Edukacja - artykuły

Terminy: ferie 2019   ferie 2020
Uczelnia zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-9 lat na ferie - zimowe warsztaty taneczne z Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR, które odbędą się w dniach 22-16 lutego w Akademickim Centrum Kultury przy ul. Wita Stwosza 58 w Gdańsku.
Kilkudziesięciu ekspertów z różnych dziedzin, 6 dni wypełnionych spotkaniami i warsztatami i 13 przeróżnych wydarzeń promujących przedsiębiorczość wśród dzieci, młodzieży i dorosłych: zarówno tych rozmyślających o rozpoczęciu własnej działalności, prowadzących biznes, jak i tworzących warunki do rozwijania przedsiębiorczości w szkołach – to program tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER rozpocznie się już w piątek, 13 listopada i potrwa do 21 listopada.
26 listopada 2015r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się kolejne wydarzenie popularnonaukowe, skierowane do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.
Już po raz trzeci Filmoteka Szkolna będzie obecna na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W programie wydarzeń dla młodzieży, zorganizowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, znajdą się m.​in. warsztaty, debaty oraz wykłady o tematyce filmowej. Kolejny raz laureaci konkursu na recenzję "Skrytykuj!" zasiądą w Jury Młodych i przyznają nagrodę filmowi z Konkursu Głównego Festiwalu.
Gdynia Dzieciom to jedna z najważniejszych sekcji Festiwalu Filmowego w Gdyni. Organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich i przygotowana merytorycznie przez SFP, należy do najbardziej frekwencyjnych wydarzeń festiwalowych. W 2014 roku wzięło w niej udział 10 000 młodych widzów.
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza dzieci (dziewczynki i chłopców) w wieku 8-10 lat i 11-12 do udziału w wakacyjnym tygodniu z piłką nożną i futsalem „Uniwersytet Futbolu 2015”. W tym roku organizatorzy przygotowali zajęcia piłkarskie i futsalowe dla początkujących.
Plażowe Przedszkole Poczty Polskiej – działające na Pocztowym Wybrzeżu w Sopocie przy wejściu nr 15 i 16 – czynne jest codziennie od godz. 10.00 do 18.00. W ramach atrakcji zaplanowanych na całe wakacje zarówno dla dzieci, jak i całych rodzin, można bezpłatnie uczestniczyć w: grach, zabawach i konkursach plastycznych oraz sprawnościowych, ekowarsztatach czy kursach pierwszej pomocy. Niebawem uruchomiana zostanie także plenerowa wypożyczalnia książek BeachBook i BeachBookKids oraz wypożyczalnia latawców.
Gra miejska oparta na prawdziwych historiach, 18 lipca, Plac Kaszubski w Gdyni godz. 11.00
Akademia Morska w Gdyni zaprasza dzieci na szkolenia w ramach projektu „ABC ZDROWEGO ŻYWIENIA”, które odbędą się w dniach 17-19 czerwca w siedzibie uczelni przy ul. Morskiej 87.
Dnia 24 kwietnia przyjedzie do Gdańska grupa 48 finalistów wojewódzkich rozgrywek II edycji Olimpiady Solidarności na dwudniową wizytę studyjną, organizowaną przez Fundację Centrum Solidarności.
IV Seminarium "Bez matematyki kariery nie zrobisz" to jedno z kluczowych wydarzeń Roku Matematyki na Pomorzu. Pierwszy dzień, 26 marca, dedykowany jest nauczycielom, przedstawicielom samorządów i środowiska gospodarczego. Wykłady i warsztaty drugiego dnia (27 marca) przygotowano dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich.
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu zaprasza młodzież licealną, maturzystów na „Warsztaty zabezpieczenia dowodów na miejscu zdarzenia”, które odbędą się podczas Targów Akademia w Gdańsku. Spotkanie poprowadzi były policjant, dr Wojciech Wosek, wykładowca WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.
Akademia Dobrej Edukacji im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku zaprasza uczniów klas 1-3 gimnazjum oraz 4-6 szkoły podstawowej do udziału w matematycznym biegu na orientację.
Studenckie Koło Naukowe Etnologów Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza uczniów pomorskich i warmińsko-mazurskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w II Konkursie Antropologicznym. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 marca 2015 roku.
Z okazji premiery filmu „Barbie Super Księżniczki” rusza ogólnopolski casting na ambasadorkę filmu. Barbie to ikona kultury masowej, której nie trzeba przedstawiać. Nie ma na świecie dziewczynki, która choć przez chwilę nie marzyła, aby stać się Barbie. W Gdańsku będziemy w sobotę 31 stycznia w Galerii Bałtyckiej od godz. 12.00 do godz. 19.00.
Naukowe Koło Logopedów UG zaprasza Dzieci z Rodzicami na warsztaty z cyklu: Uniwersytet Malucha - Wspomaganie rozwoju mowy dziecka w wieku od 3 do 6 lat. Pierwsze spotkanie: 18.12.2014, godz. 17.00, Katedra Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 58, Kampus Uniwersytetu Gdańskiego - Gdańsk Oliwa. Wstęp wolny.
Festiwal Przedsiębiorczości odbędzie się w dniach 27-28 listopada w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku przy ul. Dolna Brama 8.
Festiwal Przedsiębiorczości organizowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdyni odbędzie się w dniach 26-28 listopada w siedzibie uczelni. Wydarzenie przeznaczone jest dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
20 listopada Akademia Morska w Gdyni przeprowadzi spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Celem tego spotkania będzie promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych oraz technicznych.
Salon Maturzystów "Perspektywy 2014" odbędzie się w dniach 4-5 września na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie, w budynku Wydziału Prawa i Administracji UG (ul. Bażyńskiego 6). Podczas targów swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje m.in. Akademia Morska w Gdyni.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
EF_220.jpg
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura WSZOP
miniatura KWSPZ - 5
Polityka Prywatności