Znajdź nas na

Celem projektu jest szerzenie wiedzy o Unii Europejskiej wśród dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców z Trójmiasta, przy zastosowaniu nowoczesnych metod edukacyjnych, jak np. Webquest - metoda kształcenia za pomocą Internetu, a także gry planszowe, krzyżówki czy kalambury.

Trwa II edycja międzynarodowego konkursu EF English Challenge. Do wygrania wycieczka do Wielkiej Brytanii.

Konkurs adresujemy do wszystkich popularyzatorów nauki. Nagrodzimy projekty, które przybliżają dokonania naukowe uczniom podstawówek, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, budząc ich ciekawość, angażując w doświadczenia naukowe, skłaniając do własnych eksperymentów – wyjaśnia prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

30 listopada w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu dwunasto- i dziewięciolatek poprowadzą wykład o piratach w ramach Polskiej Akademii Dzieci.

Organizowany już po raz drugi konkurs „Mam 6 lat" ma na celu wyłonienie i wypromowanie najciekawszych działań wspierających adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej. Skierowany jest zarówno do rad rodziców, jak i do uczniów klas I-III, które rozpoczęły naukę jako sześciolatki.

Wierzysz w Mikołaja? Są tacy, co nadal wierzą! Świętym pewnie nie zostaniesz, ale możesz mu pomóc - to nic nie kosztuje! Przyłącz się do akcji organizowanej przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa. Wypełniając krótki formularz, zapewnisz bezpieczny powrót do domu 1 dziecku.

Projekt realizowany przez Uczelniane Centrum Kształcenia na Odległość StudiaNET Politechniki Koszalińskiej, znalazł się na liście najlepszych projektów edukacyjnych realizowanych za pieniądze UE.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu ruszyła z II edycją Olimpiady Logistycznej, adresowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy wiążą swoją przyszłość z branżą TSL - Transport Spedycja Logistyka. Po sukcesie I edycji Uczelnia postanowiła kontynuować konkurs, który pozwoli wyłonić kandydatów z predyspozycjami do pracy w zawodzie logistyka.

Uczeń ubrany w "grzeczny" strój wzbudza pozytywne emocje, natomiast ubrany nowocześnie kojarzy się z buntownikiem. Nauczyciele gimnazjów ulegają stereotypom, oceniając uczniów przez pryzmat ich stroju - wynika z badań SWPS w Sopocie.

Telewizja to źródło rozrywki oraz zagospodarowania wolnego czasu – pod warunkiem, że w rozsądnych granicach. W przeciwnym razie staje się źródłem problemów i niekorzystnie wpływa na rozwój pociechy. Czy istnieją jednak jakieś zabawy, które naprawdę zainteresują dziecko? Tak! Trzeba jedynie wykazać się chęcią działania i pomysłowością. Nic więcej nie potrzeba.

Politechnika Warszawska zaprasza szkoły do testowania innowacyjnej platformy edukacyjnej "Archipelag Matematyki". Dzięki innowacyjnemu podejściu matematyka przestaje wydawać się uczniom niepojęta.

W roku akademickim 2012/2013 Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem Dzieci. W jej ramach WSE objęło swoim patronatem program wolontariatu Uniwersytetu Dzieci przekazując nagrody w postaci bezpłatnych szkoleń dla najlepszych wolontariuszy. Oprócz tego wykładowcy WSE poprowadzą zajęcia w ramach uniwersyteckiego kierunku „Mistrz i Uczeń - pogłębiamy wiedzę”.

W listopadzie wystartowała kolejna edycja konkursu EF Global English Challenge. Jego organizatorem jest EF Education First, międzynarodowa organizacja oferująca zagraniczne kursy językowe, w Polsce reprezentowana przez EF Education sp. z o.o. Konkurs ma na celu sprawdzenie poziomu znajomości języka angielskiego wśród uczniów z całego świata. Jego zwycięzcy będą mogli ćwiczyć język w Wielkiej Brytanii podczas dwutygodniowego kursu. Natomiast na najlepsze grupy z Polski czekają tygodniowe kursy w Wielkiej Brytanii lub na Malcie.

Collegium Civitas zaprasza wszystkich licealistów na bezpłatne warsztaty z planowania kariery w ramach V. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2012. Warsztaty odbędą się 16 listopada (piątek), godz. 18.00 – 20.00, w siedzibie Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki (XII piętro, s. 1222), plac Defilad 1 w Warszawie. Rejestracja trwa!

Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu zaprasza na wykłady otwarte dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Historii sztuki, Historii wzornictwa i Estetyki oraz praktyczne zajęcia z prasy graficznej.

To już ostatnie dni rekrutacji w Centrum Nauki i Biznesu Żak. Zapisywać się można jeszcze tylko do 31 października.

26. października w Dolnośląskiej Szkole Wyższej wykładem o tym „Jak powstaje informacja telewizyjna” zostanie zainaugurowany projekt „Polska Akademia Dzieci”. Wykład poprowadzi sześciolatka, Katarzyna Chudziak.

Obrzucanie wyzwiskami, kłótnie, bójki czy znęcanie się nad kolegami coraz częściej zdarzają się na korytarzach szkolnych i podwórkach. To dla młodych ludzi często sposób na zwrócenie na siebie uwagi czy odreagowanie stresu. Choć o tym zjawisku i jego przyczynach mówi się często, poziom agresji szczególnie wśród młodzieży nieustannie rośnie.

Uniwersytet Śląski Młodzieży jest inicjatywą edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego skierowaną do młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia w ramach UŚM odbywają się semestralnie i prowadzone są równolegle na trzech wydziałach: Teorii i Doświadczenia, Komunikacji i Języka oraz Działań Publicznych i Aktywności Społecznych.

22. października rozpoczął się pierwszy etap Konkursów Języków Obcych zDolny Ślązak Gimnazjalista 2012/2013. W ubiegłorocznej, V już edycji konkursów wzięło udział ponad 10 tys. uczniów z niemal 350 dolnośląskich gimnazjów. Do trzeciego, finałowego etapu dobrnęło prawie 80 gimnazjalistów, spośród których wyłoniono 26 laureatów.