od tego, czy aplikujesz na
oferty pracy do polskich, czy zagranicznych firm, rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim może spotkać Cię w obu przypadkach. Często służy ona weryfikacji poziomu języka. Jak się do niej przygotować? Sprawdźmy!

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zachęca uczniów szkół średnich do udziału w konkursie, w którym główną nagrodą jest indeks na wybrany kierunek w WSAiB.

Według danych resortu edukacji regularnie na WF z powodu zwolnień lekarskich nie chodzi ok. 30 proc. uczniów. Przez cały rok można nie ćwiczyć np. z powodu złamanego palca. Dr Janusz Dobosz z Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej, AWF Warszawa, jako jeden z przykładów spadku sprawności fizycznej młodzieży i dzieci podaje rezultaty próby zwisu na drążku na ugiętych ramionach. W 2018 r. chłopcy w wieku 10,5 lat byli w stanie przeciętnie utrzymać się w zwisie na drążku prawie 8 sekund.

Bezpłatne studia w WSPiA, zakwaterowanie w mieszkaniu uczelnianym, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej oraz cenne upominki rzeczowe to nagrody, które można wygrać w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie. Konkurs po raz VII organizuje WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Na zgłoszenia szkół i uczestników czekamy do 29 listopada 2022 r.

Archibald organizuje w ramach ferii zimowych kurs angielskiego dla młodzieży.

Naukę w Żaku możesz zacząć dwa razy w roku - we wrześniu lub w lutym. Aktualnie Żak prowadzi nabór zimowy. Zajęcia rozpoczną się w lutym 2023.

„Moja pierwsza umowa o pracę - na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy o pracę." - warsztaty Studenckiej Poradni Prawnej ALK dla licealistów odbędą się 29 listopada o godzinie 15:00 stacjonarnie oraz w formie online.

„Zatrzymanie przez policję i co dalej? Prawa i obowiązki podczas zatrzymania” - warsztaty Studenckiej Poradni Prawnej ALK dla licealistów odbędą się 22 listopada o godzinie 15:00 stacjonarnie oraz w formie online.

Uniwersytet Morski w Gdyni zachęca młodzież z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego do udziału w projekcie "Rejs do Nauki"

Olimpiada to od wielu lat bardzo prestiżowa – przynajmniej w środowisku szkolnym – impreza. Do zmagań są typowani przez nauczycieli najzdolniejsi uczniowie, którzy mają reprezentować najpierw klasę, a później szkołę w regionie i kraju. Wygranie zmagań lub wysokie miejsce na olimpiadzie wiąże się z wieloma przywilejami. Coraz częściej jest to również spory krok w dorosłość i pierwszy, poważny wpis do CV, albo przynajmniej sygnał ku temu, że rynek pracy będzie mógł powalczyć o młodego, zdalnego człowieka. Jak zatem wygrać olimpiadę? Sekret tkwi oczywiście w odpowiednim przygotowaniu.

„Polska-Węgry – Historia Przyjaźni” to konkurs historyczny organizowany przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy historycznej o stosunkach polsko-węgierskich i promowanie postaci zasłużonych dla obu krajów. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki.