Znajdź nas na

Rozpoczęło się przyjmowania zgłoszeń do Pomorskiej Ligi Przyrodniczej. Liga jest programem edukacyjnym Gdyńskiego Stowarzyszenia Talent, skierowanym do wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych województwa pomorskiego, rozwijającym wiedzę z zakresu nauk ścisłych - matematyki, fizyki i informatyki.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczyna realizację projektu „Przedsiębiorcze szkoły”, którego celem jest opracowanie zestawu innowacyjnych narzędzi dydaktycznych przeznaczonych do wykorzystania na przedmiocie „Podstawy przedsiębiorczości” w szkołach ponadgimnazjalnych.

Rusza kolejna edycja Śląskiego Salonu Maturzystów. Podobnie jak w roku ubiegłym, impreza odbywać się będzie w dwóch śląskich miastach: Katowicach oraz Gliwicach.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy, ogólnopolski projekt edukacji ekonomicznej najmłodszych, działający w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie, rozpoczyna nabór na semestr zimowy.

Z początkiem października rok akademicki na Politechnice Gdańskiej rozpoczną nie tylko studenci. W wykładach zamierzają uczestniczyć także nieco mniejsi „żacy” – dzieci w wieku 6–12 lat. Nasza uczelnia życzliwie zareagowała na projekt Polska Akademia Dzieci, w myśl którego najmłodsi będą oswajać się z tzw. wielką nauką.

Zajęcia międzyszkolne, weekendowe wyjazdy naukowe, zajęcia na wyższych uczelniach, kontynuacje zajęć z fizyki i matematyki prowadzonych przez wykładowców Politechniki Warszawskiej oraz zajęcia proponowane przez organizacje pozarządowe znajdą się w jesiennej ofercie edukacyjnej Biura Edukacji Urzędu Miasta Warszawy.

Władze i społeczność Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uprzejmie informują, że nowy cykl wykładów pt. "Medyczna środa" rozpocznie się 6 października 2010 r.

Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny i akademicki. Wielu uczniów i studentów zastanawia się nie tylko nad wyborem podręczników, zeszytów i pomocy szkolnych, ale także odpowiedniego komputera i akcesoriów.

Jaki jest poziom wiedzy i umiejętności matematycznych polskich gimnazjalistów? Odpowiedzi na to pytanie ma dostarczyć projekt "Policzmy to razem - Ogólnopolska Akcja Diagnozy Matematycznej" - pierwsze na tak dużą skalę badanie tego typu w Europie. Testy będą prowadzone przez trzy lata.

Zapraszamy na cykl szkoleń realizowanych w ramach międzynarodowego projektu LLP - Leonardo da Vinci pt. GuideMe! Miary jakości w grupowym doradztwie zawodowym. Szkolenia adresowane są do przedstawicieli Publicznych Służb Zatrudnienia/PSZ, instytucji edukacyjnych i szkoleniowych, m.in: trenerów, doradców zawodowych, liderów klubów pracy, studentów kierunków i specjalności poradnictwo zawodowe. Warsztaty odbędą się w języku polskim w czterech miastach Polski.

Ile magii jest w magii, jak wyglądały starożytne tańce irlandzkie czy górnicze skarby pod zmienią naprawdę ukryte drzemią, czy Fryderyk Chopin był także malarzem, jak powstają kolory i czy światło płata nam figle? - tego wszystkiego i o wiele więcej dowiedzą się studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego w nowym roku akademickim 2010/2011 - informują przedstawiciele DUD. Trwa rekrutacja na zajęcia.

Matura i egzamin gimnazjalny to dla wielu młodych ludzi pierwszy krok w odpowiedzialnym życiu. Dlatego wielu z nich decyduje się na kursy przygotowujące do tych ważnych „testów”. Międzynarodowa Szkoła Meridian wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, uruchamiając Centrum Egzaminacyjne.

Uczelnia Łazarskiego uruchomiła specjalny program grantów dla wyróżniających się absolwentów liceów. Ma on na celu wspieranie rozwoju ambitnych i utalentowanych młodych ludzi i szeroką promocję ich aktywności. Inicjatywa skierowana jest do maturzystów, wykazujących szczególne osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, społecznej, kulturalnej i sportowej.

Kiedyś Krecik i Smerfy, teraz serca najmłodszych podbijają Fineasz i Ferb, pomysłowi wynalazcy, których szalone przygody oglądać można na kanale Disney XD.

Ile magii jest w magii?...jak wyglądały starożytne tańce irlandzkie?...czy górnicze skarby pod zmienią naprawdę ukryte drzemią?...czy Fryderyk Chopin był także malarzem?...Jak powstają kolory i czy światło płata nam figle?...

W połowie sierpnia rusza konkurs dla kandydatów na studia, organizowany przez Uczelnię Łazarskiego. Wystarczy zalogować się do aplikacji konkursowej i przesłać atrakcyjny slogan reklamujący Uczelnię.

Polscy uczniowie lubią przedmioty ścisłe, jednak wciąż rzadko wybierają je jako kierunek studiów. Jedyna rada to uczyć ciekawie i to już od przedszkola - wynika z badań dr Stefanii Elbanowskiej-Ciemuchowskiej z Uniwersytetu Warszawskiego.

Cezary Żak – bohater takich seriali jak: „Miodowe lata” i „Ranczo”, „Halo Hans” został twarzą Centrum Nauki i Biznesu „Żak” - największej ogólnopolskiej sieci szkół policealnych.

W Parku Rady Europy w Gdyni powstało Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy. Na trzech tysiącach metrów kwadratowych stanęły cztery namioty tematyczne i dziesięć wielkogabarytowych konstrukcji, dzięki którym dzieci same odkryją najważniejsze prawa rządzące przyrodą.

Zapraszamy do odwiedzenia Uniwersytetu Łódzkiego w ramach akcji Uniwersytet zawsze otwarty. W dogodnym terminie zorganizujemy wycieczkę po obiektach należących do Uniwersytetu: campusie, nowoczesnych salach wykładowych; przygotujemy prezentację, doświadczenia, pokazy czy też wykład z uzgodnionej wcześniej tematyki oraz udzielimy wszelkich potrzebnych informacji związanych z edukacyjną działalnością Uniwersytetu Łódzkiego.