Znajdź nas na

Kreatywne formy zdobywania wiedzy, przeznaczone dla dzieci w różnym wieku to alternatywa dla tradycyjnych metod nauczania. Coraz częściej wykorzystywane są także w edukacji językowej. W ten sposób, nauka przestaje kojarzyć się uczniom z przykrym obowiązkiem. Dlaczego cieszą się taką popularnością?

Filmy edukacyjne zrealizowane przez Uczelniane Centrum Kształcenia na Odległość (UCKnO) StudiaNET Politechniki Koszalińskiej (PK) we wrześniu trafią do szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju.

Właśnie dobiegła końca olimpiada astronomiczna w Brazylii. Polscy uczniowie mogą czuć się bardzo zadowoleni - zdobyli jeden złoty, jeden srebrny oraz dwa brązowe medale.

Zadaniem uczestników konkursu "Matma mnie kręci" jest nakręcenie filmu wideo pokazującego potencjał, który drzemie w matematyce. Zgłoszenia należy przesyłać do 4 listopada.

Każdy rodzic obawia się chwili, gdy jego pociecha po raz pierwszy przekracza próg przedszkola lub szkoły. W jaki sposób przygotować dziecko do tego etapu, by uniknąć jego łez i niepotrzebnych histerii?

Każdego roku Fundacja Młoda Europa im. Heinza Schwarzkopfa, we współpracy z Europejskim Parlamentem Młodzieży (EYP), przyznaje nagrodę dla "Młodego Europejczyka Roku".

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczestników mobilności zagranicznych.

Weź udział w konkursie ŻAKręcone wakacje i wygrywaj cenne nagrody!

Mimo iż letni czas z pozoru nie sprzyja nabywaniu nowej wiedzy, w rzeczywistości jest to idealny moment na zaciekawienie dzieci tym co nas otacza. Jak uczyć je w sposób bezbolesny i przyjemny, podczas letnich wypraw?

Metody nauczania dostosowane do indywidualnych stylów uczenia się dzieci sprzyjają osiąganiu przez nich zadowalających wyników. W jaki więc sposób powinniśmy wykorzystywać ich dominujące zmysły, by proces zdobywania wiedzy był prosty?

Dzieci, które są zdolne skupić uwagę i wytrwać w wykonywanym zadaniu mają o 50 proc. większe szanse na ukończenie studiów w przyszłości – wynika z badań, które publikuje internetowe wydanie pisma “Early Childhood Research Quarterly”.

Z badań naukowców ze Stanów Zjednoczonych wynika, że dzięki wyrażaniu emocji w różnych językach dzieci wielojęzyczne mogą łatwiej regulować ich poziom i prościej je komunikować.

Półmetek wakacji to czas, kiedy dzieci na pewno nie myślą o pierwszym dzwonku, który zabrzmi w tysiącach szkół już za miesiąc. Rodzice natomiast wprost przeciwnie – muszą zatroszczyć się o zdobycie nawet kilkuset złotych na kupno wyprawki. Z pomocą przychodzi Internet, gdzie przybory szkolne i podręczniki można kupić o wiele taniej – wynika z analizy PayU.

Dwa srebrne i dwa brązowe medale zdobyli młodzi polscy chemicy na 44. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej, która miała miejsce na Uniwersytecie Maryland w Waszyngtonie.

Na półmetku wakacji TEE Travel oferuje letnie wyjazdy językowe.

Zagraniczni wolontariusze realizujący projekt KIDS prowadzą zajęcia w warszawskich domach dziecka i dziecięcych oddziałach szpitalnych. Dzięki temu dzieci, które nie miały możliwości wyjazdu na wakacje mogą poznawać różne kultury.

W 2012 roku na dofinansowanie zakupu podręczników przez rodziców rząd przeznaczy 128 milionów złotych. To o 13 mln złotych więcej niż w zeszłym roku (2011 rok - 115 mln, 2010 rok - 103 mln).

Z badania przeprowadzonego w SWPS wynika, że dorośli, u których w dzieciństwie zdiagnozowano dysleksję wciąż mają problemy w czytaniu. Przeczytanie 300 stronicowej książki zajmuje im średnio 2,5 godziny więcej, niż ich rówieśnikom bez tej diagnozy.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu w 2012 r. po raz pierwszy zorganizowała ogólnopolską olimpiadę logistyczną adresowaną do uczniów techników i liceów, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w branży TSL. Głównym celem olimpiady było wyłonienie najbardziej uzdolnionych maturzystów, którzy posiadają potencjał do pracy w zawodzie logistyka.

Szkoły Policealne TEB Edukacja oferują szereg promocji dla każdego, kto zapisze się na wybrany przez siebie kierunek.