aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store

Edukacja - artykuły

więcej filtrówmniej filtrów
Terminy ferii:  ferie 2025, ferie 2026
Znajdź nas na    
Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni liczba zarejestrowanych do serwisu www.dialnetmasters.pl drużyn wzrosła o ponad 1000, a dzisiaj przekroczyła 3000 zespołów.
Holding Media-Saturn rozpoczął kampanię informacyjną, skierowaną do absolwentów szkół średnich i studentów, związaną z uruchomieniem kolejnej edycji programu studiów „The International Retail Management”.
MEN przygotowuje zmiany w kształceniu zawodowym - ma ono dawać uczniom umiejętności i kompetencje przydatne na rynku pracy - oraz zmiany w kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i w organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznych. Resort rozpoczyna ogólnopolskie konsultacje.
Program międzynarodowej matury - International Baccalaureate (IB), zapoczątkowano w 1960 roku w Genewie. Obecnie oferuje go ponad 600 szkół w wielu krajach. IB to program bardzo nowatorski, prawdziwie kosmopolityczny. Nauka trwa dwa lata. W tym czasie uczniowie są doskonale przygotowywani do podjęcia studiów na wyższych uczelniach całego świata. Dyplom IB otwiera drzwi do praktycznie każdej wyższej uczelni na świecie.
W pięciu województwach rozpoczęły się właśnie ferie zimowe. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 16 stycznia a 28 lutego.
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim otrzymało tytuł "Szkoła Dialogu" za zajęcia i wycieczkę, których celem było przypomnienie dziejów Żydów w Polsce. Tytuł po raz drugi przyznała Fundacja Forum Dialogu między Narodami.
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu organizuje w czasie ferii zimowych bezpłatne zajęcia „Rozgrzewka przed Maturą”, przygotowujące maturzystów do egzaminu z matematyki.
XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie po raz siódmy z rzędu zajęło pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2009, przygotowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita". Wyniki ogłoszono w czwartek w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy działający w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie rozpoczyna nabór na kolejny semestr zajęć, która ruszy już w marcu. Będzie to już V edycja EUD w SGH w Warszawie, a drugi semestr zajęć w Akademii Ekonomicznej w Katowicach, na Uniwersytecie w Białymstoku oraz w Bełchatowie.
Dzisiaj liczba drużyn zapisanych do portalu olimpiady informatycznej DialNet Masters przekroczyła 1000.
Akademia Młodego Ekonomisty działająca przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie rozpoczyna nabór na kolejny semestr zajęć, który rusza już w marcu. Zapisy na zajęcia rozpoczną się 18 stycznia 2010 roku, punkt 9.00.
Ostatni dzwonek na rozpoczęcie nauki przed maturą. Chorzowska Wyższa Szkoła Bankowa zaprasza śląskich maturzystów na cykl bezpłatnych zajęć powtórkowych. Czas ferii zimowych (15-26 lutego) można wykorzystać efektywnie.
W tym sezonie niezaprzeczalnym hitem będzie możliwość odbycia kursu językowego w Anglii połączonego z treningami piłki nożnej prowadzonymi przez wykwalifikowanych trenerów szkolących m.in. przyszłych piłkarzy reprezentacji brytyjskiej.
Po raz czwarty Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej UG we współpracy z Uniwersytetem im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie organizuje konkursowe dyktando z języka. Przeznaczone jest ono dla licealistów i studentów.
Rozpoczął się konkurs filmowy projektu stypendialnego Telewizji Polskiej S.A. Dolina Kreatywna. Na najciekawsze amatorskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane czekamy do 12 lutego br.
Licealista planując swoją karierę, powinien patrzeć przyszłościowo, uwzględniać swoje predyspozycje i kompetencje, ale także uważnie śledzić rynek pracy.
Rusza VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Organizatorem jest 4-te Liceum Ogólnokształcące im Bolesława Prusa w Szczecinie, a sponsorem głównym firma TIETO Poland.
Znamy finalistów II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 19 marca 2010 roku, w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu spotka się 35 szczęśliwców, którzy uzyskali najlepsze wyniki w dwóch poprzednich etapach konkursu.
Paweł Romański, uczeń Gdyńskiej Trójki, wygrał II ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji. Laureat pokonał ponad 10 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazalnych z całej Polski.
Rozpoczęły się konkursy z dziedziny Taniec, Sztuki Plastyczne oraz Animacja Kultury projektu stypendialnego Telewizji Polskiej S.A. „Dolina Kreatywna”. Nagrania pokazów tanecznych należy nadsyłać do 30 grudnia br. Prace plastyczne należy nadsyłać do 15 stycznia 2010 r., zaś na projekty imprez, warsztatów, wystaw oraz akcji artystycznych razem z ich kosztorysami - do 19 lutego 2010 r.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności